Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bez linijki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez linijki

MonikaH 10:45, 12 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Moja historia? Działka rodziców, potem maleńki ogródek przy szeregowcu – żadnych cieplejszych uczuć, ot kawałek trawnika i trzy krzaki. Aż tu nagle odziedziczyliśmy kawałek ziemi pełnej perzu i wszelkich chaszczy. Szybka decyzja o budowie domu i grom z jasnego nieba…. jakaś klapka w głowie wskoczyła w nieznane jej miejsce. Ja chcę ogród. To było 5 lat temu.

Właściwie zaczęliśmy od końca, przez pierwsze 3 lata obsadziliśmy obrzeża, na środku została łąka. Wiele roślin już podrosło, jednak ciągle czekamy aby wreszcie skryć się przed wzrokiem przechodniów – działka jest narożna, a obok jedno z ostatnich niezabudowanych miejsc w okolicy, spora łąka, więc spacerowiczów sporo.

Przełomem był poprzedni rok, kiedy udało się zrobić trawnik i nawodnienie. Od tego czasu ośmieliłam się nazywać okolice domu ogrodem.

Ogród jest taki jak nasza rodzina, dość zróżnicowany, trochę chaotyczny, trochę poukładany, absolutnie nie pedantyczny, daleko mi do wytyczania czegokolwiek sznurkiem czy miarką, raczej wszystko na oko….

Zapraszam

____________________
Monika - Bez linijki
ModraSowa 10:50, 12 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Ja pierwsza. Witam. Czytam i oglądam z ciekawością.Ale tu już wszystko duże, ładne.
Pozdrowienia
____________________
Ania Ogród to życie
MonikaH 11:19, 12 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
uff, trochę mi zajeło zrobienie podpisu

Aniu, dziękuję za przywitanie, niestety jeszcze nie wszystko tak dobrze wygląda, a gra będzie się toczyć jeszcze długo
____________________
Monika - Bez linijki
hanka_andrus 11:32, 12 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Moniko, jak na 5 lat ogrodu - jest po prostu ślicznie. Witam na Ogrodowisku i życzę miłych kontaktów i wielu inspiracji.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ModraSowa 11:37, 12 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Nie wątpię, ale z ogrodowiskiem będzie Ci dobrze szło. To naprawdę ogromna kopalnia wiedzy.Porządkuje w głowie jak trzeba
Moniko, widzę że coś z tym podpisem nie do końca dobrze.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 11:50, 12 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie
____________________
Ania Ogród to życie
akanta 13:37, 12 maj 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Witam ! Ja też zaczynałam od obsadzania obrzeża pustego pola ale dwadzieścia lat temu.Z miarką też nie biegałam tylko kij i na oko.Z czasem pojawiły się rośliny wypełniające środek..ekraniki ,przesłony aby nie ogarniać jednym spojrzeniem całego widoku.Masz piękną grupę starych drzew i wiele słonecznej przestrzeni to jak na ten czas już dużo ale jest jeszcze gdzie podziałać.Ja ciągle mimo wielu lat jeszcze coś przesadzam i dosadzam.Pozdrawiam ...oj jak tu jesteś to czuję ,że się będzie działo!
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
wietrzyk 13:12, 13 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Przybiegłam czym prędzej się przywitać w nowym, ogrodowym wątku
Gratuluję odważnej decyzji
Masz się czym pochwalić, więc może będzie więcej fotek
Cieszę się, że tak różne są na Ogrodowisku ogrody, jak różni ich właściciele. Mój wątek powinien mieć dopisane - z linijką
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
MonikaH 15:44, 13 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
wietrzyk napisał(a)

Cieszę się, że tak różne są na Ogrodowisku ogrody, jak różni ich właściciele. Mój wątek powinien mieć dopisane - z linijką


o tak oczywiście w dobrym słowa znaczeniu, dla mnie to uporządkowanie całkowite - stan psychicznie nieosiągalny
____________________
Monika - Bez linijki
agatanowa 16:04, 13 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Monika, a pokaż swoją kalinę, co to nie jest Roseum?

i tak przy okazji witam sie serdecznie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies