Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 17:49, 22 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
A niech to. Hosty nie kupiłam! Wiedziałam, że o czymś zapomnę ehhh. A którego chabra? Uwielbiam je Kojarzą mi się z dzieciństwem, u babci na polu rosły
____________________
ogród pod lasem
Makao_J 17:57, 22 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No właśnie dlatego tego chabra wzięłam bo dzieciństwo przypomina. Fakt że bardziej różowy niż taki typowo chabrowy ale też ładny. Nazywa się John Coutts. Mało o nim w necie po polsku ale Ewa wyczytała mi że lubi suszę i słońce co bardzo mnie ucieszyło.

Nad hostą się zastanawiałam bo nie mogłam sobie przypomnieć jakie zamówiłam w Albamarze ale na szczęście tej białej nie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
UlaB 18:13, 22 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
UrsaMaior napisał(a)
Jak tam u Was, dziewczyny? Bo u mnie taka sytuacja



i to jest udany dzień

to teraz napisz co tam macie - jarzmianki widze, kocimiętkę - co jeszcze? Co to za drobniusie źdźbełka wystają przed i obok kocimietki?

Ja dzisiaj zboczyłam lekko jadąc do pracy i przykleiły mi sie tylko hakonka beni kaze (miałam swoją porozdzielac ale żal mi sie zrobiło zeby ją wykopywać i szarpać), jeżówka Flame Thrower, pierwiosnek japoński Miller's Crimson i złocien rózowy Robinson's Red. Ten ostatni nie liczy sie jako roslina a jako ochrona przeciwko opuchlakom, wiec w domu będe utrzymywac ze kupiłam tylko 3 byliny jesli nie uda mi sie ich niezauwazenie przemycic na rabaty W piatek wracam jeszcze po troche szałwii do uzupełnienia, bo ma byc dostawa.

Wiekszosc moich zakupów bylinowych w ostatnich latach tez w doniczkach ZP tylko niestety nie z samej szkółki a z mojego ogrodniczego.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kasia_CS 19:02, 22 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No nieeee... i mnie nie odwiedziły baby jedne po drodze ;( w dodatku miałabyś hostę tą, którą chciałaś a masz za swoje haha
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
natka098 19:07, 22 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Ale zakupy no super, gdzie ta szkółka jest. U mnie nie ma takich roślin..
____________________
Natalia - Mój zakątek
UrsaMaior 22:01, 22 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
UlaB napisał(a)


i to jest udany dzień

to teraz napisz co tam macie - jarzmianki widze, kocimiętkę - co jeszcze? Co to za drobniusie źdźbełka wystają przed i obok kocimietki?

Ja dzisiaj zboczyłam lekko jadąc do pracy i przykleiły mi sie tylko hakonka beni kaze (miałam swoją porozdzielac ale żal mi sie zrobiło zeby ją wykopywać i szarpać), jeżówka Flame Thrower, pierwiosnek japoński Miller's Crimson i złocien rózowy Robinson's Red. Ten ostatni nie liczy sie jako roslina a jako ochrona przeciwko opuchlakom, wiec w domu będe utrzymywac ze kupiłam tylko 3 byliny jesli nie uda mi sie ich niezauwazenie przemycic na rabaty W piatek wracam jeszcze po troche szałwii do uzupełnienia, bo ma byc dostawa.

Wiekszosc moich zakupów bylinowych w ostatnich latach tez w doniczkach ZP tylko niestety nie z samej szkółki a z mojego ogrodniczego.


Oj tak, udany bardzo Jarzmianki, mała kocimiętka, carex montana, trzcinnik krótkowłosy dla Mrokaśki, pełniki, bodziszki, przetaczniki, czosnki, kukliki, drżączka. I astry, które jak się potem okazało nie są tymi, które miały być.

Nie wiedziałam, że złocień tak działa. Naprawdę je odstrasza?
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 22:01, 22 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
Kasia_CS napisał(a)
No nieeee... i mnie nie odwiedziły baby jedne po drodze ;( w dodatku miałabyś hostę tą, którą chciałaś a masz za swoje haha


Kaśka, pędziłyśmy do domu, bo musiałam się już za robotę zabierać
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 22:02, 22 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
natka098 napisał(a)
Ale zakupy no super, gdzie ta szkółka jest. U mnie nie ma takich roślin..


Kawał drogi, po drugiej stronie Warszawy, niestety.
____________________
ogród pod lasem
natka098 22:05, 22 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
UrsaMaior napisał(a)


Kawał drogi, po drugiej stronie Warszawy, niestety.


Po drugiej, czyli w kierunku północy? Bo będę w Warszawie niedługo i tak miałam nadzieje że blisko gdzieś.
____________________
Natalia - Mój zakątek
UrsaMaior 22:06, 22 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
Koło Serocka.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies