Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

AniMa 07:55, 14 lis 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Madzenka napisał(a)


Miałam w listooadzie leżec na płazy a wybrałam ropoczęcie sezonu w Alpach w grudniu... Cierp ciało jak chciało w szaroburej aurze listopadowej
zazdroszczę ciepelka term! musze sobie zafundować zimą!

A ja myślałam, że tylko mój eM i dzieci tak bardzo szu szu nie mogą się doczekać...ja w grudniu to mam głowę w brokacie
Podziwiam spokój zimowy w Twoim ogrodzie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
magnolia 09:28, 14 lis 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Madżenko pięknie masz!
jakie kostki na wjazdowej duże i zwarte
____________________
Anna_ogrodni... 11:22, 14 lis 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Piękno i elegancja przemawia przez zdjęcia
super wyglądają bukszpanowe kule i obwódki w jesienno-zimowym ogrodzie
Bardzo bardzo mi się podoba w Twoim ogrodzie pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Madzenka 21:23, 14 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kulki dziękują za słowa uznania. rzeczywiscie dopiero teraz pokazują swoją urodę, gdy wszystkie inne rośliny albo już wymarzły, albo przechodzą w stan spoczynku
Polecam wszystkim geometrie bukszpanowych kul i kwadratów oraz obwódek. To dzieki nim zimowy ogród ma swoja urode

Czy u Was tez tak zimno i mglisto? Oj nie chce mi się nosa z domu wystawiać
Nieuchronnie święta wołają z kazdego watku: pomyśl o nas, kupuj ozdoby, kupuj a ja ulegam powoli
Ludziska w taka aurę popadaj w szał zakupowy a kina sa oblężone. Juz teraz rozumiem dlaczego tyle premier jest w listopadzie.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:24, 14 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
magnolia napisał(a)
Madżenko pięknie masz!
jakie kostki na wjazdowej duże i zwarte


Wjazdowa nabiera masy, w przyszlym seoznie czeka nas rzeźba
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:27, 14 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)
Madzen ja widzę, że jeszcze u ciebie lawenda w ogrodzie. Specjalnie jej nie ścinałaś ???
I mam pytanie, moja róża w donicy nadal ma liście. Chciałam jej koronę już przykryć workiem jutowym, ale nie wiem czy nie powinnam ja trochę ogołocić z tych liści. A może poczekać aż same opadną ...

Oliwko to drugie kwitnienie lawendy. Zawsze lawenda szaleje pod koniec wrezsnia i w październiku. W poprzednich latach ścinałam same kwiatki, reszte tnę wiosna. Co roku pada mi połowa lawendy testuje teraz nowe rozwiazania czyli brak ciecia jesiennego

Róży oberwij liście przed okryciem. Jeśli możesz opryskać jeszcze miedzianem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 21:30, 14 lis 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
U nas mroz juz od kilku dni ale za to piękne słońce.tyle że dziś w południe słońce przemienił o sie w taką mgle że na 20 m widać na drodze...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 21:33, 14 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Ze szronikiem i w słońcu pięknie. Rzeczywiście masz tak zaplanowany ogród, że w "kolorowym" sezonie co innego przyciąga wzrok, niż zimą. Cięcia kulek nie zazdroszczę, ale przez wiele miesięcy to one są główną ozdobą rabat.

ad. Buchananii - myślisz, że cięcie spotęgowało wrażliwość na wygnicie? Waham się, co zrobić ze swoimi wiosną... /mam kilkanaście sztuk/.
Może napiszę do Tomka Grochowskiego - On wycina wiele carexów, o których inne źródła piszą, że absolutnie nie należy tego robić.




Marto w poprzednich latach cielam Buchanni i nie wyganiała, myśle , ze to nie ma związku. W tym sezonie była wredna zima a przede wszystkim bagnista przedwiośnie . Myśle ze to właśnie nadmiar wody i mrozy miały wpłaty na buchanani . Jak dopytała Tomka podziel sie informacja
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
olga80 21:34, 14 lis 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Madzenka napisał(a)
Kulki dziękują za słowa uznania. rzeczywiscie dopiero teraz pokazują swoją urodę, gdy wszystkie inne rośliny albo już wymarzły, albo przechodzą w stan spoczynku
Polecam wszystkim geometrie bukszpanowych kul i kwadratów oraz obwódek. To dzieki nim zimowy ogród ma swoja urode

Czy u Was tez tak zimno i mglisto? Oj nie chce mi się nosa z domu wystawiać
Nieuchronnie święta wołają z kazdego watku: pomyśl o nas, kupuj ozdoby, kupuj a ja ulegam powoli
Ludziska w taka aurę popadaj w szał zakupowy a kina sa oblężone. Juz teraz rozumiem dlaczego tyle premier jest w listopadzie.....


mglisto i wietrznie u mnie buuu na poprawę nastroju polecam grzańca,zaraz przyjemniej się zrobiło
Jeśli chodzi o święta to ja już wczoraj kupiłam bombki
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Madzenka 21:36, 14 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Olu ja pije czerwone wino poprawia mi wyniki lipidów


Kupuje od weekendy ozodoby, częśc jutro odbiore, 3.12 giełda z dziewczynami.... Jak zwykle nie bede widzIla co z tym całym dobrem zrobic. Ale ja kocham i swięta i ozdoby
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies