Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 22:48, 01 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Witam serdecznie Od jakiegoś czasu podczytuję różne tematy na tym forum a im więcej czytam i oglądam tym większy mam mętlik i zawrót w głowie ! Wszystkie ogrody, rabaty i obejścia takie piękne i inspirujące .... ! Mimo to na swój ogród nie mam pomysłu i tu prośba o pomoc.
W zasadzie trudno ogrodem nazwać teren, którym dysponuję, jest to raczej podwórko, które co jakiś czas zmieniało wygląd. Dotychczasowe pomysły raczej były nietrafione i mało funkcjonalne.Wymyśliłam więc projekt, myślę ostaeczny, w którym znalazły się taraso-gazony. Problem z którym się do Was zwracam jest jeden: czym je obsadzić ?? ze względu na inwentarz w postaci psów kopiących sztuk trzy sprawdzonym sposobem jest wyłożenie tarasów włókniną i przykrycie jej kamykiem żwirowym.
Początkowo plan był taki, że obsadzam tym co już zgromadziłam czyli jakieś funkie, kokoryczka, runianka, liliowiec, kosaciec, trzmielina, żurawka czerwonolisnta, turzyce, gożdziki ogrodowe i ew kilka roślin skalnych.
Jednakże po wykonaniu ww tarasów z bali zrodził się pomysł by stworzyć na nich klimat śródziemnomorsko-stepowy ( jeśli w ogóle takowy istnieje ? ) Stanowisko - cień, półcień. Skrzydło przed brabantami latem jest dość mocno nasłonecznione
Myślę o jakimś regularnym rytmie obsadzeń. Jakie mam zastosować rośliny
?? Liczę na Waszą pomoc
O ile mi się uda załączę zdjęcia w celu zorientowania się w skali problemu.


____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Lukasz2013 22:52, 01 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Wykasowałaś nas? Witaj ponownie. Postaramy się coś doradzić. Ogród powinien zawierać rośliny które lubisz, nie koniecznie takie, które tylko dobrze wyglądają, napisz jakie rośliny lubisz to coś doradzimy. Forumowicze uwielbiają pomagać. Pozdrawiam
alinak 22:53, 01 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
I dobrze , za to sa fotki
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Lukasz2013 22:56, 01 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
alinak napisał(a)
I dobrze , za to sa fotki


Lukasz2013 22:57, 01 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Fajne te podkłady, ja tu widzę ogród nowoczesny o ostrych liniach.
babka 23:00, 01 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359

Wiem, wiem że cień i klimat śródziemnomorski to dwie wykluczajace się rzeczy Generalnie stanowisko tarasu do obsadzenia jest południowo- zachodnie przy czym głównie latem kiedy słońce jest wysoko.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:11, 01 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ale się cieszę, że już jest odzew )) Dziękujmę bardzo i pozdrawiam wszystkich
Tak, wprowadziłam proste formy bo: po 1 takie lubię po 2 nic innego mi nie pasuje do brzydkiej, klockowej bryły domu. Wcześniaj miałam pomysły z pseudo murkami z otoczaków, powstawały skalniaki potworki i za niczym to nie wyglądało niestety a roboty przy tym miałam co chwila :/
Obecny pomysł jest taki by zachować prostotę.
Padło pytanie jakie rośliny lubię ... WSZYSTKIE !! ale generalnie skłaniam się do ogrodu dla leniwych bo raz że mało na roślinach się znam a dwa, chciałabym wreszcie usiąść z książką a nie jak dotychczas biegać co chwila z przesadzaniem roślin
Podobają mi się trawy, turzyce i ostatnio zakochałam się w żurawkach. Generalnie stawiam na minimalizm
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Lukasz2013 23:17, 01 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
No to sobie sama odpowiedziałaś na pytanie o pomoc trawy idealnie pasują do nowoczesnego ogrodu, w żurawkach też się ostatnio zakochałem zerknij do naszego Króla żurawek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza?page=360#post_9

Klockowata bryła domu jest dzisiaj popularną formą nowoczesnej architektury i można nad tym popracować.
Zerknij na wątek może Ci się spodoba:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka
babka 23:29, 01 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dzięki Łukaszu za porady, już uderzyłam do Danusi z prośbą o wykasowanie wątku.
Rośliny roślinami, wszystkie są piękne ale problem w tym, że nie ufam swoim umiejętnościom i potrzebuję też porady JAK posadziś rośliny, w jakim szyku i kolejności ?
Powiedzmy, że na plan pierwszy poszłyby gożdziki, za nimi w regularnym rytmie żurawnki, za nimi turzyce lub inne trawy ? Pytanie też jakie gatunki?? No i zazsadnicze pytanie czy rzeczywiście stanowisko na taką obsadę bedzie odpowiednie? ( mam na mysli trawy) a jeśli nie to co innego ??
Spać od tych dylematów już nie mogę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 00:02, 02 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Łukaszu jesteś nieoceniony ! Ogród, do którego link mi podałeś jest tym co mi w duszy gra Gdyby udało mi sie choć w części wyczarować to co przez moment tam widziałam to byłabym szcęśliwa !! Jutro prześledzę sobie ten wątek szczegułowo i może mnie ciutkę oświeci
Dzięki za podpowiedzi i liczę na jeszcze
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies