Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazury moja miłość - zakładamy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazury moja miłość - zakładamy ogród

Juzia 09:06, 12 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Terma to terma.... ale kontakt przy umywalce potrzebny.
Suszarka do włosów, golarka czy szczoteczka do zębów
Na zewnątrz do kosiarki, wertykulatora czy nawet do lampek w zimie!

Milion to nie mam....ale mam dużo.
Nie polecam oglądania od początku Niedługo będzie nowy wątek to trochę historii przypomnę

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anusia 16:45, 12 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ilość gniazdek, włączników wszystko zależy od Ciebie, zależy co i gdzie będzie Ci potrzebne. Długopis i kartka do ręki i jeszcze raz przejdż się po całym domu. Na zewnątrz też warto zainstalować gniazdo. Ja takie mam. Zapytałam o elektrykę ponieważ dom drewniany nie posiada ścianek wypełnionych betonem tylko wypełnia się go wełną mineralną, więc tak jakby nie wiadomo jak to zamontowaćNależy elektrykę położyć w peszlach a montaż puszek dokonuje się w momencie położenia kartongipsu lub deski zależy co wybierzesz W twoim przypadku wykończyłabym drewnem gdyż przez dłuższy czas domek będzie raczej nieogrzewany. Tak jak przy budowie domu powinien być zrobiony projekt elektryczny i odgromowy. Przy kładzeniu należy uwzględnić belki nośnie których nie należy nawiercać by nie osłabić budynku. Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało pisz na priv.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 18:25, 12 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Aniu widzisz ile słusznych uwag masz
baaaardzo dziękuję a Ty jak obeszłaś te belki nośne ?
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anusia 18:39, 12 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nasz elektryk kładł już instalacje w domach z drewna. Część została poprowadzona dołem pod wylewką. Część montowaliśmy między listwami czyli stelażem kartongips W pomieszczeniach gdzie są tylko ścianki dzielące można nawiercać
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 18:50, 12 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
My staramy się robić jak najwięcej sami domek robiła nam pewna firma, ale fundament musieliśmy im przygotować sami, najpierw domek miał stać na bloczkach, żeby było taniej, ale znajomy powiedział, że nam pomoże i w końcu zrobiliśmy z nim pełny, domek stoi jakby na rusztowaniu i chyba można by poprowadzić elektrykę tu właśnie w podłodze, zresztą muszę zobaczyć jak jest w projekcie

narobiłaś mi smaka z trawkami i tak się zbieram, żeby zamówić, ale chyba muszę poczekać do wypłaty
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Karol99 19:06, 12 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Trzymam kciuki za stworzenie ogrodu. Z pomocą ogrodowiska będzie na pewno ładny.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Anusia 19:12, 12 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
My też robimy wykończeniówkę sami ale elektrykę wolałam mieć położoną przez fachowca. Mój eM położył hydraulikę, kanalizę, gipsy z kolegą, płytki w łazience dolnej. Od soboty zabieramy się za górną. Koszt wykończeniówki jak w betonowym domu.
Bardzo dobrze, że zrobiliście pełny fundament. W ten sposób możecie przekształcić go na całoroczny. Nasz fundament jest zrobiony także na standardowy dom w dodatku styropianu wrzuciliśmy 25 cm oraz ogrzewanie podłogowe. Szczerze mówiąc jest przy nim bardzo dużo pracy. Gdybym miała kasę to bym wzięła stan deweloperski pod klucz.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 19:31, 12 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Karol99 napisał(a)
Witaj. Trzymam kciuki za stworzenie ogrodu. Z pomocą ogrodowiska będzie na pewno ładny.


Ooo a kto tu do mnie zajrzał
Witam w mych skromnych progach
Karolu piękny masz ogród, może i mój kiedyś tak będzie wyglądał
zapraszam do częstszego zaglądania do mnie
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Karol99 19:36, 12 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dziękuje. Oczywiście, będę wpadał.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Agatek 19:44, 12 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Anusia napisał(a)
My też robimy wykończeniówkę sami ale elektrykę wolałam mieć położoną przez fachowca. Mój eM położył hydraulikę, kanalizę, gipsy z kolegą, płytki w łazience dolnej. Od soboty zabieramy się za górną. Koszt wykończeniówki jak w betonowym domu.
Bardzo dobrze, że zrobiliście pełny fundament. W ten sposób możecie przekształcić go na całoroczny. Nasz fundament jest zrobiony także na standardowy dom w dodatku styropianu wrzuciliśmy 25 cm oraz ogrzewanie podłogowe. Szczerze mówiąc jest przy nim bardzo dużo pracy. Gdybym miała kasę to bym wzięła stan deweloperski pod klucz.


Anulka ach ta kasa ... dlatego ogród czeka i czeka
bo ta wykończeniówka wykańcza człowieka
domek ma na razie być letniskowy, ocieplamy go wewnątrz wełną, kiedyś trzeba będzie i z zewnątrz ocieplić go styropianem, jak Bóg da to chcielibyśmy go kiedyś lekko powiększyć i na emeryturze jak dożyjemy pomieszkać w nim na stałe
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies