Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na końcu świata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na końcu świata

bql3 06:05, 10 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1277
witam,

przyszedłem się przywitać a i przy okazji pospacerowałem po Twoich rabatach, trzymam bardzo kciuki za prace męża przy altanie - no i pochwal się fotkami proszę gdy tylko będzie inwestycja zakończona.

gorąco pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
monika_fal 11:03, 10 wrz 2015

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
Witam gości
Niestety na efekt końcowy trzeba będzie trochę poczekać wykonawca wymyślił że w tym roku tylko zadaszymy altane, musimy trochę odłożyć kasy dlatego napisałam że to 1 etap budowy, 2 etap na wiosne. Pozostaje czekać i planować rabaty przy altanie
Dla zainteresowanych na dzień dzisiejszy wydaliśmy:
- drewno 1200,00
- papa, gont, kotwy, gwoździe, śruby, beton, bejca itp. 1200,00
Do końca tygodnia mąż planuje położyć gont. Czekam na bejce i pozostaje wszystko pomalować.




____________________
Ogród na końcu świata
monika_fal 10:38, 28 wrz 2015

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
Altana ma czapkę , pomalowana (co nie było takie proste). Jak sobie pomyślę że trzeba malować co jakiś czas to mnie ciarki przechodzą. Mam tylko nadzieję że bejca flugger jest warta swojej ceny.


Szfagier odkrył swój ukryty talent

Wczoraj mąż uświadomij mnie jak widzi nasze rabaty przy wiacie. Cały mój plan poszedł do kosza.
____________________
Ogród na końcu świata
iwka 13:28, 14 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
fajnie ta altana wyszła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
monika_fal 15:02, 11 lip 2016

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
Wykopałam nasz ogród z czeluści
Za dużo się nie dzieje, roślinki rosną, z niektórymi musiałam się pożegnać. Kiepska ze mnie ogrodniczka chciało by się wszystko na raz i robi się bałagan. Nie kupuje roślin póki mąż nie skończy altany. Już teraz denerwuje się przy koszeniu na slalom gigant między drzewami.
Wykończenie naszej altany przeciąga się w nieskończoność. Teraz mąż pracuje po 12 godzin więc zostają tylko weekendy. Ratuje nas tylko spokój ducha... 1...2...3......
Potrzebuje urlopu!!!





Jedyny plus, mam dużo czasu na planowanie rabaty przy altanie i mamy nowe plany na taras. W przyszłym roku robimy stałe zadaszenie.
____________________
Ogród na końcu świata
monika_fal 12:23, 01 sie 2016

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
Uwielbiam w naszym mieście giełde staroci szukałam i... znalazłam. Krzesła mega wygodne trzeba tylko odświeżyć i wymienić tapicerkę na poduszkach. Żyrandol, tutaj zdanie rodziny i znajomych jest podzielone ważne że nam się podoba



pierwszy ogień w kominku cieszyliśmy się jak małe dzieci

zrobiłam lampę na konsole, stary wazon, trochę kabli i abażur z rolety plisowanej.


Wszystkie znaki na niebie wskazują że niedługo zaczynamy robić rabatę
____________________
Ogród na końcu świata
monika_fal 12:53, 11 sie 2016

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
Dzisiaj ogrodowo.
Wytyczyliśmy rabatę. Mąż chce dużo trawy, ja dużo kwiatów... ehhh trzeba było się dogadać. Nie dał się namówić na rabaty bez obrzeży będzie kostka. Ciężko wytłumaczyć że folia na rabatach jest beee. No cóż, biorę to na klatę i działam swoją drogą ogrodnik się znalazł...ręce opadają.




Wszędzie napchałam roślin z myślą o nowej rabacie a teraz mam problem.
Trudno, co się nie zmieści oddam sąsiadom.

Ogród powoli zaczyna cieszyć




Za szybko przycięłam na wiosnę lawendę, zmarzła bidulka

____________________
Ogród na końcu świata
monika_fal 13:05, 11 sie 2016

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
z tarasu





Na wprost tarasu miał być ciąg dalszy rabaty przy altanie (tam gdzie są laurowiśnie i sosna) no cóż to nie tylko mój ogród, czasami trzeba iść na kompromisy.
____________________
Ogród na końcu świata
monika_fal 13:23, 11 sie 2016

Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 45
Po całym dniu opadów mąż przywiózł kostkę, wpadł na wspaniały pomysł żeby podjechać pod altanę, płakałam z rozpaczy ! tak trawnik wyglądał miesiąc temu

ma nauczkę
tylko spokój go uratował

____________________
Ogród na końcu świata
Wiolka5_7 14:07, 11 sie 2016


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21190
Witaj!
Bardzo mi się podoba wasza altana,chciałabym wiedzieć czym została ona pomalowana,ten szary kolor?

monika_fal napisał(a)
z tarasu





Na wprost tarasu miał być ciąg dalszy rabaty przy altanie (tam gdzie są laurowiśnie i sosna) no cóż to nie tylko mój ogród, czasami trzeba iść na kompromisy.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies