Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

Efffa 20:00, 01 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Magda a właśnie czytałam na O. o katalpach, nie wiem czy czytałaś, ale mnie przestraszyło to , że one późno puszczają i wszyscy myslą ze są zmarznięte, że inne drzewa jeszcze ładnie wyglądają a ona wygasa.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 12:10, 02 mar 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Ja obserwuje je posadzone w tym ogrodnictwie przez 2 lata kiedy jeździliśmy tamtędy już na budowę. Mo ze to takie patyki suche zimą ale mnie się to podoba - jak tam pojadę wrzucę fotkę - mam plan żeby do nich poprowadzić prąd i na święta zrobić takie lapkowe katalpy... my nie dekorujemy domu mamy specyficzną elewację i trochę mi szkoda to dziurawić. Poza tym mój mąż się w nich zakochał po prostu i już u mnie będą od frontu w linii ale na odcinku 35m równe odległości w sumie 6 sztuk ( akurat po obu stronach bramy przy furtce tak to wypadnie i oczywiście rabaty bo ja z przodu nie planuje trawy w ogóle.
Jak w końcu przestanie padać i w marcu kwietniu zrobią nam bruk to się zabiorę za ten kawałek.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Efffa 12:25, 02 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Fajny pomysł z tym oświetleniem, i bardzo dobrze, ze mąż ich broni, ja całkowicie nie zrezygnuję z katalpy,bo zaszczepiłaś we mnie ich urok, może gdzieś bliżej tarasu dam. Nie umiem się doczekać twojego frontu!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 10:56, 03 mar 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Jakieś komentarze do moich pomysłów? ?? Będę wdzięczna za konstruktywna krytykę
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 16:12, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja konstruktywna krytyka dotyczy maty, póki jej nie usuniesz - nie ustąpię

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:15, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miskantów olbrzymich nie sadź bo potem nigdy się ich z ogrodu nie pozbędziesz i będziesz klęła na żywe kamienie Piwonia w pobliżu? nie ma szans kobieto ani kostrzewy

Po pierwsze bardzo się rozprzestrzeniają, zabiją wszystko po drodze. Poza tym w maju jeszcze nic nie będzie, tylko wielkie karpy, a cięcie suchych źdźbeł wiosną na 6 metrach? Masakra. Musisz kupić kosę spalinową albo siekierę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:31, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz śliczny dom, na wskroś nowoczesny, po prostu majstersztyk, nie zmarnuj tego wizerunku nieprzemyślanymi decyzjami co do kształtu rabat i doboru roślin, na razie wybierasz pomyłki ogrodowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 17:42, 03 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miskant olbrzymi??? Ja bym go nie posadziła, jest zbyt ekspansywny, ale to Twój ogród...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
magdaw 17:49, 03 mar 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
No cóż krytyka ... boli ale dziękuję.
Szmata zniknie do miesiąca póki co panowie brukarze wiedza że to sa miejsca gdzie "im nie wolno wchodzić"
Czy to znaczy że żadna trawa wysoka wzdłuż ogrodzenia się nie sprawdzi? Może jakieś inne trawy wysokie szczerze nie znoszę żywotników - będą tylko w jednym miejscu gdzie sąsiedzi mi bardzo zaglądają i chcę szybko i całorocznie się zasłonić.
A może derenie pociągnąć dalej?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Kasya 17:54, 03 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
inne miskanty, ktore nie sa takie ekspansywne i trzymaja sie w kępce będą ok
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies