Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marta i jej kawałek Angielskiej ziemi pod Cambridge

Pokaż wątki Pokaż posty

Marta i jej kawałek Angielskiej ziemi pod Cambridge

Marta_Hutt 17:35, 10 sty 2015


Dołączył: 09 sty 2015
Posty: 3
Ogrodowisko podgladam od jakiegos czasu ale dopiero teraz zdecydowalam sie zalozyc swoj profil

Moj ogrod znajduje sie w Anglii niedaleko Cambridge,na skraju malej miejscowosci tuz pod lasem na kredowym wzgorzu. Ziemia nie jest najlatwiejsza pod ogrod gdyz pod cienka warstwa slabej ziemi jest miekka skala kredowa typowa dla tej okolicy. To jest moj pierwszy wlasny dom i ogrod, moj wlasny kawalek Angielskiej ziemi i tutaj zaczynam przygode z ogordowiskiem gdzie znajduje inspiracje patrzac na ogordy innych Ogrodowiczow

Moja okolica:







Wiosna





Z przodu domu dwa wielkie buki dostarczaja wielu 'rozrywek' z grabieniem lisci jesienia nie wspominajac juz o cieniu...





Lato




Kazdy gosc ktory odwiedza moj ogrod musi wbic monete w pien na koncu ogrodu
Lubie dekorowac ogrod na imprezy latem. Bar na koncu ogrodu stawiam tymczaowo na czas przyjec - jest to poprostu drewniany wysoki stol zbity z drzwi i desek pozostalych z rozbiorki starej szopy- na to narzucony kawalek materialu przytwierdzony zszywaczem do drewna + stojak na wino, wiadro z loden i mamy bar ogrodowy zbudowany tanim kosztem dokoracja z malych flag - Bunting - to typowa dekoracja w Anglii zrobiona z pozszywanych malych trojkatow materialow naszytych na tasiemke. W Polsce moze to sie kojarzyc z dekoracjami na Boze Cialo ale w UK to typowa dekoracja na ogrodowe imprezy
____________________
Marta i jej kawałek Angielskiej ziemi pod Cambridge
Agania 13:27, 19 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj, pięknie tam masz i bardzo kolorowo i malowniczo

Pieniek z monetami, tego jeszcze nie widziałam

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Joku 13:44, 19 sty 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12153
I ja witam. Masz przepiękne detale. Wyglądają mi na zabytkowe. Wpadło mi w oko starannie wykonane ogrodzenie, zadbany trawnik i kilka starszych okazów. Początki ogrodu już masz. Będę podglądać postępy w urządzaniu ogródka. A miejsca zamieszkania mogę jedynie "zazdrościć".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
olga_ 14:04, 19 sty 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
WitamKolejny ciekawie zapowiadający się ogród, bedę zaglądała!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
renatamama3 17:59, 19 sty 2015


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam ,ogrodzenie drewniane miodzio .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
monteverde 20:44, 19 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Marta mieszkasz w pięknej okolicy, czy te koniki to Twoje? a lato miałaś deszczowe w tamtym roku, jakie kwiatki rosną przy fioletowym floksie? pozdrawiam będę wpadać w odwiedziny
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Marta_Hutt 12:14, 22 sty 2015


Dołączył: 09 sty 2015
Posty: 3
Witam Mile Panie

Bardzo mi milo ze ktos docenia moj maly ogordek

Maz na pewno sie ucieszy z pochwaly plotu - szczegolnie po tym jak sie natrudzil zeby go zbudowac zeszego lata a juz nie wspominajac o tym ile glowy mu nasuszylam zeby sie doprosic o nowy plot

Joku - stare detale sa rzeczywiscie zabytkowe i dorwane z rozbiorki starego domu

Monteverde - koniki nie moje ale zaznajomione na spacerach i dokarmiane jablkami naleza do posiadlosci Buroles Hall ktora znajduje sie nieopodal.
Lato bylo cieple. Nie za duzo deszczu i imprezy ogrodowe udane
Kwiatki przy floksach to Pestemony - polecam ! Kwitly cale lato az do jesieni, nie wymagakly specjalnej pielegnacji a cieszyly urokiem bardzo dlugo. Kwiaty przetestowane u mnie w ogrodzie i na pewno zakupie ich wiecej tej wiosny mam tez nadzieje ze rozrosna sie dobrze przez nasionka ktore zebralam i rozsypalam tu i tam jesienia
Tutaj znalazlam link o nich :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/983-penstemon-penstemon-hirsutus
____________________
Marta i jej kawałek Angielskiej ziemi pod Cambridge
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies