Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Bonsai - domowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Bonsai - domowe

daniprusa 12:05, 29 lis 2014

Dołączył: 29 lis 2014
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów.

Kupiłem kilka dni temu fikusa ginsenga.Poczytałem dużo na temat pielęgnacji i ogólnie jak się nim zajmować.

Natomiast zastanawia mnie kilka rzeczy. Ponieważ jest on w doniczce moim zdaniem zupełnie nieprzeznaczonej dla takiej rośliny (brak otworów na dole doniczki, wysypany jakby korą drzewną, która moim zdaniem (laika) powoduje duży ścisk). Fikus jest u mnie niecały miesiąc i mam pytanie czy to nie za wcześniej żeby go teraz przesadzać ? Martwi mnie także, że jak go delikatnie podlałem zaraz po przyniesieniu do domu i do dziś ma mokry korzeń ( jedna noga mokra, druga sucha ). Być może go przelałem i teraz będę musiał zaserwować mu lekką "suszę".

Na razie nic mu widocznego nie dolega. Nie opadają mu liście, a wręcz z każdym dniem pojawiają się nowe. Po przyniesieniu go ze sklepu delikatnie spryskałem go wodą i wytarłem mu listki z kurzu. Martwi mnie jedynie ta doniczka i jej wypełnienie oraz trochę mokry korzeń. Wrzucam fotki żeby lepiej zobrazować o co mi chodzi.

Gardenarium 13:26, 29 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W pierwszej kolejności trzeba wywiercić dziurę w dnie. Musi mieć odpływ nadmiaru wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 15:18, 29 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ja mam dwa takie fikusy, ale je podcinam regularnie, moje nie maja takich długich pędów. Zrobie fotki to pokaże
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 15:26, 29 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
tak wygladaja moje podcinane - mają 4 lub 5 lat, dokładnie nie pamietam, ale kupiłam je jeszcze jak mieszkałam w bloku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
daniprusa 15:30, 29 lis 2014

Dołączył: 29 lis 2014
Posty: 3
Hmmm a czy to normalne, że jedna noga mojego fikusa jest mokra ? Z przesadzaniem do innej doniczki i ziemi chyba lepiej wstrzymać się do wiosny ? ?
yolka 15:33, 29 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jeśli nie mozesz wywiercić dziury w dnie (ceramika) to przeszdź teraz bo zgnije jak przelejesz, następnie podlewaj rzadko jak ziemia będzie sucha zupełnie u mnie nawet czasem odstaje od doniczki. Podlewam mniej niż pół szklanki na jedną doniczkę, Dopuki pięń mokry nie podlewaj.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 15:35, 29 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
U mnie tez noga lekko mokra a podlewałam 4 dni temu, myślę, że pień gromadzi wodę, ale tego nie wiem napewno
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
daniprusa 15:48, 29 lis 2014

Dołączył: 29 lis 2014
Posty: 3
dzięki wielkie za odpowiedzi W tym tygodniu postaram się go przesadzić i oczywiście pochwalę się efektami "przesiadki" do nowej doniczki
Piotr_ 17:54, 29 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
mój wygląda tak w lecie nad oczkiem

____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
yolka 18:26, 29 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piekny, ale inaczej prowadzony lub inna odmiana,sliczny ten łodygowy warkocz, nasze zbyt grube do zaplatania
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies