Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 22:38, 03 maj 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11887
Witam wszystkich zaglądających w nowym wątku. I na nowym kawałku ziemi (ok. 550 m kw.). Bo ogrodem tego jeszcze nazwać nie można. Teren dziewiczy, co nieco naruszony przez dwóch silnych menów jakieś dwa miesiące temu. Jak widać efekt nie powala na kolana, ale wysokość chwastów nieco mniejsza niż u sąsiadów .



Rośliny ozdobne interesowały mnie od najmłodszych lat. Najpierw były to kwiaty polne, dziko rosnące. Ponieważ wychowałam się na wsi, "okazów" do podziwiania nie brakowało. Wtedy wydawały mi się mało ciekawe, takie pospolite. Jak dzisiaj o tym myślę to jednak uzbierałaby się niezła kolekcja takich dzikusów.
Ogrodów, a raczej ogródków miałam kilka, w tym jeden w doniczkach na balkonie . Pierwszy przy domu rodzinnym, typowy wiejski ogródek, często zapuszczony, bo czasu na jego pielęgnację brakowało. Pierwszy własny to działka należąca do mieszkania służbowego. Spora jak na nasze potrzeby (i moją niechęć do wyczynów kulinarnych). Ponieważ wszyscy dokoła uprawiali warzywa, to i ja nie byłam gorsza. Na wiosnę jakoś wyglądało, ale latem było coraz gorzej.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
agniecha973 22:40, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Oczywiście zapisuję się do podglądania. Będzie się dużo działo na tym dziewiczym terenie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
jotka 22:41, 03 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Fajny powrót do korzeni
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Joku 22:43, 03 maj 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11887
O, pierwszych gości już widzę Miło mi, zapraszam na c.d.
Pozdrawiam Agnieszka i Jola.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
marzena 22:44, 03 maj 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Joku
z olbrzymia przyjemnością i zainteresowaniem będę przygladać się Twoim działaniom w nowym ogrodzie
życzę powodzenia i pozdrawiam
____________________
marzena O....!
Joanka 22:46, 03 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jest nowy wątek!
Super Jolu
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Sebek 22:51, 03 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam w nowym wątku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 22:51, 03 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jaka niespodzianka! Jolcia ma nowy wątek!Nareszcie!
Witam i na do bry początek........małe co nieco.....Niech ci się szczęści!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
an_tre 22:52, 03 maj 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22364
Witaj Joku na wsi w miejscu wielu możliwości, koncepcji i działania
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 23:03, 03 maj 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11887
Spędziłam tam 15 lat. Czasy trudne, lata 80 -te. Szarzyzna wokół. Zwłaszcza na pgr-owskiej wsi. Ale przytrafiła mi się możliwość zobaczenia czegoś bardziej kolorowego - jako żona marynarza popłynęłam kilka razy w rejs statkiem. Jednym z portów w drodze powrotnej był Rotterdam. Statek stał w jakiejś przemysłowej części olbrzymiego portu, ale mimo to wybrałam się na zwiedzanie okolicy. Po około 0,5 godz. żwawego marszu dotarłam do jakiejś zamieszkałej dzielnicy. Widok niesamowity dla mnie. Piękne czyste i kolorowe domki z pięknie udekorowanymi oknami, przysłoniętymi co najwyżej kusą firanką. A ogródki to była czysta poezja dla mnie. Była wczesna wiosna, w ogrodach kwitły łany wrzośców wkomponowane pięknie pomiędzy krzewy i drzewa. Pamiętam że po raz pierwszy zobaczyłam wtedy wierzbę szczepioną na pniu. No i zakochałam się wtedy w ogrodach na dobre. Przez lata były to tylko marzenia, pomimo że dysponowałam kawałkiem zajętej przez warzywa działki .
Po owych 15. latach kupiliśmy mieszkanie w mieście. Do mieszkania należała działka, na której zaczęłam urzeczywistniać swoje marzenia.

O moich zmaganiach napisałam w wątku "Ogród z przeszłością". Zresztą pewnie niektórzy z odwiedzających już go znają.

Ogród z przeszłością
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies