Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzony z pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzony z pasją

Karol99 07:04, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja też nie wykopuję, a Przemek z " Życie w wiejskim ogrodzie"

Jana napisał(a)
Ja też nie wykopuję

To fajnie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 07:05, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
marzena napisał(a)
przebiegłam ponad 10 stron w poszukiwaniu obrazków...wreszcie są...fajne zakupy
ale od dzisiaj szkoła, to pewnie mniej czasu na pisanie tu będzie...


Pewnie tak no ale mam nadzieję, że jakoś damy radę.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
jona 10:07, 02 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Czytam i czytam i tak myślę, że najlepiej znaleźć w babcinym ogródku stare odmiany żółtych i czerwonych tulipanów. One rosły latami i nie sądzę, żeby ktokolwiek je wykopywał. Paleta barw tylko mocno ograniczona.
Sama co roku doszadzam, bo część nowoposadzonych kwitnie rok, czasami dwa lata. Teraz kupuję w zasadzie najtańsze cebule. Posadzone w grupie i tak będą ładnie wyglądały .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
dominika_ 12:48, 02 wrz 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
GorAna napisał(a)

Ja wykopuje corocznie tysiące tulipanów.......nie tylko 111 szt
Pozdrawiam


To wielki szacunek dla Ciebie Mnie chyba by się nie chciało.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
popcorn 13:49, 02 wrz 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ja sadzę w koszyczkach i nie wykopuję. każdy robi jak uważa. Prawda jest taka że te fajniejsze, pełne i nowe odmiany tulipanów są jednorazowe, za rok czy wykopywane czy nie, praktycznie nie kwitną. i chyba niczego złego im nie robię, po prostu tak mają.. ech.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Flower1 14:43, 02 wrz 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Widze ze byla pogadanka o cebulkach wiosennych , mam ponad 300 w przyszlym roku mija 3 lata tez bede musiala wykopac ..zalamka poprostu !zostawiam pozdrowionka !
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Flower1 14:47, 02 wrz 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Karol99 napisał(a)


Dziękuję za odpowiedź. Ja może cześć wsadze do doniczek a część prosto do ziemi. Sam nie wiem co robić


W tym roku mialam 2 duze donice , byly wkopane do gruntu na zime i wzeszly tylko liscie ,nie wiem co bylo nie tak ale nie wyszlo ,natomiast hijacynty wyszly w donicy super.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Karol99 15:04, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
jona napisał(a)
Czytam i czytam i tak myślę, że najlepiej znaleźć w babcinym ogródku stare odmiany żółtych i czerwonych tulipanów. One rosły latami i nie sądzę, żeby ktokolwiek je wykopywał. Paleta barw tylko mocno ograniczona.
Sama co roku doszadzam, bo część nowoposadzonych kwitnie rok, czasami dwa lata. Teraz kupuję w zasadzie najtańsze cebule. Posadzone w grupie i tak będą ładnie wyglądały .


To prawda. Stare tulipany były niezastąpione i nie sądzę żeby ktoś słyszał o ich wykonywaniu co rok.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 15:42, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
dominika_ napisał(a)


To wielki szacunek dla Ciebie Mnie chyba by się nie chciało.


Mi również.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 15:43, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
popcorn napisał(a)
ja sadzę w koszyczkach i nie wykopuję. każdy robi jak uważa. Prawda jest taka że te fajniejsze, pełne i nowe odmiany tulipanów są jednorazowe, za rok czy wykopywane czy nie, praktycznie nie kwitną. i chyba niczego złego im nie robię, po prostu tak mają.. ech.

pozdrawiam!


Ja mam te tradycyjne odmiany, żółte i czerwone, nie wykonywane przez 2 lata i kwitną jakby jeszcze lepiej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies