Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raj Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Raj Ewy

Nulka 08:34, 01 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
W poniedziałek trochę wcześniej uciekłam z pracy bo miałam od soboty do wsadzenia 15 cisów i 7 kuleczek bukszpanowych i cały czas ogarniam moje nowe rabatki.

Robiłam do samego wieczora żeby je wszystkie wkopać, został bałagan z ziemi ale już było ciemno. Od wczoraj u mnie pada a na wsadzenie czekają cebulki i trawkę jeszcze chciałam podosiewać i jeszcze coś dokupić muszę ale się zdecydować nie mogę. Może dzisiaj po południu się przejaśni i zrobię nowe fotki

Bluszcz niestety nie chce się piąć po płocie - szału z nim dostaję - muszę go podwiązać i pokazać mu gdzie ma iść

Wczoraj dokupiłam białe hiacynty i szafirki do kompozycji doniczkowej z czarnymi tulipkami - może mi coś na wiosnę wyjdzie


____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:46, 01 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
muszę jeszcze posadzić przed zimą około 250 mb żywopłotu i zdecydowałam się na graby - aż boję się za to zabrać
nie wiem jakie duże graby najlepiej kupić znalazłam takie ok 80-100 cm za 0,70 ale nie wiem czy będą ok.
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
admete 09:09, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Ewuś zajrzałam do Ciebie, bo wcześniej chyba nie byłam (upss)

Cudnie masz - i jakie już duże okazy dżew na działce !!!

No a ostatnia akcja z cisami - super. Ciekawa jestem efektu końcowego .

Widzę że nam obydwu przydałby się masaż na obolałe mięśnie .

Mnie się udało z pomocą taty - sama nie wiem ile czasu bym to robiła - chyba do listopada.......tata już wyjeżdża i następnym razem zobaczymy się dopiero za rok , teraz będę już walczyć w ogrodzie sama z pomocą mamy .

Pozdrowionka zostawiam i czekam razem z Tobą aż się rozpogodzi
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Nulka 09:35, 01 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Witaj Aguś
cieszę się że Ci się podoba - dzisiaj postaram się zrobić fotki z poniedziałkowej pracy
Przykre że tato na tak długo wyjeżdża - dobrze że dobra dusz mama Ci pomaga w codzienności bo z dwójką maluchów to byłoby Ci strasznie ciężko

drzewka staram się kupować w miarę wyrośnięte żeby było już coś widać
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Magda_ 13:59, 01 paź 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
to sadź kochana wszystko i ogarniaj a potem się pochwal jak Ci prace wyszły
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Nulka 14:05, 01 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Madziu to co miałam to posadziłam teraz muszę coś jeszcze dokupić - przestało padać u mnie, zrobię zdjęcia i może mi pomożecie wybrać coś
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
admete 06:27, 02 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Nulka napisał(a)
Witaj Aguś
cieszę się że Ci się podoba - dzisiaj postaram się zrobić fotki z poniedziałkowej pracy


I jak udało się cyknąć foteczki?


Przykre że tato na tak długo wyjeżdża - dobrze że dobra dusz mama Ci pomaga w codzienności bo z dwójką maluchów to byłoby Ci strasznie ciężko




Dlatego strasznie mi smutno , wczoraj cały dzień chodziłam jak otępiała
A moja mama to faktycznie wielki skarb


drzewka staram się kupować w miarę wyrośnięte żeby było już coś widać


Dlatego jestem ciekawa gdzie te cisy olbrzymy będą mieszkały

i jakie im dałaś towarzystwo
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Nulka 07:55, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Cisy posadziłam w większości jako ekrany po prawej miałam już kupione w zeszłym roku i musiałam im zrobić przeprowadzkę (dosadziłam tylko ostatni od lewej) po lewej z nowego zakupu
prawa strona

i lewa

nowe kuleczki bukszpanowe pomiędzy rózami z Rosarium (brakuje mi jednej - nie mieli)

brakuje tutaj kilku roślinek - tam gdzie doniczki to chciałabym żurawki takie mocno ciemne (wybrałam Odsidian bo podobno znosi słońce - tak jak na pierwszym zdjęciu patrzymy to południe) i nie wiem co jeszcze trutaj dać
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:05, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
po lewej przed ekranem mam różaneczniki ale muszę dokupić bo strasznie cienkie są te z pierwszego rzędu dosadzę do tych z drugiego a tutaj kupię bardziej rozkrzewione. Te trzy cisy przed ekranem będę wiosną cięła pierwszy w kulkę a dwa pozostałe w kulki na pniu będę formować (poeksperymentuję jak długo to będzie trwało żeby ładnie się zagęściły)


beczka poleci do tyłu (muszę rynnę przerobić) a w tym miejscu będzie jakiś mini stawek (coś podobnego jak u Danusi) obok posadziłam cisa na stożek, hortensje limki giganty (wyglądają strasznie bo mi wiatr połamał) kulki bukszpanowe i cisa na kulkę (jeszcze efekt marny bo nie uprzątnęłam ziemni i trawy, ale spieszyłam się żeby zdążyć posadzić wszystko i jak będzie pogoda to będę to czyścić)

____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:13, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
przy płocie betonowym na placu zabaw mam bluszcz clemantisy

i tak sobie wymyśliłam że posadzę tutaj 4 szt borówki amerykańskiej, kilka krzaków poziomek i kwitnące np. jeżówki, łubin, dzwonek brzoskwiniolistny itp.
malwy już są ale muszę je w inne miejsce przesadzić
pod trampolinę spróbuję konwalie zasadzić może tam dadzą radę
przed trampolinę (po bokach drabinki) hortensje, hosty...
w narożniku (widać tylko kijek) wsadziłam świdośliwę lamarcka ale spadły liście i nie wiem czy będzie rosła (okaże się wiosną)
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies