Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Enklawa w mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Enklawa w mieście

skarabeusz 21:40, 17 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561


Witajcie, Czytam "ogrodowisko" od miesiąca i bardzo mnie inspirujecie. Mój ogród dopiero będzie ładny. Lubię ogrody przytulne, trochę nieprzewidywalne, lubię odcinać się od zewnętrznego świata, a w mieście o to trudno.

W moim ogrodzie mam już iglaste, taki zastałam, ale marzą mi się różaneczniki, jakieś wąskie wysokie niebieskie iglaste, coś jak żywotnik włoski, hortnsje i dużo, dużo róż, a także oliwniki wąskolistne w formie drzew, ze względu że bardzo lubię drzewka oliwne, a w naszym klimacie o nie trudno. Trochę form, trochę romantyzmu i nostalgii.

Wiem, że czeka mnie dużo pracy, ale nie spocznę póki nie będzie przynajmniej ogólnego zarysu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
ewsyg 21:43, 17 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj, czekamy na zdjęcia Twojego ogrodu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
skarabeusz 22:51, 17 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
bdan 06:44, 18 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj Magdo.

Ciekawie się zapowiada, fajnie, że zastałaś juz trochę zieleni na swojej działce.
Ciekawie się zapowiada, będę zaglądać
skarabeusz 09:11, 19 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Witajcie,
Biorę się za ten kawałek. Przerwa między tujami spowodowana jest ogromnym korzeniem starej rubinii. Postanowiłam zrobić tam skalniak i wykorzystać pokruszone cegły i kamienie. Tłem będzie trejaż z różą pnącą "new dawn" i wiciokrzew zaostrzony zimozielony. Obok jakiś jałowiec płożący blue i kosodrzewina się znajdzie i jeszcze nie mam pomysłu.
Dobrze, że pogoda dopisuje. Pozdro


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 17:14, 19 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Dzięki dziewczyny za odwiedziny, u was piękne rośliny i widoczki.
Narobiłam się jak dziki osioł, efektu zero. Normalnie orka.
Pomysłów narazie nie ma. Idę małymi etapami.
Sosna dostała brzydkich, brązowych igieł, nie wiem co jej dolega.



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Milka 17:31, 19 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja witam
Sośnie nic nie jest, to jest naturalny proces zrzucania igieł z poprzedniego sezonu, coś jak u liściastych, tak co rok jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
skarabeusz 17:54, 19 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561

powojnik "arabella" nowy nabytek
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Ewkakonewka 12:00, 21 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Będzie się tu działo Życzę spełnienia planów
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
asica 12:06, 21 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
skarabeusz napisał(a)
Witajcie,
Biorę się za ten kawałek. Przerwa między tujami spowodowana jest ogromnym korzeniem starej rubinii. Postanowiłam zrobić tam skalniak i wykorzystać pokruszone cegły i kamienie. Tłem będzie trejaż z różą pnącą "new dawn" i wiciokrzew zaostrzony zimozielony. Obok jakiś jałowiec płożący blue i kosodrzewina się znajdzie i jeszcze nie mam pomysłu.
Dobrze, że pogoda dopisuje. Pozdro



Witam i od razu pytam. Czy nawierzchnia z kamyczków jest wysypana, czy jest czymś zespolona?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies