Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Zana 08:35, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Imprezka mnie ominęła, ale sto lat lekkich robót relaksyujących ogrodowych życzę. Doczytałam, że carex montana u Ciebie chyba pomieszane? Moje też jakby niektóre inaczej wyglądają. Mam nadzieję, że jednak nie, bo beatlesów to bym już nie chciała.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
siakowa 08:55, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Zana napisał(a)
Imprezka mnie ominęła, ale sto lat lekkich robót relaksyujących ogrodowych życzę. Doczytałam, że carex montana u Ciebie chyba pomieszane? Moje też jakby niektóre inaczej wyglądają. Mam nadzieję, że jednak nie, bo beatlesów to bym już nie chciała.

dziekuje tak dwie sztuki mają takie jakby płaskie i szersze i bardziej szorstkiw włosy, reszta mięciusia i cieńsza.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 08:57, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lojalna_ napisał(a)
Ja nad stipa zupełnie nie panuje rozlała sie za gesto i lezy u mnie widok fatalny.....teraz rozumiem jak Wieloszka wyciepywala stipe a ja jeczalam. Jeden rok i tyle zmienia w ogrodzie.
chyba nie mam jej tak zmieszanej z innymi roślinami typu bukszpany żeby miąła na czym lezec
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 08:58, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
nawigatorka napisał(a)
tyle to u mnie to producent...

hmmmm...ale Twoje jak sama piszesz sa nawet bardziej turkusowe niż zielone....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kuba 10:19, 05 wrz 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
przyjemnie zerknąć na Twój ogród
a przypominam sobie że jeszcze rok temu pisałaś że nie masz ogrodu a tu trzask prask i oto jest
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
lindsay80 11:08, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ładne te fotki z pierwszego wrześniowego weekendu!
Kasia Ty kiedyś miałaś jakieś proso, a teraz go nie widzę, co się z nim stało?
Kupiłam sobie na wystawie bo tak mi się spodobało, ale pojęcia nie mam żadnego o tej roślinie, czy proso dobrze zimuje?
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 11:11, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)
ładne te fotki z pierwszego wrześniowego weekendu!
Kasia Ty kiedyś miałaś jakieś proso, a teraz go nie widzę, co się z nim stało?
Kupiłam sobie na wystawie bo tak mi się spodobało, ale pojęcia nie mam żadnego o tej roślinie, czy proso dobrze zimuje?

bo i ładny weekend dziekuje

kochana proso prawie na kązdym zdjęciu
za placem zabaw jest


zimuje doskonale ale poamietaj że nie lubi za mokro w sezonie bo się wtedy pokłada. i niestety późno rusza. później niż rozplenice. w tym roku rosnie u mnie za placem zbar i było ppodlane przeze mnie może z 5 razy. stoi sztywno. w zesłym roku się pokłądało przy linii nawadniającej i pod ścianą domu.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 11:12, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kuba napisał(a)
przyjemnie zerknąć na Twój ogród
a przypominam sobie że jeszcze rok temu pisałaś że nie masz ogrodu a tu trzask prask i oto jest


dalej uważam że to tylko namiastka zwłaszcza przód tam jak na budowie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 11:17, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)

bo i ładny weekend dziekuje

kochana proso prawie na kązdym zdjęciu
za placem zabaw jest


zimuje doskonale ale poamietaj że nie lubi za mokro w sezonie bo się wtedy pokłada. i niestety późno rusza. później niż rozplenice. w tym roku rosnie u mnie za placem zbar i było ppodlane przeze mnie może z 5 razy. stoi sztywno. w zesłym roku się pokłądało przy linii nawadniającej i pod ścianą domu.


No teraz widzę!
To z jednej kępy tak rozmożyłaś? bo coś kojarzę, że chyba od rodziców miałaś?
A odmianę swojego znasz?
Ja kupiłam takie co się na bordowo przebarwia jesienią Shenandoah.
Pewnie kiedyś zgłebiałaś z czym ono się fajnie komponuje, masz jakieś pomysły albo piny?
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 11:24, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


No teraz widzę!
To z jednej kępy tak rozmożyłaś? bo coś kojarzę, że chyba od rodziców miałaś?
A odmianę swojego znasz?
Ja kupiłam takie co się na bordowo przebarwia jesienią Shenandoah.
Pewnie kiedyś zgłebiałaś z czym ono się fajnie komponuje, masz jakieś pomysły albo piny?


tak z jednej kępy w pierwszym roku na 4 a teraz wiosną kazda jeszcze na 2 i mam 8

podejrzewam że to ten
https://www.google.pl/search?q=proso+r%C3%B3zgowate+squaw&safe=active&biw=1670&bih=812&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiexbvx8vfOAhVLCiwKHQpKBTwQ_AUIBigB

komponuje się na pewn dobrze z czyms co ma jakiś odcień borda, rochodniki, jeżówki, pysznogłówkami werbena pewnie tez albo w nogach z red baronem albo cąłkiem kontrastowo bo ma końcówki liści bordowe a mgiełka kosów jest jakby bordowo fioletowa.

pinów nie mam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies