Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

magdaw 18:27, 25 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
m_pryska napisał(a)
Witaj, piękny masz dom i na pewno będzie taki ogród Mam pytanie z jakiego drewna robiliście taras? Mam dylematy odnośnie rodzaju drewna... pozdrawiam Gosia


Hej to modrzew syberyjski (wydaliśmy bo różnica pomiędzy europejskim i syberyjskim była tylko 15 zł). Najdroższa była w tej wycenie robocizna (wycenili nam na 9000 zł) a sami zrobiliśmy to w 3 dni plus malowanie-więc zdecydowaliśmy się na droższe drzewo.
Wyszło super tylko musisz mieć dobre drzewo. Powodzenia!
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 18:29, 25 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
dziękuję wam za wszystkie miłe słowa, W dziale nasz ogród będę wam się starała pokazać jak mi idzie
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Agania 11:16, 29 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zapowiada się piękny nowoczesny ogród, masz wyjątkowy dom, taki unikalny i nie spotykany

Witaj Magda
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Efffa 22:58, 12 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj! Też jestem z Orzesza! Masz piękny dom i plany ogrodowe. W niedługim czasie pomęczę Cię pytaniami dotyczącymi tarasu. Pozdrawiam!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 23:22, 12 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
No Witaj,

W takim razie zapraszam na kawę na tarasie...jak tylko śnieg się stopi. A ty pochwalisz się ogrodem?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
iwka 08:25, 13 lut 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Byłam u Ciebie jak tylko założyłaś wątek, ale się nie witałam, więc robię to oficjalnie
Domek masz cudny.
Życzę powodzenia w realizacji planów.

PS. Książkę wysłałam.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Efffa 01:04, 17 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wspominałaś o tarasie, co tam masz zamiar sadzić!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 14:32, 27 lut 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Masz piękny dom Magda i widzę kilka podobieństw, o których z chęcią bym z Tobą pogadała przede wszystkim taras, bo wiosną też będziemy robić z drewna, mój mąż nie ma o tym pojęcia, a fajnie by było zminimalizować koszty bo już samo drewno będzie drogie (myślimy o Massarandubie).
Wklej jakiś plan swojej działki, żeby były wymiary i zaznaczone wszystkie istotne elementy.
Pozdrawiam
Edyta
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 14:36, 27 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
U Magdy cisza!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 16:03, 27 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
no dobrze już dobrze ... w moim wątku nic się nie dzieje ale w głowie myśli i planów gonitwa.
Na początek ogólny rzut działki ( przykro mi ze to taka mapa z projektu ale tylko to mam w skali..)



Póki co mam sąsiadów tylko od wschodu (góra mapy) i północy - lewa strona tam gdzie wejście.
Zaczynam więc kawałkami jak tylko fundusze pozwolą od obsadzenia wschodniej ściany ogrodzenia ( którego nota bebe jeszcze nie ma - ale sąsiad miły i jak będziemy robić to od jego strony - on nic nie sadzi tylko trawę)
Kilka fotek - d razu przepraszam za bałagan ogólny na działce ale ja wbrew wszystkiemu sadze kiedy nadal jeżdżą koparki i mój mąż kończy garaż a ja go odciągam bo dół wykopany ale drzewa podnieść nie daje rady
wschód od lewej na mapie

:
psisko się wepchało do fotki
tu od skrzynki aż do prawego końca fotki będą tuje szmaragd posadzone do formowanego żywopłotu przednimi taki "brzuch" z klonem palmowym - czerwonym , i do jego towarzystwa Żurawki, tawuły golden pronces, 2 cypryski groszkowe przy klonie, byliny , w tym planuję posadzić poziomki ...
Dalej mniej więcej w połowie szerokości domu jest okno z kuchni nieotwieralne o wymiatacz 4 m szerokie i 2.5 wysokie, na przeciw niego jest już zaczątek ( rabata jest szersza ale stoję oparta plecami o okno więc tylko takie zdjęcie ):



linia dereni białych sibrica przed nimi w półkolu będą azalie i klon czerwony jako drzewo na środku rabaty ( korona ma być widoczna przez identyczne okno u góry w sypialni). Do towarzystwa w tych wyciętych dziurach są już tam cebule i będą Ciemiętniki i kostrzewa sina.
( szmatę zdejmę jak tylko Panowie zrobią opaskę wokół domu bo mi tam depczą - ten biały dom to sasiad)
I dalej kostrzewą sina przejdę do pasa traw który dojdzie aż do posadzonej tam wiśni japońskiej (prezent na parapetówkę) - w rogu kącik spożywczy z agrestem borówka truskawkami i poziomkami ( niedaleko piaskownicy - zabieg celowy moje dzieci niechętnie jedzą owoce ..)



Tutaj ciagle się nie mogę zdecydować jaki trawy - miskanty olbrzymie na takiej długości ( ok 6 metrów) trochę mnie przerażają - a chce coś ok 1.5 m więc każda sugestia mile widziana - przed nimi na pewno rozplenica i jeszcze coś niskiego ale co nie wiem - na pewno będę chciała płynnie przejść ta kostrzewą i kusi mnie tam dla kontrastu wepchnąć piwonie...( może nawet drzewiastą???) co o tym myślicie.
no i dochodzimy do narożnika



W rysowaniu nie jestem dobra więc opis musi wystarczyć. Oczywiście jak tylko da się coś posadzić zrobię fotki \"po"
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies