Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Iwk4 19:38, 19 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgosiu, dziś wymurowaliśmy donice pod trawy. M chce wysokie, ale ja nie wiem jakie? Przed murkiem mają być jego cztery herbaciane róże, przed różami nie wiem, czy kulki bukszpanowe, czy co innego? Trawy muszą lubić południe i sucho. Masz jakiś pomysł? Zajrzyj na chwilkę do mnie.
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 11:53, 20 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)
Małgosiu, dziś wymurowaliśmy donice pod trawy. M chce wysokie, ale ja nie wiem jakie? Przed murkiem mają być jego cztery herbaciane róże, przed różami nie wiem, czy kulki bukszpanowe, czy co innego? Trawy muszą lubić południe i sucho. Masz jakiś pomysł? Zajrzyj na chwilkę do mnie.



Oooo już byłam u Ciebie zanim, tu zajrzałam.
Napisałam sugestie, które mi się nasunęły. Ale szczegółowo o roślinach nie myślałam.
____________________
Ogród na glinie
zawitka 07:44, 21 sie 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Gosiu --tak domek zrobiłam sama eM zbił mi 4 deseczki a ja powklejałam resztę z Wnukami
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 13:42, 21 sie 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Palety stoją ,farba czeka --nie wiem kiedy pomaluję bo wnuki zjechały więc nie mamy kiedy malować ale i tak jeszcze nog nie mam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Malgosik 13:43, 21 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
zawitka napisał(a)
Palety stoją ,farba czeka --nie wiem kiedy pomaluję bo wnuki zjechały więc nie mamy kiedy malować ale i tak jeszcze nog nie mam


ja piszę u Ciebie a Ty u mnie
____________________
Ogród na glinie
nicol21 16:00, 21 sie 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Gosiu jakieś prace czynisz w ogrodzie? Wszystko pięknie wyrysowane to czas zacząć działać
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 22:16, 21 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nicol21 napisał(a)
Gosiu jakieś prace czynisz w ogrodzie? Wszystko pięknie wyrysowane to czas zacząć działać


idzie jak po grudzie,
narazie rozsadzam i porządkuję truskawki oraz istniejące warzywniki
zakupiłam kilka roślinek do donic, jutro zrobię zdjęcie
myślę, by wyznaczyć linię trawnika w okolicy warzywnika aż do tuj i z przodu studni, kopnąć szpadlem i położyć tam folię, by trawa zgniła
gdybym to zrobiła, można myśleć o stolarzu by wreszcie zrobić te warzywniki
ale jesień mnie przy tym złapie napewno
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:08, 23 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Prezentuję moje skromne zakupy.
Czekają na parkingu.





wrzośce o okrągłych kwiatach i turzyca bronzita
była taka piękna, ma lśniące włosie, za jedyne 7 zł sztuka
czymś jasnym mogłabym jeszcze ożywić te donice (bo turzyca i wrzosiec idzie do donicy), ale nie wiem czym, niczego dobrego nie było w sklepie


I jeszcze nie mogłam się oprzeć żurawce Southern Comfort.
Ma ogromniaste liście. Wiem ze się przypala na słońcu. Idzie na rozmnożenie, już posadziłam ją pod tujami
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:13, 23 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dostałam od sąsiadki floksy, które kwitną wiosną. Mam 3 kolory: ciemniejszy fiolet, jaśniejszy i biały. Poszły przed tuje. Miało tam być co innego, ale narazie jest to.
Jakie cebulowe pomiędzy nie posadzić?
Tak pomiędzy tujami bym posadziła w koszyczkach, grupowo. Ale nie całkiem między tujami, tylko między floksami a tujami na wysokości przerw.


____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:16, 23 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dostałam też od sąsiadki grubszą kępę liliowców w kolorze czerwonego ciemnego wina, a mała kępkę żółtych. Myślę, ze pójdą na moją ognistą rabatę. Narazie posadziłam na rozsadniku.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies