Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 15:22, 11 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Witam wszystkich, którzy zechcieli zajrzeć do mojego ogrodowego wątku

Zarejestrowałam się w końcu i zakładam ten wątek, choć pisanie nigdy nie było moją mocną stroną. Ogrodowisko, a w nim Wasze ogrody, podglądam już od jakiegoś czasu i bardzo mi się tutaj wszystko podoba. Obawiam się tylko, że jak naoglądam się tych cudów w Waszych ogrodach to już w ogóle nie zdecyduję się co dalej
Historia mojej ogrodowej przygody rozpoczęła się w roku 2009 jesienią, kiedy to kupiliśmy działkę budowlaną. 2500m kw. na skraju wielkopolskiego parku narodowego. Już wtedy coś w środku mi podpowiadało, że to będzie T O . Pierwsze co zrobiłam… zapisałam się na kurs projektowania ogrodów. Byłam już poprzednio właścicielką ogrodu przy szeregowcu, ale o roślinach pojęcia nie miałam. Jak to teraz określam, byłam biernym posiadaczem ogrodu Przez pół roku, jak wariatka jeździłam na zajęcia. Kreśliłam, rysowałam i czytałam, czytałam, czytałam… Nauczyłam się przyglądać ogrodom dookoła, ale przede wszystkim łyknęłam zielonego bakcyla. Nie mam bardzo lotnej wyobraźni ani też artystycznej duszy, ale bardzo chciałam, żeby ten przyszły ogród był M Ó J
W 2011 roku, na wiosnę wprowadziliśmy się do nowego domu i zaczęliśmy zastanawiać się co począć z ugorem dookoła i z pobudowlaną demolką. Nasza działka była obrazem nędzy i rozpaczy. Porośnięta krzaczorami, chaszczami, kępami wielkich traw, zdziczałymi jeżynami i sosnami samosiejkami, które zresztą jakiś „życzliwy” powycinał.
Zaczęło się wielkie sprzątanie. Wiosną 2011 roku z naszej działki wyjechało 30 ciężarówek chaszczy i pobudowlanych śmieci. Potem pan rolnik z sąsiedztwa zaorał to co zostało i „obleciał” taką wielgachną rolniczą glebogryzarką. W tym roku nie zdołaliśmy zrobić już nic więcej. Zostawiliśmy więc nasz ugór, a ja dałam sobie czas, żeby wyrysować plan tego co chcielibyśmy zrobić w ogrodzie w przyszłym sezonie.


____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kondzio 15:23, 11 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ola54 15:24, 11 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Witaj
Ciekawa jestem dalszego ciągu
AgnieszkaW 15:29, 11 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Joasiu, ciekawie się zaczyna, prosimy o dalszy ciąg. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
wietrzyk 15:30, 11 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kondzio 15:38, 11 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
nieźle
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
anax 15:38, 11 lip 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
Witaj fotorelacja to coś, co tygrysy lubią najbardziej.
Pozdrawiam
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
Joaska 15:43, 11 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ja tez jestem ciekawa dalszych zdjęć.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
wietrzyk 15:50, 11 lip 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Oj jak miło, że zajrzeliście do mnie
Zaraz napiszę co dalej i zdjątka też będą. Chwilę to potrwa, ale mam nadzieję, że z czasem nabiorę wprawy
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
hanka_andrus 15:59, 11 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wywożąc śmieci, przy okazji wywaliliście całą urodzajną glebę, teraz trzeba wszystko na nowo odbudowywać.
Witaj, mam nadzieję, że dalej też będzie tak sprawnie, jak ze śmieciami.
Pozdrawiam i życzę pięknego ogrodu! Wg marzeń i potrzeb!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies