Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

siakowa 11:51, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


dzięki, porady od kogoś kto przećwiczył na żywym organiźmie są najcenniejsze!

bez obaw, proso to twardy zawodnik jeden z 4 zeszłorocznych całą zime stał w zadołowanej donicy, prawie usechł bo zapomniałam podlewać i podzieony żyje
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 11:52, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
kasia_w napisał(a)
Pięknie masz nieprzyzwoicie. Ach ta stipa...
Dziękuję Kasiu tez tak do tej stipy wzdycham miech no tylko ona częściowo przezimuje...a moja babcia przepowiada w końcu zime ze śniegiem i mrozem
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Zana 11:53, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
siakowa napisał(a)
później pewnie tak będzie na razie za małe...ale pokrój mi sie tez nie wydaje kępowaty już teraz......ech..a montanki powoli rosną....sezon do tyłu zatem jestem...


No właśnie, u mnie jakieś takie małe jakby piczki odrostowe się pojawiły u kilku, ale do końca nie jestem pewna, może to jakieś trawiszcze inne się wysiało. Obok rosną śmiałki, ale to chyba jeszcze za wcześnie na ewentualne siewki. Trza obserwować.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lindsay80 11:53, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
coś mi się wysiało ale to tegoroczne małe kępki tegoroczne. w jednym miejscu z zeszłorocznego rzutu jedna jedyna nowa caradonna mi się pojawiła i jest identyczna.

a powiedz mi jak już się pytamy czy naparstnice w tym roku powinny mi dac siewki male?
bo mam pod naparstnica srylion małych czegoś...ale rosła tam tez werbena...


u mnie to własnie tak było, że niedługo po przekwitnięciu pełno malutkich napartnic się pojawiło. Chwila, moment i będziesz w stanie ocenić czy to napartnice czy werbena, bo już jako maluszki zdecydowanie się różnią.
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 11:54, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Zana napisał(a)


No właśnie, u mnie jakieś takie małe jakby piczki odrostowe się pojawiły u kilku, ale do końca nie jestem pewna, może to jakieś trawiszcze inne się wysiało. Obok rosną śmiałki, ale to chyba jeszcze za wcześnie na ewentualne siewki. Trza obserwować.
ale liści nie mają bardziej grubych i płaskich i sztywniejszych od reszty?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 11:55, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


u mnie to własnie tak było, że niedługo po przekwitnięciu pełno malutkich napartnic się pojawiło. Chwila, moment i będziesz w stanie ocenić czy to napartnice czy werbena, bo już jako maluszki zdecydowanie się różnią.
ale tez tak jak wrnbena masowo, jedna przy drugiej, dywanik?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 11:56, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zana napisał(a)


No właśnie, u mnie jakieś takie małe jakby piczki odrostowe się pojawiły u kilku, ale do końca nie jestem pewna, może to jakieś trawiszcze inne się wysiało. Obok rosną śmiałki, ale to chyba jeszcze za wcześnie na ewentualne siewki. Trza obserwować.


u the Beatles te odrosty to nie z nasionek, tylko od korzeni i właśnie kępa rozrasta się na zasadzie kolejnych bocznych, wychodzących z ziemi roślinek.
Jak się wypogodzi to zrobię Wam fotki.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:57, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
ale tez tak jak wrnbena masowo, jedna przy drugiej, dywanik?


nooo
Nawe myślę czy ja kiedyś fotki takiej nie zrobiłam...
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 11:57, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


u the Beatles te odrosty to nie z nasionek, tylko od korzeni i właśnie kępa rozrasta się na zasadzie kolejnych bocznych, wychodzących z ziemi roślinek.
Jak się wypogodzi to zrobię Wam fotki.
w katosach słońce przebija a przynajmniej nie pada na zdjęcia akurat nie będą prześwietlone !
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 11:58, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


nooo
Nawe myślę czy ja kiedyś fotki takiej nie zrobiłam...

no to jesli tak to nasz macniom będzie Tylko w jedną strone chyba że masz białe naparstnice
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies