Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pogubiłam się po drodze...

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogubiłam się po drodze...

amelia_b 08:36, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Witam. To pierwszy dzień na forum, pierwszy mój wątek i pierwszy post. Potrzebuje pomocy z pewnym murkiem. Koncepcja i pomysł wydawały mi się ciekawe, ale dobór roślin mnie trochę przerósł.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 08:43, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
[img
____________________
Pogubiłam się po drodze
mira 08:48, 27 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dobór roślin to kwestia gustu i wystawy tego murku tj. ile godzin tam jest słońce.
Jesli słoneczne miejsce ja bym z pewnością posadziła róże różowe może z modnymi burgundowymi bo pasowały by Ci do elewacji - róże doradzi Madżenka bo takie lubi.
No i trawy

A jeśli więcej cienia i chcesz bardziej lesny klimat to hosty, tawułki - tych dużo może małe paprocie.

Najlepiej sobie odpowiedzieć na pytanie jaka tam ziemia, ile słońca, jakie kolory i jaki styl.

A te brzozy urosną szeroki parasole i ja bym je wysadziła dalej od domu nie wiem ile tam miejsca ale wydaje mi się że duze parasolki tworzą teraz ładnie ale to rośnie.

powodzenia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
amelia_b 08:48, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Wyszła mi wiosną jesienna rabata. Posadziłam tam trzy brzozy, żurawki o purpurowych liściach i pomarańczowych, trawy i trzy tawułki.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 08:53, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Dziękuje Mira. O różach nawet nie pomyślałam. A co do słońca to od rana do 16. Chciałam trochę tymi brzozami taras zasłonić.
____________________
Pogubiłam się po drodze
mira 09:00, 27 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To na róże fajne miejsce byle by miały tam dobre podlewanie bo sucho nie lubią, chyba że zrobisz murek na sucho z roślinami sucholubnymi. Sprawdź nazwę tych brzóz i poczytaj jaką tworzą koronę.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Toszka 09:16, 27 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Te brzozy będa w murku wegetować, chyba, że im kran z wodą odkręconą zostawisz. Dobre rady dostajesz - róze, może lawenda.
Bigaj po watkach, podpatruj pomysły i rozwiązania. Dasz radę. By się osłonic pomyśl nad żywopłotem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
amelia_b 10:12, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Dziękuję za rady, na pewno skorzystam. Dopiero zaczynam przygodę z ogrodem, na razie jest wielki plac budowy i okropne błoto. Brzozy zostawię na sezon lub dwa i zobaczę jak sobie będą radzić. Trochę mnie to przerażać zaczęło. O różach na pewno pomyśle, tylko się teraz zastanawiam czy zostawiać żurawki czy przesadzić i jakie róże wybrać.
____________________
Pogubiłam się po drodze
mira 10:16, 27 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A racja z wodą z brzozami - to straszne pijaki przecież i wyciągną wodę muszą iśc do gruntu.
A jesli chodzi o róże/ lawenda to nie łącz jednego z drugim bo lawenda lubi sucho i zasadową ziemię a róże muszą byc dobrze podlane i lekko kwaśna - nawet kiedyś w Mai o tym gadali - ale lawenda gdzieś z boczku duża podsypana dolomitem może.

pozdrawiam i działaj i jak Tosza napisała poszperaj w menu może znajdziesz coś o murkach.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Toszka 10:56, 27 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A po co w menu, do wątku Malkul trzeba skakać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies