Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Napia 21:54, 22 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Zawilec mnie zaskoczył krokusy i irysy cebulowe kwitną i u mnie, więc przyjmuję, że to już wiosna. Ale zastanawiam się , co z różami. Ciąć będę tak jak ty, co roku gdy zakwitają forsycje, to dla mnie wskazówka, że trzeba zaczynać. Moje róże jednak w tym roku nie zgubiły liści, a zaczynają wypuszczać nowe. I właśnie się zastanawiam, co z nimi zrobić
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ewa777 11:08, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorota123 napisał(a)
Oglądałam prognozę pogody długoterminową i zauważyłam, że u nas 6-7 marca spadnie temperatura do minus 5 stopni.
Wiosna u Ciebie rozpanoszyła się na całego. Dużo bardziej zaawansowana niż u mnie. Zaczęłam ciąć trawy, a one w środku są zielone. Nie zaschły na zimę, ciągle rosną. Róże mam podobne, hortensje strąg anabel też za szybko mi startują. Reszta na razie w normie.
Twoje zawilce przepięknej urody, aż i mnie się takie zamarzyły.


Przymrozki mogą jeszcze przyjść. To dopiero luty, a przecież marzec też może mam płatać figle. Wiosna u mnie w tym roku szybko ruszyła. Oby tak zostało, bo nie chcę już mrozów. U nas niestety bardzo często wieje silny wiatr i to zniechęca mnie do pracy w ogrodzie.
Te zawilce widziałam w ubiegłym roku chyba u Ewy z Doświadczalni albo u Muszelki (nie pamiętam) i tak mi się spodobały, że postanowiłam je mieć u siebie Rzeczywiście są prześliczne
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:10, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
anpi napisał(a)
Ciekawe czy ta róża ma szanse rozwinąć te pąki kwiatowe,czy raczej zaschną?


Trudno powiedzieć. Na pewno nie rozkwitnie tak szybko jak w czerwcu. Szybciej pewnie ją przytnę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:13, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Iwk4 napisał(a)

Cześć Ewuniu. Ja też marzę o pracy w ogrodzie dzisiaj. Na razie chłodno, ale słoneczko na chwilę się pojawiło, może się uda coś zrobić. Muszę wyczyścić całą jedną rabatę, bo Zbyszek zrobił obchód i czosnki już są ta duże. Będę cięłą dziś wszystko na niej, co wymaga cięcia.


U mnie chęci były do pracy w ogrodzie, ale tak mocno wiało, że się poddałam. Mąż dzielnie walczył - przyciął wszystkie tuje i teraz wyglądają elegancko Za tydzień ma być u nas 8'C i słońce. Może wtedy uda mi się podziałać w ogrodzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:23, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Napia napisał(a)
Zawilec mnie zaskoczył krokusy i irysy cebulowe kwitną i u mnie, więc przyjmuję, że to już wiosna. Ale zastanawiam się , co z różami. Ciąć będę tak jak ty, co roku gdy zakwitają forsycje, to dla mnie wskazówka, że trzeba zaczynać. Moje róże jednak w tym roku nie zgubiły liści, a zaczynają wypuszczać nowe. I właśnie się zastanawiam, co z nimi zrobić



Agnieszko, te zawilce powinny kwitnąc później, ale ja posadziłam je pod koniec lata (bo o nich zapomniałam), zima była ciepła, więc one kwitły mi całą zimę i teraz też bez żadnej przerwy. Taka anomalia

Róże będę cięła, gdy zakwitną forsycje. One też w tym roku będą kwitły wcześniej
U mnie tak samo. Róże mają zielone liście i puszczają nowe. Będę cięła jak co roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 19:58, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dzisiejsza wiosna w ogrodzie







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:01, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513




____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:18, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513




Róża okrywowa w takim stadium



Pąki na Genie

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
agnieszka_m 06:17, 24 lut 2020


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Ojej u Ciebie to już wiosna w pełni
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Ewa777 07:21, 24 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
agnieszka_m napisał(a)
Ojej u Ciebie to już wiosna w pełni


Ciemierniki mnie bardzo zaskoczyły w tym roku Do tej pory dopiero w kwietniu tak ładnie kwitły.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies