Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Malgosik 08:49, 26 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anabuko1 napisał(a)
O dalie ci juz kwitną.U moich jeszcze nawet paków nie widziałam
Te żurawki to masz naprawdę piękne, okazałe kępy?
Długo już je masz.moje kępy dużo mniejsze.
W tym roku trochę je podzieliłam ( tylko kilka) i obsadziłam inne rabaty


Dalie wsadzilam do doniczek chyba na początku kwietnia. Od kilku dni wszystkie kwitną. Źurawki posadzilam rok temu jako duże ale pojedyncze sadzonki. Widac je wyżej na zdjeciu porownawczym. Byłyby nawet bujniejsze. Ale pobralam ostatnio z tych 7 sztuk aż 11 sadzonek i masa liści zniknęła. Ale i tak dobrze wyglądają. To poprostu dość duża odmiana Berry Smoothie.
____________________
Ogród na glinie
lojalna_ 09:23, 26 cze 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Niesamowita zmiana u Ciebie i to nie tylko tej jednej rabaty , takie duze wszystko ......slicznie
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kuba 10:15, 26 cze 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
graziela podoba mi się
na tym porównaniu widać że nie tylko roślinki zmężniały ale i trawy przybyło
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
bleebla 11:53, 26 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Malgosik napisał(a)


Ja również dziękuję za spotkanie.
Zapomniałaś dodać, że chwasty po kolana, na trawniku wyschnięte placki, na tarasie hula wiatr, pod płotem zwały zdjętej darni, a ja Cię niemal zagadałam na śmierć (wreszcie dorwałam kogoś kto rozumie o czym mówię w temacie ogrodowym) hi hi
Dzięki za hortensje.

Udało mi się jeszcze dzisiaj posadzić pienny agrest, przesadziłam z tego powodu kilka truskawek, podniosłam lekko teren. Odchwaściłam wokół studni, między borówkami i truskawkami. Część truskawek ścięłam.

Nie zdążyłam Ci się pochwalić, że dostałam od Asi as226 hostę Patriot i żurawki Sashay.


Czas był jednak za krótki na obgadanie wszystkiego. Ja nie zdążyłam o wszytko zapytać Żurawki sashay chyba zauwałżyłam i też miałam się o nie pytać
Chwastów po kolana nie widziałam, wyschnięty trawnik? Gdzie? U mnie na tarasie ukrop od słońca, wiec wiatr był dla mnie bardzo przyjemny
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 11:53, 26 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Malgosik napisał(a)


No dobra, nie będę taka wredna.
Dziękuję za komplementy


No, tak już lepiej

edit. Zmiana roczna ogromna.
____________________
Aga - Mała eLeczka
Malgosik 14:11, 26 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
asa7 napisał(a)
Jeszcze pytanie co do lawendy, ona odbija na wiosnę od zera tak?. Potrzebuję coś posadzić na brzegu rabaty przy podjeździe. Niestety zimą na ten obszar będzie zgarniany śnieg i potrzebuję jakieś rośliny, które są ładne latem, a zimą zwalenie na nie śniegu nie zaszkodzi im. Przy tym muszą być niskie. Zastanawiam się nad lawenda, albo zurawkami. Zaraz za tym mam hebe jasnozielone na przemian z niebieska trawka. Na tej rabacie będą tez bukszpan przemieszane z niskimi trawkam, hortensje białe i niebieskie, rozaneczniki białe, a w tle kilka drzwek szczepionych na pniu, a u ich podstaw wyższe trawki może morning light.


priv
____________________
Ogród na glinie
nicol21 18:55, 26 cze 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10317
swietnie u Ciebie jest
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 19:00, 26 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
asa7 napisał(a)
Jeszcze pytanie co do lawendy, ona odbija na wiosnę od zera tak?. Potrzebuję coś posadzić na brzegu rabaty przy podjeździe. Niestety zimą na ten obszar będzie zgarniany śnieg i potrzebuję jakieś rośliny, które są ładne latem, a zimą zwalenie na nie śniegu nie zaszkodzi im. Przy tym muszą być niskie. Zastanawiam się nad lawenda, albo zurawkami. Zaraz za tym mam hebe jasnozielone na przemian z niebieska trawka. Na tej rabacie będą tez bukszpan przemieszane z niskimi trawkam, hortensje białe i niebieskie, rozaneczniki białe, a w tle kilka drzwek szczepionych na pniu, a u ich podstaw wyższe trawki może morning light.


lawenda nie odbija od zera, tylko ze zdrewniałych części
nie wycina się jej całkowicie tylko przycina
więc zwalony śnieg grozi połamaniem
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:04, 26 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
lojalna_ napisał(a)
Niesamowita zmiana u Ciebie i to nie tylko tej jednej rabaty , takie duze wszystko ......slicznie


Dzięki
Powolutku do przodu.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:05, 26 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kuba napisał(a)
graziela podoba mi się
na tym porównaniu widać że nie tylko roślinki zmężniały ale i trawy przybyło


przeszczepiałam jesienią
stąd trawa się pojawiła
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies