Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

jaremy 15:02, 09 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
jestem leniem
____________________
jaremy 15:02, 09 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
waldek727 napisał(a)
jaremy.
W tej chwili mamy temperatury powietrza oscylujące w granicach 20*C i trawnik jest jeszcze w stanie wegetacji. Powinieneś przeprowadzać dalej wszystkie prace pielęgnacyjne odpowiednie do sezonu. Skoś trawnik na długość 7cm pamiętając o ostrych nożach kosiarki. Za dwa dni skróć go do 4cm i porządnie nawodnij.



a do kiedy te czynności można robić
____________________
waldek727 15:15, 09 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jaremy.
Tego nie da się przewidzieć. Wszystko zależy od pogody. Niektórzy swoje trawniki zamknęli już na kłódkę, a ja właśnie zaraz biorę również kosiarkę i wąż ogrodowy do ręki i zaczynam działać. Sezon wegetacyjny trawników zaczyna się w porze żółtego pąka na forsycji a kończy się wraz z końcem opadania liści na brzozach.
Jak możesz to wklej fotki swojego nowego trawnika.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
pasjonatkaam... 15:39, 09 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
mam oczyszczoną ziemię na której bedzie siany trawnik,chciałam kupić dobrej ziemi .Czy to prawda,że wystarczy mi 2-3cm warstwa ?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
jaremy 08:28, 10 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
waldek727 napisał(a)
jaremy.
Tego nie da się przewidzieć. Wszystko zależy od pogody. Niektórzy swoje trawniki zamknęli już na kłódkę, a ja właśnie zaraz biorę również kosiarkę i wąż ogrodowy do ręki i zaczynam działać. Sezon wegetacyjny trawników zaczyna się w porze żółtego pąka na forsycji a kończy się wraz z końcem opadania liści na brzozach.
Jak możesz to wklej fotki swojego nowego trawnika.



i ostatnie pytanie. trawę ściąć i skoszoną do kompostownika czy może skosić z funkcją mulczowania?
____________________
waldek727 16:29, 10 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jaremy napisał:
Jestem leniem.

jaremy napisał:
i ostatnie pytanie. trawę ściąć i skoszoną do kompostownika czy może skosić z funkcją mulczowania?


jaremy.
Mam nadzieję, że masz kosiarkę z napędem.
Jak skosisz trawnik to poproś kogoś żeby skoszoną trawę przeniósł Ci do kompostownika.
Mulczowanie, to również sposób na nawożenie trawnika które stosuje się wiosną i latem.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 21:24, 10 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
pasjonatkaamatorka napisał(a)
mam oczyszczoną ziemię na której bedzie siany trawnik,chciałam kupić dobrej ziemi .Czy to prawda,że wystarczy mi 2-3cm warstwa ?

Ewuniu.
Czy ten teren pozbawiony chwastów i przygotowany pod trawnik również został przekopany z obornikiem? Jeżeli nie to na wiosnę powinnaś go przedsiewnie wzbogacić w potrzebne trawie, a brakujące w glebie minerały. Na przygotowany teren możesz rozsypać wiosną wzbogaconą ziemię o której piszesz w swoim wątku 2-3 cm warstwą i potraktować ją tak jak kompost.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
pasjonatkaam... 21:47, 10 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Waldku,taki też miałam miałam plan.Bydlęcy obornik przekompostowany.Na wiosnę moge tak?Teraz nie mam już siły.Przekopałam sama 400m ,powyciągałam wszystko,posiałam zielony nawóz.Przekopuję po kawałku teraz ten nawóz i wierz mi mam dosyć!Na przyszłych rabatach i miejscu gdzie będą krzewy owocowe już obornik przekopany.W planie była siatka na krety ale już odpuszczam..
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
SenS 08:00, 16 paź 2014

Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 11
Witam, ponad miesiąc temu radziłem się tutaj w sprawie zakładania trawnika, dzięki czemu udało mi się uzyskać całkiem niezłą trawkę. Jestem po pierwszym koszeniu 08.10.2014. I teraz moje pytanie. Pierwszy raz kosiłem na najwyższym ustawieniu tj.5,5cm, niebawem będe kosił ponownie, czy powinienem obniżyć noże? Co w kwestii nawożenia? Jest taka potrzeba robić to w tym okresie na młody trawnik? Czy poczekać do wiosny? Ewentualnie jakie zabiegi jeszcze powinienem wykonać przed nadejściem zimy?

Z góry dziękuję za podpowiedzi. (Zdjęcia wkleję później)
kinga 12:06, 19 paź 2014

Dołączył: 27 lip 2014
Posty: 14
Kochani dzięki Waszej pomocy udało mi się założyć fajny trawnik ( jak na pierwszy raz jest chyba nieźle
Obiecałam zdjęcie i wrzucam ( robione pod koniec września) Trawnik siany 21.08.

Ale dziś przezyłam szok. Jakiś czas już nie chodziłam po trawniku i dziś przechadzam się i zastałam to co na poniższych zdjęciach




Plamy w kliku miejsach na trawniku takiej białej pleśni czy to pleśń pośniegowa? No ale z definicji nie bardzo pasuje na tę porę roku. Ziemia przed sianiem nie była nawożona, 3 tygodnie temu posypałam trawę florovitem jesiennym do trawnika i tyle.

Kochani pomóżcie, co to może być i jak się tego pozbyć, nie chce stracić mojego trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies