Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

18:45, 14 mar 2017
nie wiem co ci polecić...pękniecie wygląda beznadziejnie ...każda masa jak tam wciśniesz z czasem wyskoczy ...bo jednak płyta będzie pracować.

ale widziałam kiedys kominek obudowany lacobelem ...ten podobno nie pęka od temperatury możesz sobie jakaś opaskę z tego szkła zrobić ....albo cały obkleić )) blacha tez nie powinna pękać

18:49, 14 mar 2017
leon60 napisał(a)
dziewczyny czym macie wykończone łączenia płyt ? co fachowiec dawał w szczeliny ?


u mnie to juz dawno robiłam ...ale jakies tasmy metalowe i gips do łaczeń ...i nawet sie to sprawdza ...od kominka płyta popękała ...a na łączeniach mam drobne rysy ...oczywiscie najgorzej mam w salonie ...reszta pomieszczeń do przeżycia
siakowa 18:56, 14 mar 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kominek do generalnego remontu bo pozanplyta tak jak u Asi śmierdzi podczas palenia i trezba posprawdzac uszczelnienia itp wiec pan który to robil juz robić nie bedIe.
Ale szczęście w nieszczęściu jest ze przełożyłam zeszłoroczny remont na teraz wpasowal sie idealnie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ivo 19:00, 14 mar 2017


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
siakowa napisał(a)
Kominek do generalnego remontu bo pozanplyta tak jak u Asi śmierdzi podczas palenia i trezba posprawdzac uszczelnienia itp wiec pan który to robil juz robić nie bedIe.
Ale szczęście w nieszczęściu jest ze przełożyłam zeszłoroczny remont na teraz wpasowal sie idealnie


Dziewczyny a czym smierdzi ? Dymem ? Czy taki specyficzny duszny chemiczny zapach?
U mnie było to samo śmierdzi i śmierdzi bo paliłam rzadko. Ale w ten sezon palilismy kilka dni pod rząd i śmierdziało może 2-3 dni a później już nie.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
siakowa 19:54, 14 mar 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ivo napisał(a)


Dziewczyny a czym smierdzi ? Dymem ? Czy taki specyficzny duszny chemiczny zapach?
U mnie było to samo śmierdzi i śmierdzi bo paliłam rzadko. Ale w ten sezon palilismy kilka dni pod rząd i śmierdziało może 2-3 dni a później już nie.
chemiczny zapach
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
UlaB 20:28, 14 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
U mnie takie duszący chemiczny zapach jest na poczatku sezonu przez dzien-dwa. Przy regularnym paleniu tego nie ma. Na moje oko to wygrzewanie i wypalanie kurzu.
Palicie regularnie czy są dłuzsze przerwy?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Juzia 20:33, 14 mar 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
nawigatorka napisał(a)
Masz dodatkowa wentylacje kominka
Pocieszę Cię nasz kominek gdy jakiś czas w nim nie palimy przy rozpalania śmierdzi.rozebraliśmy go prawie. Narobiliśmy otworów, sprawdzaliśmy kleje, izolacje wszystko... nie wiemy do dziś ci to. Ale co tam jak kiedyś go zmienimy to już wiem ma jaki


A to nie kurz się wypala???

O już Ula napisała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
siakowa 20:50, 14 mar 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
No bywało tej zimy ze 3 dni ciągiem.było.Ale każdego.dnia.smierdzialo.ze jak tylko można było przestać to od razu przestawalismy....kurz by chyba tak nie smierdzial?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
UlaB 21:33, 14 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Siaka, to kurz For sure. Przynajmniej u mnie. Co roku mam to samo od niemal 10 lat Trzeciego dnia u mnie juz jest OK. Smrodek wracał, jesli zdarzała nam sie przerwa w uzywaniu kominka rzędu 2 miesięcy.
Masz kominek z płaszczem czy zwykły. Moim zdaniem ze wzgledu na odbiór ciepła przez wodę będzie to troche inaczej działać w tych dwoch rodzajach kominków. U nas jest zwykły.
Proponuje eksperyment - nagrzej do bardzo wysokiej zawartość pojemnika/worka z odkurzacza i oceń czy to to samo.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
siakowa 21:38, 14 mar 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
No nie wiem miałam stary odkurzacz który smierdzial ale.ten z kominka to taki kwaśno chemiczny smród ....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies