Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Do trzech razy sztuka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Do trzech razy sztuka.

Asiulek 13:07, 26 cze 2014


Dołączył: 03 cze 2014
Posty: 19
Oj tak, już trzeci raz to miejsce się zmieniło.

Witajcie kochani.Mam na imię Asia i jestem z Podlasia. Bardzo potrzebuję Waszej rady. Mam taką rabatkę przed domem i mam problem z doborem roślin na nią. W tej chwili niby jest obsadzona ale to było robione na szybkiego ,żeby rośliny się nie zmarnowały. Były przesadzane rok temu na wiosne, gdyż rozbudowywaliśmy dom.Miałam ładny front domu a teraz mam takie coś. Proszę nie patrzcie na ten bałagan w tle . Tam ciągle trwają prace wykończeniowe. Nie mamy jeszcze też tynku, choć dom już jest ocieplony. Dróżka która biegnie przez rabatkę jest tymczasowa. Później ten kawałek gdzie teraz jest syfek będzie odgrodzony ładnym drewnianym płotem. Płot będzie od rogu budynku do płotu po lewej stronie, w prostej linii. Czyli za thują danica i tym żółtym cyprysikiem, którego ogoliłam na drzewko. Stare wielkie jałowce skyrocket będą wycięte. Na lewo od dróżki wszystko zostaje jak jest. Zależy mi najbardziej od zagospodarowania terenu wokół koła ze żwirku. Denerwuje mnie też ta łysa ściana. Rośną na jej tle dwa cisy i powojnik bylinowy. Zrobiłam już ze 40 sadzonek trzmieliny biało zielonej i z 20 sadzonek żurawki marmalade. Może coś się nada na obwódkę. Dostanę też od rodziców 2 kulki z bukszpanu. Jeszcze ze dwie mam w donicy- swoje. Królują tu ogólnie hortensje. Pod balkonem w rogu rośnie polarny miś a obok drzewko z hortensji phantom. Obok cisa z lewej strony rośnie hortensja Diamant rouge.A- jeszcze napiszę, żejest to strona południowo wschodnia.
Prosze nie zwracajcie uwagi na zielsko . Tak wybujało przez dwa tygodnie. Nie miałam czasu się tym zająć. Od poniedziałku coś zacznę działać.

____________________
Asia-Do trzech razy sztuka
Gardenarium 15:01, 26 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym po większości zrobiła wał z lawendy, jeśli słoneczko jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asiulek 23:39, 26 cze 2014


Dołączył: 03 cze 2014
Posty: 19
Danusiu bardzo Ci dziękuję, za tak szybki odzew. Wiesz, że też się nad tym zastanawiałam. Tylko nie wiem czy deko nie za mało tego słoneczka. Mam tam już sześć lawend i ładnie to wygląda, tylko co za lawendą albo przed nią posadzić, bo ona sama jest dosyć wysoka.

A i jeszcze ciekawostka. Z sześciopaka lawendy jedna jest inną odmianą.
____________________
Asia-Do trzech razy sztuka
AgnieszkaW 21:01, 25 lip 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Zmień gatunek lawendy, bo masz chyba tę "wykładającą się". Lepsza jest np. Hidcote blue lub inna niska. Tam się prosi niska obwódka bukszpanowa, a za nią dopiero lawenda (o ile jest tam tyle miejsca)
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies