Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

iwka 11:26, 05 wrz 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zana napisał(a)
Imprezka mnie ominęła, ale sto lat lekkich robót relaksyujących ogrodowych życzę. Doczytałam, że carex montana u Ciebie chyba pomieszane? Moje też jakby niektóre inaczej wyglądają. Mam nadzieję, że jednak nie, bo beatlesów to bym już nie chciała.
jejku no nie mówcie, bo się wkurzę na maksa. Pisałam reklamację bo kupiłam 20 sztuk montany, przyszły i nawet nie zwróciłam uwagi, przy sadzeniu dopiero zauważyłam różnicę, mam 6 montan a reszta beatlesy na moje oko, ale twierdzi że nie mieli w sprzedaży w tym roku beatlesów.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
siakowa 11:29, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
iwka napisał(a)
jejku no nie mówcie, bo się wkurzę na maksa. Pisałam reklamację bo kupiłam 20 sztuk montany, przyszły i nawet nie zwróciłam uwagi, przy sadzeniu dopiero zauważyłam różnicę, mam 6 montan a reszta beatlesy na moje oko, ale twierdzi że nie mieli w sprzedaży w tym roku beatlesów.
kule bele...nigdy na żywo beatelsw nie widziałą ale od razu je obstawiłam ze to nie Montany tylko one...czyli jednak....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 11:39, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)


tak z jednej kępy w pierwszym roku na 4 a teraz wiosną kazda jeszcze na 2 i mam 8

podejrzewam że to ten
https://www.google.pl/search?q=proso+r%C3%B3zgowate+squaw&safe=active&biw=1670&bih=812&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiexbvx8vfOAhVLCiwKHQpKBTwQ_AUIBigB

komponuje się na pewn dobrze z czyms co ma jakiś odcień borda, rochodniki, jeżówki, pysznogłówkami werbena pewnie tez albo w nogach z red baronem albo cąłkiem kontrastowo bo ma końcówki liści bordowe a mgiełka kosów jest jakby bordowo fioletowa.

pinów nie mam


No to moje bliźniaczo podobne, ponoć jeszcze intensywniej przyrasta od Squaw, czyli zanosi się, że będę mieć kiedyś tego sporo
A dzielisz zawsze wiosną?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:40, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
kule bele...nigdy na żywo beatelsw nie widziałą ale od razu je obstawiłam ze to nie Montany tylko one...czyli jednak....


jeśli od głównej kępy kawałek dalej pojawia się jakiś odrost, to na pewno the Beatles.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:43, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jeszcze mam jedno pytanko, czy Caradonna wysiała Ci się, a jeśli tak to czy zakwitły Ci jej nowe siewki? Są takie same czy inne od mamusi?
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 11:44, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


No to moje bliźniaczo podobne, ponoć jeszcze intensywniej przyrasta od Squaw, czyli zanosi się, że będę mieć kiedyś tego sporo
A dzielisz zawsze wiosną?

jak wykopywałam od rodziców to był sierpień skwar, pełne kwitnienie i od razu podzielone na 4 musiałam związać i obciąć ale przeżyło i jeszcze zakwitło tym razem dzieliłam wiosną na tzw martwego chciałam żeby mi basen zasłoniło ...a basenu nie było
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 11:45, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


jeśli od głównej kępy kawałek dalej pojawia się jakiś odrost, to na pewno the Beatles.
później pewnie tak będzie na razie za małe...ale pokrój mi sie tez nie wydaje kępowaty już teraz......ech..a montanki powoli rosną....sezon do tyłu zatem jestem...
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 11:46, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)

jak wykopywałam od rodziców to był sierpień skwar, pełne kwitnienie i od razu podzielone na 4 musiałam związać i obciąć ale przeżyło i jeszcze zakwitło tym razem dzieliłam wiosną na tzw martwego chciałam żeby mi basen zasłoniło ...a basenu nie było


dzięki, porady od kogoś kto przećwiczył na żywym organiźmie są najcenniejsze!
____________________
Tu ma być ogród :)
kasia_w 11:48, 05 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pięknie masz nieprzyzwoicie. Ach ta stipa...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
siakowa 11:48, 05 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)
jeszcze mam jedno pytanko, czy Caradonna wysiała Ci się, a jeśli tak to czy zakwitły Ci jej nowe siewki? Są takie same czy inne od mamusi?
coś mi się wysiało ale to tegoroczne małe kępki tegoroczne. w jednym miejscu z zeszłorocznego rzutu jedna jedyna nowa caradonna mi się pojawiła i jest identyczna.

a powiedz mi jak już się pytamy czy naparstnice w tym roku powinny mi dac siewki male?
bo mam pod naparstnica srylion małych czegoś...ale rosła tam tez werbena...
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies