Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy...

jazzy 23:14, 25 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Toszka, a czy swoje cisy powinnam ciąć teraz jakoś? One takie bidne, dopiero co się pozbierały, niektóre mają przyrosty ok 3cm, a niektóre takie krociutkie miotełki powypuszczały dopiero.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Toszka 23:34, 25 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli cię razi nierówność szpaleru to tnij - ostatni dzwonek, do połowy sierpnia max.
Ja pierwszy rok nie ruszam. Czekam, oczy zamykam. Mają się ukorzenić, a nie ładnie wyglądać Na zimę to lepiej jak będą okryte kołderką igiełek. W marcu ciachniesz drastycznie. W tym roku taką suchą bidę ostrzygłam niemal do łysego, suchego. Ciachałam w momencie jak zaczął ruszać z odrostami. Tak się nie powinno robić, ale zaryzykowałam, w myśl, że jak ma zdechnąć to najwyżej poćwiczę. Zazielenił się nawet na z pozoru suchych gałązkach, Pobudziłam. Wprawdzie dopiero ma pierwszy w tym roku rzut przyrostów, ale za to jakich!
Dobrze ukorzeniony cis ma przyrosty (zwłaszcza w górę) po ok. 60cm. Jeśli są mniejsze to albo jak u ciebie - korzeni się, albo ma sucho, albo coś ryje pod nim. Ale to twoich na razie nie dotyczy. Z mojego doświadczenia cis potrzebuje ok, dwa sezony na ukorzenienie się. Na razie zacznij myśleć o nożycach na wysięgniku
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nawigatorka 19:32, 26 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Na dlaczego mnie tu jeszcze nie było- nie wiem.ale zostaje zapowiada się ciekawie.fajne oprowadzenie po działce-musze tez takie zrobić
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
gusiarz 22:15, 26 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Jazzy... nie nadążam nad avatarkami ... ale ty masz pomysła

Toszka - a twój laur rośnie ci w ogrodzie czy w donicy i chowasz na zimę? Mam mały okaz i nie wiem jak on zimuje... czy podobnie jak rozmaryn?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
ren133 22:19, 26 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jazzy napisał(a)

250-500m2 w zależności jakie zrobisz stężenie


A Ty jakie robisz?
Pokaż proszę trawnik plissss
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:22, 26 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jazzy napisał(a)

U mnie też trochę popadało. Ja generalnie ostatnio siedzę notorycznie w trawniku i wyrywam chwasta...
A klony pędzone czy nie, chyba warte są ryzyka, bo cudne są
Buzial


A jakich masz najwięcej? ... bo u mnie króluje perz, chwastnica i jeszcze jeden ale nie znam nazwy
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jazzy 22:35, 26 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Toszka napisał(a)
Jeśli cię razi nierówność szpaleru to tnij - ostatni dzwonek, do połowy sierpnia max.

Nie, nie będę cięła. I tak mam wyrzuty sumienia, że je ciachałam wiosną...Powinnam była im dać się ukorzeniać w spokoju.

W tym roku taką suchą bidę ostrzygłam niemal do łysego, suchego.

W sensie do gołego kołka? Wszystkie gałęzie obcięłaś? Bo ja już dwa egzemplarze usunęłam, biorąc je za martwe... Może znów źle zrobiłam, eh...

Z mojego doświadczenia cis potrzebuje ok, dwa sezony na ukorzenienie się. Na razie zacznij myśleć o nożycach na wysięgniku

Dam im spokój póki co. A nawozić czymś? Podlewać ukorzeniaczem? Już raz dostały wiosną.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 22:36, 26 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
nawigatorka napisał(a)
Na dlaczego mnie tu jeszcze nie było- nie wiem.ale zostaje zapowiada się ciekawie.fajne oprowadzenie po działce-musze tez takie zrobić

Witaj
Dzięki
Zapraszam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 22:38, 26 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
gusiarz napisał(a)
Jazzy... nie nadążam nad avatarkami ... ale ty masz pomysła ...

Właśnie będzie kolejna zmiana
W ogrodzie zastój, to nadrabiam avatarem
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 22:48, 26 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
ren133 napisał(a)


A Ty jakie robisz?
Pokaż proszę trawnik plissss

A wiesz, że nie wiem Przelewam do takiej butelki z szybkozłączką, eM podłącza do węża i leje

edit: Obliczyłam, że ok. 800ml nawozu poszło na ok. 250m2 trawnisia
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies