Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

babka 20:55, 29 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ja w sumie też mam w kamulcach i ładna jest ale moja w półcieniu rośnie. Daj florovitu może albo rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw ? Co tydzień tym podlewam i większość roślin szaleje.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
siakowa 21:02, 29 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Przypalona moze...ale te co dluzej w sloncu to zielone a ta co szybciej w cieniu to taka wiec to chyba nie ta przyczyna...i slonce do 10 mimo ze mocne ..
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
leon60 21:37, 29 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
siakowa napisał(a)
w rozmowie o ice dance...moje sa prawie bez pasków...

wygląda jak morrowii 'Variegata'
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
siakowa 21:42, 29 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
leon60 napisał(a)

wygląda jak morrowii 'Variegata'

No i masz babo placek...powaznie?? A wiesz ze przez chwile ja podejzewalam jak toczly sie tu dyskusje ze ID sie rozlazi a ta powieksza kępe....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Zielona 21:46, 29 lip 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
...albo Twoja ID rośnie po prostu w cieniu...? Wtedy na pewno jest inaczej wybarwiona.

Runianka: miałam takie. Nie wywalaj. U mnie w zeszłym roku spaliło. Wyrzuciłam suche liście i wydawało mi się, że nic z nich nie będzie, a one w tym roku odbiły z korzonków zostawionych pod ziemią. To twarda roślinka. Daj jej czas, a poradzi sobie

Brzozy: miałam te szkodniki rok temu i teraz. Z tym, że w ubiegłym roku pryskałam, a teraz dałam sobie spokój, bo do wierzchołków i tak nie sięgam. Za rok liście znowu wyrosną. Niestety Marzena ma rację, że te paskudy zostawią gałązki bez liści, z samymi tylko ich nerwami. Okropnie to wygląda.

Grusze: obserwuj, czy nie rozwija się rdza gruszy. To niestety częsta ich choroba:
https://www.google.pl/search?q=rdza+gruszy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Pi25Vf6OFYSSsAHLqrqoDw
nawigatorka 22:02, 29 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Runianka tez powiedziałabym, że przypalona - ona wtedy taka łaciata się robi (żółto zielona).

A ID ma u ciebie rozłogi takie oddalone trochę od matki? ja tez niektóre mam w cieniu i nie sa takie jak u Ciebie.

A grusze bedziesz rozpinać czy takie zostana?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 22:21, 29 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
siakowa napisał(a)

No i masz babo placek...powaznie?? A wiesz ze przez chwile ja podejzewalam jak toczly sie tu dyskusje ze ID sie rozlazi a ta powieksza kępe....


Id w ekspresowym tempie wypuszcza rozlogi, variegata nie, azkowliek paski obie niemal mają nie do odróżnienia. Raczej naświetlenie ma wpływ na wybarwienie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
siakowa 22:24, 29 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
No moja wlasnie nie wypuszcza odlogow...a mam tez silver scerpte i wiem co to sa odlogi oj wiem
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:25, 29 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Zielona napisał(a)
...albo Twoja ID rośnie po prostu w cieniu...? Wtedy na pewno jest inaczej wybarwiona.

Runianka: miałam takie. Nie wywalaj. U mnie w zeszłym roku spaliło. Wyrzuciłam suche liście i wydawało mi się, że nic z nich nie będzie, a one w tym roku odbiły z korzonków zostawionych pod ziemią. To twarda roślinka. Daj jej czas, a poradzi sobie

Brzozy: miałam te szkodniki rok temu i teraz. Z tym, że w ubiegłym roku pryskałam, a teraz dałam sobie spokój, bo do wierzchołków i tak nie sięgam. Za rok liście znowu wyrosną. Niestety Marzena ma rację, że te paskudy zostawią gałązki bez liści, z samymi tylko ich nerwami. Okropnie to wygląda.

Grusze: obserwuj, czy nie rozwija się rdza gruszy. To niestety częsta ich choroba:
https://www.google.pl/search?q=rdza+gruszy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Pi25Vf6OFYSSsAHLqrqoDw

Wyczerpujaca odpowiedz
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:29, 29 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
nawigatorka napisał(a)
Runianka tez powiedziałabym, że przypalona - ona wtedy taka łaciata się robi (żółto zielona).

A ID ma u ciebie rozłogi takie oddalone trochę od matki? ja tez niektóre mam w cieniu i nie sa takie jak u Ciebie.

A grusze bedziesz rozpinać czy takie zostana?

Grusze takie zostana bo muszą BARDZO szybko zaslonic beda takie jak na tej inspirce drugiej u ivony pred chwila dalas
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies