Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 13:56, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
mirela napisał(a)

nie. prosiłam o przesunięcie przesyłki na poniedziałek bo smażę się teraz na plaży nad Bałtykiem


to trzeba mieć szczęście, wczoraj widziałam na mapie pogodowej, że w całej Polsce chmury i deszcz tylko pasek wzdłuż wybrzeża słoneczny
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:58, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Edytko no zachwycony jestem z ogrodu, a te cisy... oj nie do dostania. W sumie to nawet nie miałbym już gdzie posadzić. Będę musiał koniecznie skorzystać z zaproszenia w tym roku o ile jeszcze aktualne.


Aktualne, tylko ja mniej czasowa, bo mnie praca zawodowa pochłania, jakby co to dawaj znać wcześniej i postaram się, żeby się udało spotkać
____________________
Tu ma być ogród :)
kasja83 14:23, 04 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
lindsay80 napisał(a)


no właśnie myślałam, że Wielkopolska podlana w każdym zakątku, ale pogoda nigdy po równo nie dzieli.
U nas to nawet aż za dużo tego deszczu było, ale cieszę się, że tym razem, na spokojnie, bez wichur czy gradu, tylko patrząc co się dzieje to pewnie i nas to nie ominie, lato dopiero na progu stoi, tak jak i największy okres burzowy.

U mnie była masakra-w życiu nie widziałam takiej ilości wody spadjącej z nieba!Wszędzie płynęły strumienie.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
beata_m 14:51, 04 cze 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
pięknie u Ciebie Edytko, róże wyglądają bajecznie już o jarzmiankach nie wspomnę ... czegoś takiego jeszcze nie widziałam

mam nadzieje, że uda się z choróbskami powalczyć

p.s. masz białą jeżówkę między rozplenicami? dobrze dojrzałam na zdjęciach? mam przed brązowymi skrzynkami warzywnymi rozplenice chciałam dołożyć im jeżówek ale nie wiem czy białych czy jednak różowych
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
nicol21 14:56, 04 cze 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
Cisy pięknie wyrosły, nic tylko ciąć je niebawem!!!
Też czekam na chwilę dobrej pogody.

a czy giardina długo utrzymuje kwiat?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
lindsay80 16:17, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasja83 napisał(a)

U mnie była masakra-w życiu nie widziałam takiej ilości wody spadjącej z nieba!Wszędzie płynęły strumienie.


Jak nie wichura, to grad albo nieprzebrane ilości wody z nieba, tak się cieszymy tymi swoimi ogrodami a potem w ciągu chwili natura może je poszarpać i poniszczyć, smutne to...
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:20, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
beata_m napisał(a)
pięknie u Ciebie Edytko, róże wyglądają bajecznie już o jarzmiankach nie wspomnę ... czegoś takiego jeszcze nie widziałam

mam nadzieje, że uda się z choróbskami powalczyć

p.s. masz białą jeżówkę między rozplenicami? dobrze dojrzałam na zdjęciach? mam przed brązowymi skrzynkami warzywnymi rozplenice chciałam dołożyć im jeżówek ale nie wiem czy białych czy jednak różowych


Jarzmianki rzeczywiście szaleją u mnie, ale będę pilnować, że by już się nie wysiewały

Poszukam ubiegłorocznych fotek - u mnie były i białe i różowe jeżówki w rozplenicach - miałam z siewek, posadziłam jak leci, a jak zakwitły to wyszły niespodzianki kolorystyczne.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:23, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nicol21 napisał(a)
Cisy pięknie wyrosły, nic tylko ciąć je niebawem!!!
Też czekam na chwilę dobrej pogody.

a czy giardina długo utrzymuje kwiat?


jak tylko przyjdą nożyce to biorę się za nie.

Mam 4 giardiny, dwie na wystawie południowej i one dość szybko przekwitają i robią się wyblakłe i dwie na wystawie zachodniej, tu kwitną dłużej i kolor zachowują taki jak na początku, więc wszystko zależy jak intensywną i jak długą w ciągu dnia mają ekspozycję na słońce
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:25, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Najdłuższa oś widokowa mojego podwórka - od rabaty ze świdośliwami po różankę z MW i Acsot









____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:29, 04 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Rabata z ŚŚ - z dosadzonymi ciami, ale ciągle jeszcze bez hakonek, bo wymaga to wysadzenia wrzośców a na nie jeszcze miejsce nie gotowe.








____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies