Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

20:24, 02 cze 2018
Toszka napisał(a)
Justynko, elektryczne mam Gard... i na razie te mi wystarczają. Kupione były dawno i póki pracują to ich uzywam. Przy sprzęcie zawsze biorę do reki, czasem chodzę po sklepie by poczuć czy dobrze mi się je trzyma i...czy ręce nie będą mdleć. Drugi czynnik to serwis - łatwy dostęp. Wtopę miałam tylko z nozycami elekt. na wysięgniku ... nie znoszę ich, w pracy ręce mdleją, są źle wyważone, ale tego zakupu nie robiłam sama, bo to był prezent.
Te, jak to nazwałaś "pofalowane" nozyce swoim kształtem lepiej podbierają gałązki, które podczas cięcia nie ślizgają się, a dzięki temu cięcie jest czyste bez haratania.


aaaa widzisz ....to ślizganie ...mnie wkurza bo zazwyczej musze poprawiać i podbierac niektóre gałazki z innego kierunku ...albo sekatorem ))

zakup elektrycznych przed nami ...zatem bedziemy szukac własciwych
lindsay80 20:26, 02 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Toszka napisał(a)


Kształt ostrza, nożyc ułatwia czyste cięcie, bo gałązki nie ślizgają się.

Opryski na grzyba muszą być systematyczne i bardzo dobrym opryskiwaczem o mocy końcówki ok 3 bary - środek musi być "wpryskany" w roślinę, tak by dostał się i mógł zadziałać. Moc opryskiwacza to gwarancja dokładności.
Do oprysków tych cisów dołącz jeszcze np. Mospilan. Te jasne kropki na igłach wygladaja jak po ssąco-gryzących.

Odkażalnik wygoogluj, bo on zazwyczaj dostępny jest w sklepach medycznych lub takichże hurtowniach. Odkażanie czymkolwiek innym to jak przecieranie wodą utlenioną...poprawia humor i daje złudne uczucie satysfakcji
Przy m.in. buksach, różach, hostach odkażenie zapobiega przenoszeniu patogenów.


Iwonka, aż poszłam sprawdzić jaki mam opryskiwacz, i to ten:

https://rolmarket.pl/product-pol-867-Opryskiwacz-cisnieniowy-Marolex-Profession-9-litrow.html

w danych technicznych podane, że ciśnienie 0,4MPa znaczy 4 Bary, czyli dobry.


Ostatnio poznałam koleżankę co pracuje w sklepie medycznym, nie omieszkam jej podpytać o ten odkażalnik
____________________
Tu ma być ogród :)
anbu 20:28, 02 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Też mam te nożyce co Toszka i też jestem nimi zachwycona Ale doświadczenia z innymi nie mam, więc się w zasadzie nie powinnam wypowiadać Nawet nie wiedziałam, że te pofalowane ostrze ma jakieś znaczenie he he Myślałam, że to ozdoba .. ot blondi ze mnie

INCIDIN Liquid Spray kupowałam na all

Też szukamy elektrycznych nożyc, bo żywopłoty masy nabierają i cięcie ręczne uciążliwe zaczyna być
____________________
Ania Ogród Ani :)
lindsay80 20:28, 02 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Toszka napisał(a)


Zazwyczaj nozyce elektryczne motor mają na górze wysięgnika, czyli musisz precyzyjnie machać i ostrzem i silnikiem. Dla mnie to porażka.

Wiem, że spalinowe mają silnik na dole wysięgnika, pod rączką i wyważenie jest już inne.



Muszę eMowi powiedzieć, żeby zwrócił na to uwagę jak będzie wybierał, bo on będzie z nich korzystał.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:30, 02 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)


aaaa widzisz ....to ślizganie ...mnie wkurza bo zazwyczej musze poprawiać i podbierac niektóre gałazki z innego kierunku ...albo sekatorem ))

zakup elektrycznych przed nami ...zatem bedziemy szukac własciwych


o to to... dokładnie jest tak jak piszesz i bardzo to wkurzające i męczące.

Dawaj znać jak już jakieś analizy modeli takich nożyc przeprowadzicie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:33, 02 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anbu napisał(a)
Też mam te nożyce co Toszka i też jestem nimi zachwycona Ale doświadczenia z innymi nie mam, więc się w zasadzie nie powinnam wypowiadać Nawet nie wiedziałam, że te pofalowane ostrze ma jakieś znaczenie he he Myślałam, że to ozdoba .. ot blondi ze mnie

INCIDIN Liquid Spray kupowałam na all

Też szukamy elektrycznych nożyc, bo żywopłoty masy nabierają i cięcie ręczne uciążliwe zaczyna być


Aniu, skoro tak, to muszę wysupłać na nie ze skarbonki

Fajnie, że tyle osób akurat się interesuje zakupem takich nożyc, bedziemy sie wymieniać wiadomościami co warto kupić.
____________________
Tu ma być ogród :)
20:55, 02 cze 2018
lindsay80 napisał(a)


o to to... dokładnie jest tak jak piszesz i bardzo to wkurzające i męczące.

Dawaj znać jak już jakieś analizy modeli takich nożyc przeprowadzicie.


ja nie jestem decydentem ..bo ja raczej od wielkichdzwonów bede je uzywać ...wiec zejdzie jeszcze trochę.

grabów mam 6 ..obciety w zeszłym tygdniu jeden ...reszta czeka ...choc czasu wczoraj i dziś M nie miał bo malował drewutnie ...juz trudno okreslic priorytety bo jego plan obowiazków w ogrodzie jest mocno napiety ...i juz dawno nie realny...ale M dzielnie walczy ...zapęd do roboty ma za trzech ...gorzej ze siłami ...wiec sie nie odzywam
Toszka 20:58, 02 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
Też mam te nożyce co Toszka i też jestem nimi zachwycona Ale doświadczenia z innymi nie mam, więc się w zasadzie nie powinnam wypowiadać Nawet nie wiedziałam, że te pofalowane ostrze ma jakieś znaczenie he he Myślałam, że to ozdoba .. ot blondi ze mnie
(...)

No, blondi, blondi Nawet nie zauwazyłaś, że do ciebie odesłałam po namiary na nozyce
Bardzo je lubię i jeszcze ten świst przy cięciu...czuję się jak Edward

Moja sąsiadka zza żywopłotu myślała, że to jakiś ptak tak wyśpiewuje

Edit.
Chyba jakiś czas temu u Nawigatorki była dyskusja o nozycach elektr. i chwalone były Stihla
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magleska 21:48, 02 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
dowiedziałam się dużo pożytecznych informacji ,nożyce zapisuję -chociaż ,chyba bardziej potrzebne mi są takie elektryczne do cięcia żywopłotów cisowych
....
u mnie w okolicach wszędzie lało ,a mnie ominęło -parę kropel może spadło
10 km dalej ulewy .....
a tak potrzebuję konkretnego deszczyku

ps. śliczne kadry w każdym kątku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nawigatorka 22:10, 02 cze 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Zazdroszcze deszczu... bardzo. U nas susza totalna mimo ze w wiadomościach mówią ze nawałnice.
U mnie orzyznam znacznie większe zarobki i gałęzie lecą jako ściółka
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies