Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

misiek80 13:43, 19 wrz 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Trawa nie jest świeżo posiana, a ma już rok. Pytam czy taka właśnie roczna trawa się przebije?
piotraudi 19:53, 19 wrz 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
przebije sie o to sie nie martw tym bardziej ze jak nawet jest skoszona to w tej chwili ma powiedzmy z 4cm czyli 2 cm wiecej niż chcesz dosypac ziemi
adkawi 14:25, 20 wrz 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Danusiu trawa na dzień dzisiejszy wygląda tak jak na obrazku,narazie nie ma co kosić, strasznie mokro u nas ,co drugi dzień pada,chyba dosiewy będę musiała zostawić do wiosny ;-/.Dzięki za odpowiedzi
____________________
Adrianna
Lukaszkuba 16:00, 21 wrz 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Mam pytanie. Do kiedy moge siac trawe. Musiałem dosypac ziemi koło obrzezy i nie wiem czy moge jeszcze posiac tam trawe czy zostaic to na wiosne.
HANNYA33 20:22, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Witam,
Miejsce pod trawnik przygotowane tzn.przekopane ,przegrabione,zwałowane i jeszcze raz zagrabione ,kamienie szkło i różne śmieci wybrane



Niestety nie zrobiłem zdjęcia po posianiu nasion a dwa dni później odwiedził mnie krecik
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 20:41, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
A po około dziesięciu dniach wygląda tak

I tu jeszcze z bliska

Cały czas krety buszują
Zastanawiam się jak taką młodą trawke przygotować do zimy jest zimno jak na wrzesień i wolno rośnie czy kosić ją w tym sezonie ?, czy dać jakiś nawóz ? Na dzień dzisiejszy ma około 2 cm ale widać dużo innych nasion które nie wykiełkowały jeszcze.
Doradźcie coś
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Gardenarium 07:50, 22 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukaszkuba napisał(a)
Mam pytanie. Do kiedy moge siac trawe. Musiałem dosypac ziemi koło obrzezy i nie wiem czy moge jeszcze posiac tam trawe czy zostaic to na wiosne.


Do kiedy zależy od pogody, muszą być prognozy że będzie co najmniej dwa tygodnie powyżej 12 stopni, bo w wyższych temp. trawa kiełkuje. Mnie wzeszła nawet w listopadzie, ale to były inne czasy
Nasiona nie są drogie, najwyżej nie wzejdzie, ale bym siała nawet w listopadzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:52, 22 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
HANNYA33 napisał(a)
A po około dziesięciu dniach wygląda tak

Zastanawiam się jak taką młodą trawke przygotować do zimy jest zimno jak na wrzesień i wolno rośnie czy kosić ją w tym sezonie ?, czy dać jakiś nawóz ? Na dzień dzisiejszy ma około 2 cm ale widać dużo innych nasion które nie wykiełkowały jeszcze.
Doradźcie coś


Czy kosić zalezy od tego czy urośnie do wysokości koszenia. Bo pogoda straszna. Oczywiście, że kosić. Ale przecież nie teraz, bo nie ma co.

Jak przygotować? Zbierać liście i śmieci, żeby trawnik czysty na zimę został. A o podlewanie to nie ma się co martwić, pada wszak. I tyle roboty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 08:50, 22 wrz 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
HANNYA33 - zakładałaś trawnik i nie dałaś siatki przeciw kretom?
eVka 11:43, 22 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dostałam fotki trawy, już spora jest i czeka na mnie aż wrócę z wakacji i ja skosze, ma równo dwa tygodnie (od zasiania):
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4d8faab52e2d7d45
https://www.fotosik.pl/zdjecie/2c5b6bb4fca4e043

Niestety na smartfonie nie mogę załączać zdjęć więc dake link do fotek trawy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies