Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzony z pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzony z pasją

Karol99 14:42, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Makao_J napisał(a)

Karol Rododendrony, Variegatusy, a przed Carex Ptasie Łapki.


Oki
Od sąsiadki mam dostać wiosną Evergoldy to tez gdzieś je tam dam, żeby zimą nie było łyso. Miejsce zaciszne wiec powinno być im dobrze.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 14:44, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Katkak napisał(a)

Ale za to trawy zimą wyglądają fajnie i wokół masz dużo iglaków, więc nie ma się co przejmować. No i jeszcze pędy dereni będą cudownie się czerwienić , a i uschnięte kwiatostany rozchodników też mają swój urok. Będzie pięknie .


To prawda wiec niekoniecznie będzie pusto
Pędy dereni będą ślicznie wyglądać przy białym pniu brzozy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 14:45, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Makao_J napisał(a)

No właśnie. Nie wiem czyj to ogród a z chęcią bym luknęła. Natknęłam się na tą fotkę w ogrodzie z pergolą i wkleiłam do Ciebie, choć wiem że nie wolno tak robić. Ale nie znam linka.
Mam nadzieję że mi się nie oberwie.


Niby się nie powinno wklejać, ale to forumowiczka wiec nie powinna się czepiac
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 14:47, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Asiuniaa napisał(a)
Widzę, że nowe plany i rabaty. Fajny pomysł z rozchodnikiem i trawami. Faktycznie pozostawione na zimę suche kwiatostany rozchodników też wyglądają dobrze. Ja zostawiłam je na zimę i usunę niebawem.


Trawy zimą mają taką wielkość jak w sezonie tylko przyjmują inna barwę wiec będzie dobrze. Do tego derenie- ich pędy nie będą się zlewac z korą. Rozchodnik ze stipa nawet w zimę ma swój urok.
Jedynie obwódka zgubi liście.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mary 14:57, 30 sty 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Makao_J napisał(a)

No właśnie. Nie wiem czyj to ogród a z chęcią bym luknęła. Natknęłam się na tą fotkę w ogrodzie z pergolą i wkleiłam do Ciebie, choć wiem że nie wolno tak robić. Ale nie znam linka.
Mam nadzieję że mi się nie oberwie.


Może Ogród Dominiki?
Ogród Dominiki
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Sylvana 15:00, 30 sty 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Nie wiem czy powinnam się odzywać, bo trochę zamętu zasieję...możesz mnie zignorować - nie pogniewam się...
Według mnie tam jest za ciasno.
Jak urośnie jeszcze dolne piętro rabaty po prawej, to przejścia nie będzie.
Jeśli posadzisz coś przy tujach, to na bank z braku światła to co zasłonięte wyschnie, choćbyś nie wiem ile podlewał....rośliny potrzebują światła.
Skoro jednak się upierasz....to posadź coś zimozielonego co zasłoni uschnięte tuje. Samo też będzie ładne tylko z przodu.
Tawuły z przodu zasłonią rozchodniki...przecież ich nie przytniesz do średnicy 30cm, żeby było widać co za nimi.
Ja bym zamieniła na trzmielinę Emerald Gold...można ciąć, jest niższa i zimozielona.
To się nagadałam....i tyle
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Iwk4 15:05, 30 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dlatego proponowałam same skarpetki zamiast rabaty. Sylwia ma rację.
____________________
Ogródek Iwony II
Karol99 15:28, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Sylvana napisał(a)
Nie wiem czy powinnam się odzywać, bo trochę zamętu zasieję...możesz mnie zignorować - nie pogniewam się...
Według mnie tam jest za ciasno.
Jak urośnie jeszcze dolne piętro rabaty po prawej, to przejścia nie będzie.
Jeśli posadzisz coś przy tujach, to na bank z braku światła to co zasłonięte wyschnie, choćbyś nie wiem ile podlewał....rośliny potrzebują światła.
Skoro jednak się upierasz....to posadź coś zimozielonego co zasłoni uschnięte tuje. Samo też będzie ładne tylko z przodu.
Tawuły z przodu zasłonią rozchodniki...przecież ich nie przytniesz do średnicy 30cm, żeby było widać co za nimi.
Ja bym zamieniła na trzmielinę Emerald Gold...można ciąć, jest niższa i zimozielona.
To się nagadałam....i tyle


Przy tujach mają być trawki, zanim one urosna na docelowa wysokość to będzie lipiec. Może nie zasłonia tuji? Nie wiem. Nie chce też tam pchać na sile, masz rację ze na tyle rzeczy miejsca jest za mało. Musze wyjść i na żywo to zobaczyć. Może wtedy zrezygnuje z traw z tyłu i dam same derenie. Trzmielinia to dobry pomysł, może nawet lepszy niż tawuly.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 15:30, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Iwk4 napisał(a)
Dlatego proponowałam same skarpetki zamiast rabaty. Sylwia ma rację.


Sam juz nie wiem. Może dobiore tam niskie rośliny. Najwęższe miejsce ma szerokość 2 metrów wiec to nie jest aż tak mało miejsca.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Kasya 15:34, 30 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Wg mnie skarpetki na trawniku to najmniej wygodne rozwiazanie, kolejno sie pozbywam tych bledow robiac rabatki

zimozielone nasadzenia zrobia jeszcze wiecej cienia i w lecie i w zimie

jezeli sie zrobi punktowe nasadzenia, nie za wysokie, to nie powinno byc mocno zacienione

no i carex z brzegu tez raczej przejscia nie zarosnie

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies