Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono Frani

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono Frani

frania 08:41, 28 lis 2014


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
A to początki początków, czyli rabata przed domem. Nakupowałam świerków conica, żadnego już nie mam, wszystkie uschły. Ta rabata była 2 razy zmieniana.



Teraz jest tak, choć zdjęcie już nieaktualne, nie ma już iglaków na pniu z prawej strony zdjęcia, za dużo tego dobrego na pniu Na wiosnę w ich miejsce zagoszczą żurawki.

____________________
Zielono Frani
frania 08:49, 28 lis 2014


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
Tak przed rewolucją wyglądała rabata w rogu działki. Klon drumondii x2 poszedł do rodziców na działkę.

Teraz jest tak:

____________________
Zielono Frani
frania 09:06, 28 lis 2014


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
Rabata przy samym tarasie. W sierpniu z bólem serca pożegnałam wierzbę iwę, która przez 2-3 miesiące miała piękne liście, a potem dopadały ją wszelkie możliwe choróbska I tak co roku. Z tej rabaty zostały mi jedynie 4 sztuki trzmieliny. Świerki nidiformis też pojechały do moich rodziców na działkę.



Jest tak:

____________________
Zielono Frani
frania 10:30, 24 lut 2015


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
Witam się prawie wiosennie A skoro wiosennie to z prośbą o pomoc. Bardzo chciałabym zrobić rabatę przed tujami. Będzie długa, nie za szeroka. Bardzo Was proszę o radę, jakie rośliny mogłyby tam zamieszkać. Rabata byłaby od strony południowej, ale dom, który niestety wybudował się przed naszym ogrodzeniem daje cień.

Chodzi o kawałek działki na wprost przed tujami:



Lubię żurawki, trzmieliny, oczywiście bukszpany, hortensje, drzewa liściaste i iglaki szczepione na pniu. Pomysłu nie mam
____________________
Zielono Frani
Agatan24 10:55, 24 lut 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Hej masz super pole do popisu, tuje tworzą już fajne tło.
Ja bym w rogu zlikwidowała tą małą rabatkę i wsadziła tam jakieś wyższe drzewo np. kolon, na wprost hortensje Limelight podsadzone żurawkami, a pod klonem np. rozplenica japońska ( mi się osobiście bardzo ta trawa podoba) też podsadzona żurawkami.
Mogła byś też po lewej stronie wsadzić pas hortensji nie koniecznie Limelight.
Pozdrawiam



Albo np. tak.


Zamiast tego klonu w rogu mógł by też być jakiś iglak na pniu żeby zimą nie było tak smutno.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Agatan24 11:12, 24 lut 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
A mam jeszcze pytanko co ile masz posadzone szmaragdy?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Bozenka06 11:56, 24 lut 2015

Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 64
witam
a dlaczego świerki nidiformis pojechały do rodziców?
są pikne przecież?
frania 13:15, 24 lut 2015


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
Agatan24 napisał(a)
A mam jeszcze pytanko co ile masz posadzone szmaragdy?


jak były sadzone w 2011 roku, to co 50 cm, ale już tego nie widać, tak urosły.
____________________
Zielono Frani
frania 13:16, 24 lut 2015


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
Bozenka06 napisał(a)
witam
a dlaczego świerki nidiformis pojechały do rodziców?
są pikne przecież?


nie pasowały do wizji mojej tego zakątka, a innego miejsca dla nich nie znalazłam.
____________________
Zielono Frani
frania 13:18, 24 lut 2015


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
Agatan24 napisał(a)
Hej masz super pole do popisu, tuje tworzą już fajne tło.
Ja bym w rogu zlikwidowała tą małą rabatkę i wsadziła tam jakieś wyższe drzewo np. kolon, na wprost hortensje Limelight podsadzone żurawkami, a pod klonem np. rozplenica japońska ( mi się osobiście bardzo ta trawa podoba) też podsadzona żurawkami.
Mogła byś też po lewej stronie wsadzić pas hortensji nie koniecznie Limelight.
Pozdrawiam



Albo np. tak.


Zamiast tego klonu w rogu mógł by też być jakiś iglak na pniu żeby zimą nie było tak smutno.


Agatan,
wielkie dzięki za tak szybki odzew i rady. Kochana jesteś! <3
Co do tych małych rabatek po bokach to robiłam je w ubiegłym roku i mam do nich sentyment. Póki co nie chcę ich likwidować, a tę rabatę nową-długą zrobić między nimi.
____________________
Zielono Frani
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies