Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzony z pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzony z pasją

MirellaB 18:41, 30 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Dlatego proponowałam same skarpetki zamiast rabaty. Sylwia ma rację.

Od samego początku radziłam kółka pod dwoma drzewkami i trawki w nich
Moim zdaniem mało tam miejsca na rabatę i tak jakoś od czapy by wyglądała

Decyzja jednak rabata.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
szemusia 18:42, 30 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
widzę Karol, ze u Ciebie też planowanie... Sylwia słusznie zwróciła uwagę na zagadnienia praktyczne związane z przycinaniem. Zresztą o tym też już u mnie niedawno debatowaliśmy
A mi się nasunęło coś takiego - tylko nie bij, to tylko moja sugestia - a jakbyś przesadził te drzewka bliżej żywopłotu, albo tej rabaty? Miałbyś wtedy porządną ścieżkę zachowaną i drzewa włączone w całość...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Karol99 18:57, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jestem zdecydowany, bedzie rabata.

Ogolnie mam Wam do opowiedzenia historie. Sasiad dzisiaj chcial wyrzucić tuje na pniu, taką jak Danusia sadzi cisy. Jest trochę zabiedzona, ale na szczescie soczyscie zielona. Obwod pnia gdzies z 15cm. No to wzielismy i posadzilismy tam gdzie ma byc rabatka. Za nim będą derenie, a przed nim rozchodniki z trawami i obwódka.
Tak to wszystko widzę, prosze sie nie smiac z mojego rysunku

Od brzozy derenie białe, potem ta tujka, od przodu trawa z rozchodnikiem i obwódka z tawuły. Przy wiazie rzad berberysow i przy tujach trawy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 18:59, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
MirellaB napisał(a)

Od samego początku radziłam kółka pod dwoma drzewkami i trawki w nich
Moim zdaniem mało tam miejsca na rabatę i tak jakoś od czapy by wyglądała

Decyzja jednak rabata.


Na zywo wyglada naprawde fajnie. Pieknie bedzie. Kolko przy wiazie nie ladnie by wygladalo,bo obok jest rabata w ksztalcie kola.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 19:00, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
szemusia napisał(a)
widzę Karol, ze u Ciebie też planowanie... Sylwia słusznie zwróciła uwagę na zagadnienia praktyczne związane z przycinaniem. Zresztą o tym też już u mnie niedawno debatowaliśmy
A mi się nasunęło coś takiego - tylko nie bij, to tylko moja sugestia - a jakbyś przesadził te drzewka bliżej żywopłotu, albo tej rabaty? Miałbyś wtedy porządną ścieżkę zachowaną i drzewa włączone w całość...


Tez racja, ale nie chce juz przesadzac, drzewo ma juz ze 4 lata wiec korzeń tez spory. Pewnie ze dwa lat by dochodziło do siebie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
szemusia 19:20, 30 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
No i sprawa sama się wyklarowała
Widzę, ze też w trawy idziesz. O jakich konkretnie myślisz? Te przy tujach wysokie to chyba miskanty?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Karol99 19:34, 30 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Najprawdopodobniej będą to miskanty. Jakie nie wiem, myślałem o Zebrinusie albo Morning Light.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MirellaB 00:33, 31 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Karol też bym taką roślinkę przyjęła

Dobrze, że decyzja podjęta

Kiedy zaczynasz działać?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 00:35, 31 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tuja juz wkopana

Darń zerwie wczesna wiosna, kiedy już nie będzie mrozów. Myślę, że na początku marca zaczniemy juz cos robić.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
zszywka 00:40, 31 sty 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Karol, szybki jesteś

Widzę że każdy już ma konkretne plany na nowy sezon
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies