Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raj Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Raj Ewy

Nulka 08:33, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
a teraz trochę starych miejsc
wymieniłam uschnięte drzewko na bukszpan który będę formować na wiosnę w kulkę (mam nadzieję że będzie z nim wszystko dobrze bo był wielki i stary, rósł w miejscu gdzie miał mało wody ale obcięłam mu jedną odnogę żeby zrobić jeden pień)

mój miłorząb mariken się już przebarwił

hortensje też są różowe i już zasychają

____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:38, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
na trawę nie patrzymy bo przez deszcz nie mam kiedy skosić
widok od altany na wjazd

i przy bramie

po drugiej sronie bramy wejście do domu takie robocze
tutaj posadziłam wiśnię umbraculifera

jeszcze tylko na samym wjeździe posadziłam trzy (mają by ) kuleczki
wszyscy mi mówią ze za blisko podjazdu ale dopiero jak one stoją to każdy umie trafić na kostkę a tak wiecznie miałam trawę wyjeżdżoną (co widać zresztą)
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:40, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
i jeszcze tylko moja kompozycja przy drzwiach głównych
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:41, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
wczoraj jak wróciłam z pracy to niestety zaczęło już mżyć więc zdjęcia takie przyszarzałe.
za wiele nie zrobiłam - obcięłam tylko moję różę pnącą z przed dwóch lat bo się okazało że poł zdziczało i wycięłam te dzikie pędy (mam nadzieję iż wszystkie)
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:52, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Tutaj po grujecznikiem posadziłam dwie hosty białe po lewej jest róża Senteur Royale po prawej za stożkiem bukszpanowym róża Glamis Castle a u jej nożek (też za bukszpanikiem bodziszek Sambor, na środku po płotem jest róża Reine des Violettes po jej bokach coś kwitnące na biało ale zapomniałam nazwę, przed kuleczkami na śroku różyczka White Rose,
po lewej za stożkiem i trawą rośnie róża Winchester Cathedral a przed trawą obok zawijaska ma być Munstead Wood
za obwódką bukszpanową posadziłam carexy i pomiędzy nimi a kulkami ma być żurawka Obsidian (tam gdzie doniczki)

tyle mam nie wiem ci jeszcze
rabata ma być w kolorach ciemno purpurowych i białych na pewno jeszcze cebule tuipnów białych i czarnych
myśllam też o przetaczniku z białym kłosem i koniec moich pomysłów

chyba posadzę to co mam w zamiarze i poczekam do wiosny jak to się porozwija i jak będzie wyglądac
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 08:57, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Tutaj muszę jeszcze coś wymyślić oprócz hortensji, poziomek, jeżówek i borówek



dzisiaj jak dam radę to zaznaczę jaki ma być kształt rabaty bo tam latem basen jeszcze stoi

walec już czeka na zasiew trawki

a ten mój bluszcz wcale nie chce iść po płocie tutaj trochę go podwiązałam i pokazałam mu jak się to robi ale coś tępy jest tyle lat co rośnie to płot powinien być już zielony
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
admete 20:06, 02 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
No łoooł jak fajna porcja zdjęć .
Dużo się dzieje, dużo sadzisz, dużo fajnych pomysłów i ja widzę że jak się wszystko rozrośnie będzie cudnie!!!!

Musze się wczytać chyba jeszcze raz co tam dokładnie posadziłaś, bo teraz już ledwo na oczy widzę .
Ja prawie zawsze od 5.30 na nogach .

Miłego wieczorku
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Nulka 09:05, 03 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
współczuję - ja wstaje troszeńkę później (budzik mam na 5.45 ale tak ok 6.00 podnoszę pupę z łóżka) na 7.00 do pracy a jeszcze córcię do szkoły musze wyszykować

wczoraj nie zrobiłam za wiele - zanim ogarnęłam się z obiadem i lekcjami młodej to zrobiła się prawie 18.00 i tylko trawę zdążyłam skosić, może w sobotę coś podziałam
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
wietrzyk 14:58, 07 paź 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześć Ewka
Dziękuję za odwiedziny. Przybiegłam z rewizytą, a tu widzę dużo się dzieje. Podziwiam, że tak na dwa fronty dajesz radę, choć jak rozumiem na tej nowej działce jeszcze budowa?
Na tą rabatę z bluszczem ja bym już więcej nie dawała. Duuużo już masz, a róże na pewno bardzo się rozrosną. Moje Reine Violetas tak poszalały, że się już nie mieszczą. Muszę na wiosnę jakoś je okiełznać. Choć przetaczniki ładne są. To moje odkrycie tego roku
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Nulka 10:53, 21 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
pomału kończę nasadzenia
trawka schodzi mam nadzieję iż zapowiadane zimno nie zaszkodzi moim roślinkom świeżo posadzonym

postaram się zrobić zdjecia
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies