Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 19:51, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makusia napisał(a)


Edytko, a jakimi gnojówkami konkretnie?
Ja też mam ten sam problem z kompostem- ani on czarny, ani dobrze "przetrawiony". Mocznikiem posypujesz, czy polewasz rozpuszczonym 5%?


wszystko jedno, zwykle nie wykorzystuję do końca i te resztki, z całym szlamem co jest na spodzie wlewam do kompostownika.

Mocznik rozpuszczam w tym stężeniu co piszesz.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:53, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
amelia_b napisał(a)
Piękne Ml kupiłaś Edytko idę nadrabiać zaległości, nawet nie wiem kiedy ostatnio u Ciebie bylam


To prawda, wypasione są, nie ma to jak pojechać zobaczyć i wybrać sobie.

Amelia, u mnie to się nic ciekawego nie działo, szkoda piątkowego wieczoru
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:55, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)

Cinderella i Wedgwood Rose, a ten gracek rośnie między nimi, ale lekko wysunięty do przodu. Będę musiała posadzić tu coś innego, nie musi być miskant, ale coś podobnego jednak bym chciała w sensie pokroju. Na trawach się raczej nie znam.


ja z kolei nic nie wiem o tych różach, idę do Ciebie - może masz fotkę tego zestawienia?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:57, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)

Ech, to szkoda. Coś w tym stylu będę potrzebowała w przyszłym roku na brzeg rabaty. Mam już carex ID. Właśnie Edyta, a może ta Twoja to jakiś carex?


Trawka jest naprawdę śliczna, na żywo dużo ładniejsza, ale przez to, że nazwa pomylona kupiłam tylko jedną - gdybym miała wiedzę co kupuję i mogła coś więcej o niej poczytać, to na pewno skusiłabym się na więcej sztuk.
____________________
Tu ma być ogród :)
amelia_b 20:07, 21 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
lindsay80 napisał(a)


To prawda, wypasione są, nie ma to jak pojechać zobaczyć i wybrać sobie.

Amelia, u mnie to się nic ciekawego nie działo, szkoda piątkowego wieczoru
pismo obrazkowe od majowych tulipanów obejrzałam, wybacz ale czytać nie będę umbry pięknie ci przybrały, moje stoją w miejscu, ale rewelacji nie ma, może się w przyszłym roku zbiorą. U mnie takich rarytasów w szkółce nie ma, od czasu do czasu się jakaś zwykła rozplenica trafi
____________________
Pogubiłam się po drodze
lindsay80 20:15, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
amelia_b napisał(a)
pismo obrazkowe od majowych tulipanów obejrzałam, wybacz ale czytać nie będę umbry pięknie ci przybrały, moje stoją w miejscu, ale rewelacji nie ma, może się w przyszłym roku zbiorą. U mnie takich rarytasów w szkółce nie ma, od czasu do czasu się jakaś zwykła rozplenica trafi


A ja do Ciebie ostatnio zaglądałam jak żółknące cisy pokazywałaś (bo potem chyba była długa przerwa urlopowa).
Jak z nimi, jest coś lepiej?
____________________
Tu ma być ogród :)
Agania 20:22, 21 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Szok przeżyłam na widok zakupów...ML szok

Moje 3 sztuki też mi kupiła kumpela z O...tak to bym do tej pory ich nie miała posadzonych, ale moich i tak na razie nie widać w moim buszu, za to liatrę taaak
Pozdrawiam Cię z upalnego Krakowa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
amelia_b 20:25, 21 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Dziś 4 wywaliłam, z 15 tylko 4 przeżyły, trudno się mówi ten rok nie jest dobrym rokiem, czekam aż się skończy
____________________
Pogubiłam się po drodze
lindsay80 20:50, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Agania napisał(a)
Szok przeżyłam na widok zakupów...ML szok

Moje 3 sztuki też mi kupiła kumpela z O...tak to bym do tej pory ich nie miała posadzonych, ale moich i tak na razie nie widać w moim buszu, za to liatrę taaak
Pozdrawiam Cię z upalnego Krakowa



A u nas dziś pół dnia padało, dopiero po południu słoneczko wyszło, ale dzień był bardzo przyjemny, a najważniejsze, że ogrod solidnie podany.

W ostatnich dniach do kilku szkolek wdepnelam i asortyment traw jest znacznie bogatszy niż rok temu, u nas jest w czym wybierać, naprawdę nie trzeba kupować przez internet i dostawać pojedyncze ździbelka w wysokich cenach.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:54, 21 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
amelia_b napisał(a)
Dziś 4 wywaliłam, z 15 tylko 4 przeżyły, trudno się mówi ten rok nie jest dobrym rokiem, czekam aż się skończy


Oj, bylabym wsciekla!
Miałam więcej szczęścia, bo na początku kwietnia kupiłam w markecie 18 cisów baccata, posadzilam, drastycznie przyciełam w kule i stożki i na razie (odpukać) mają sie bardzo dobrze
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies