Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zabawa w zielone

Pokaż wątki Pokaż posty

Zabawa w zielone

agunia 11:14, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Witam Was kochani , mam na imię Agnieszka i od kilku tygodni jestem uzalezniona od tej strony , kazdego dnia zerkam tu do Was i nie umie sie napatrzeć jakie piękne ogrody macie. No i stało się zapragnełam równiez czego pięknego ,kolorowego u siebie, lecz niestety nie umie sama nic wymyślić dlatego licze na waszą pomoc ,może wtedy małymi kroczkami uda i mi się miec choć troszeczke tak pieknie jak u was.Oglądałam programy z udziałam Danusi i jej realizacje , dech zapiera mi w piersi Niesamowity talet i przeuracza osoba pozdrawiam gorąco.
Jesli chodzi o moj pomysł na zapalnowanie rabatki przed domem to bardzo podoba mi sie Ogród z tartakiem w tle. mysałam może o kulach po lewej stronie ale nie wiem czy na pniu czy raczej kule niskie ?po prawej stronie jest huśtawka tam muszą dzieci przechoddzić wiec tam narazie nie mam pomysłu. Za to z tyłu za domu chciałabym coś kolorowego bo siedząc tam jest bardzo smutny widok , niedawno spalił nam się warsztat i to dośc nie fajnie wygląda , tak sobie myśałam że tu mogłabym miec kwiaty bo to miejsce nie jest aż takie duże i jestem w stanie je ogarnąć .żlewej strony mam już tuje potem jest kostka i tu wzdyż trawnika myśałam o czymś wyższym a u dołu własnie nie wiem co .Może ktoś z was patrząc miałby jakiś pomysł . pozdrawiam was kochani Agnieszka A te fotki to tył domu ...
____________________
Zabawa w zielone
Selly 11:58, 12 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witaj,

Trudno doradzać w kwestii wszystkich miejsc, które wymieniasz. Tym bardziej , że ogród wydaje się być dość duży
Określ najpierw, jakie gatunki roślin lubisz i którą rabatkę chcesz zmienić jako pierwszą.
Pamiętaj, że najlepiej nie mieszać zbyt wielu gatunków i zachować trzeba piętra tzn. wysokie, średnie, niskie.
Możliwości jest szalenie wiele, a ponieważ to Twój ogród i to Ty powinnaś się w nim dobrze czuć, to głównie muszą być tam realizowane Twoje pomysły.
Przemyślenie tematu zajmuje sporo czasu, ale bardziej się ti opłaca niż pochopne zakupy.
Więc myśl, projektuj a my będziemy doradzać
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
agunia 12:05, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Cały czas nie umie zrobić linka do mojego wątu może ktos by pomógł??
____________________
Zabawa w zielone
agunia 12:33, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Selly napisał(a)
Witaj,

Trudno doradzać w kwestii wszystkich miejsc, które wymieniasz. Tym bardziej , że ogród wydaje się być dość duży
Określ najpierw, jakie gatunki roślin lubisz i którą rabatkę chcesz zmienić jako pierwszą.
Pamiętaj, że najlepiej nie mieszać zbyt wielu gatunków i zachować trzeba piętra tzn. wysokie, średnie, niskie.
Możliwości jest szalenie wiele, a ponieważ to Twój ogród i to Ty powinnaś się w nim dobrze czuć, to głównie muszą być tam realizowane Twoje pomysły.
Przemyślenie tematu zajmuje sporo czasu, ale bardziej się ti opłaca niż pochopne zakupy.
Więc myśl, projektuj a my będziemy doradzać

Witam ,z zachmuirzonego nieba opolskiego ,
tak to racja za dużo też o tym pomyśałam póżniej .Jako pierwszą rabatę chciałabym zaprojektować ten wjazd do domu, i to coś co zrobilismy przed domem , na pewno kamienie te duże do usunięcia te dwie juki chce teraz rozszczepić ale myśle żeby je tam zostawić tylko nie wiem czy to drzewko zabrac z stamtąd i na miejsce coś kulistego na pniu?
Rozważałam wysypanie kamyków szarych a koło wjazdu no tam nie wiem chciałbym coć co jest o kazdej porze roku dlatego , myślę o iglakach ale narazie za duże mysli ,,
Nie wiem czy rabatę powinnam zrobić na prosto koło kostki ? czy nie wyjdzie kolejny pas startowy...czy wykonac falę ?myslę o jakiś kwiatach ale możę żurawki coś w tym kierunku może tylko przed domem , problem jest w wielkości tego terenu jet dośc duzy ,dlatego boje sie kolorowych kwiatów ktorych nie umię jeszcze pielęgnowąć ja myśałam może o zostawieniu sobie troche miejsce w tej zatoczce przed domem tam sezonowo wrzosy itp. musze poszukać jakieś projekty u was ...czekam na waszą pomoc opinie
____________________
Zabawa w zielone
agunia 12:36, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Zastanawiałam sie czy te kulki by prz wjeżdzie ładnie wyglądały ? czy ewentualnie dodać coś wysokiego
____________________
Zabawa w zielone
agunia 13:38, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
http://www.ogrodowisko.pl/users/agunia[url=http://]


____________________
Zabawa w zielone
Gardenarium 13:44, 12 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zabawa w zielone

CYTUJ i zobaczysz kod podpisu
Cos mi się zdaje, że już drugi raz u nas jesteś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Selly 13:50, 12 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
agunia napisał(a)
Zastanawiałam sie czy te kulki by prz wjeżdzie ładnie wyglądały ? czy ewentualnie dodać coś wysokiego

U ciebie jest dość długa i prosta ścieżka, więc taki rząd kulek byłby trochę zbyt nudny i monotonny. Myślę, że lepiej by u Ciebie było zastosować te kulki jako niższe piętro, a za nimi dać coś wyższego.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
agunia 13:54, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Zabawa w zielone

CYTUJ i zobaczysz kod podpisu
Cos mi się zdaje, że już drugi raz u nas jesteś

Tak tak Danusiu to znowu ja próbuje jescze raz ,ale nadal nie umię dała cytuj widze wszystko ale nie wiem co dalej




ja chyba oszleje jak tak mi idzie zkładanie tego linku to tego ogrodu nigdy nie założe pomocy Danusiu ..
____________________
Zabawa w zielone
agunia 13:57, 12 wrz 2014


Dołączył: 03 wrz 2014
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Zabawa w zielone

CYTUJ i zobaczysz kod podpisu

Cos mi się zdaje, że już drugi raz u nas jesteś[/qhttp://www.ogrodowisko.pl/watek/4956-zabawa-w-zielone]Zabawa w zielone[/url]uote]
____________________
Zabawa w zielone
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies