Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Gosiniak 08:11, 21 maj 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Mirella- rabatka wygląda super, ale zamiana berberysa nie była moim zdaniem dobrym pomysłem, oczywiście trochę się nimi nacieszysz w tym miejscu, ale na pewno w przyszłości do przesadzenia będą- zasłonią hortki. Jeśli chcesz mieć je jak najdużej na tej rabatce radzę przyciąć już teraz o połowę, żeby się rozkrzewiały, im częściej będziesz cięła tym będa ładniejsze. Moje jedne na przodzie domu zostały pomylone i zamiast malutkich mam wielkie, które staram się utrzymywać w kształcie kuli, nie jest to łatwe- cięcie w sezonie prawie co dwa tygodnie, a nie lubię tego robić bo kłują, przy tych niskich nic nie robię a pięknie wyglądają. Z drugiej strony będziesz miała możliwość jakiejś zmiany za parę lat, a przecież my ogrodnicy lubimy to najbardziej

____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
paulina_ns 08:22, 21 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Fajnie wygląda ta rabatka z tymi berberysami, chociaż ja bym je dała bardziej w tył, żeby z czasem nie zasłoniły hortensji, a z przodu jakieś niskie trawki np turzyce ice dance', ale to ja tak sobie głośno myślę
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
andziurex 13:29, 21 maj 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Berberysy można spokojnie przycinać i formować, więc jak za bardzo wystrzelą jest możliwość ich zmniejszenia. Ja tak robię z inną odmianą kolumnową - red rocket, którą tne na żywopłocik. Ciekawa jestem jak się wybarwią red pillar w półcieniu. Ja mam je w pełnym słońcu i są intensywnie czerwone, ale niestety to słońce latem przypala im liście, wtedy opadają i zostają suche badyle.
____________________
Ania
MirellaB 16:05, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
szemusia napisał(a)
No proszę i rh zakwitły
Dzielne roślinki z nich. Pięknie odwdzięczyły Ci się za opiekę

Ładnie kwitną Myślę, że w przyszłym roku będzie już z nimi zdecydowanie lepiej Rokują dobrze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:08, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Bogdzia napisał(a)
Cieszę sie ze kwitną. Super.

Bogdziu ja też się bardzo cieszę
Puste kwiatostany oberwałam tak jak radziłaś
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:15, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gosiniak napisał(a)
Mirella- rabatka wygląda super, ale zamiana berberysa nie była moim zdaniem dobrym pomysłem, oczywiście trochę się nimi nacieszysz w tym miejscu, ale na pewno w przyszłości do przesadzenia będą- zasłonią hortki. Jeśli chcesz mieć je jak najdużej na tej rabatce radzę przyciąć już teraz o połowę, żeby się rozkrzewiały, im częściej będziesz cięła tym będa ładniejsze. Moje jedne na przodzie domu zostały pomylone i zamiast malutkich mam wielkie, które staram się utrzymywać w kształcie kuli, nie jest to łatwe- cięcie w sezonie prawie co dwa tygodnie, a nie lubię tego robić bo kłują, przy tych niskich nic nie robię a pięknie wyglądają. Z drugiej strony będziesz miała możliwość jakiejś zmiany za parę lat, a przecież my ogrodnicy lubimy to najbardziej


Gosiu, a ja się cieszę z tej zamiany
Mam zamiar tak je ciąć jak piszesz, żeby się rozkrzewiały Będę je cięła,chcę je prowadzić w formie krzaczka, żeby były nieco wyższe niż carex ice dance,a jednocześnie nie zakryły hortensji
Myślę, że będzie ok
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:24, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
paulina_ns napisał(a)
Fajnie wygląda ta rabatka z tymi berberysami, chociaż ja bym je dała bardziej w tył, żeby z czasem nie zasłoniły hortensji, a z przodu jakieś niskie trawki np turzyce ice dance', ale to ja tak sobie głośno myślę

Paulinka dobrze myślisz, berberysy są posadzone właśnie między trawkami carex ice dance. Może na zdjęciu ich tak wyraźnie nie widać,bo są jeszcze małe
Będę je cięła, żeby nie zasłoniły hortensji w ładne krzaczki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:24, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:30, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
andziurex napisał(a)
Berberysy można spokojnie przycinać i formować, więc jak za bardzo wystrzelą jest możliwość ich zmniejszenia. Ja tak robię z inną odmianą kolumnową - red rocket, którą tne na żywopłocik. Ciekawa jestem jak się wybarwią red pillar w półcieniu. Ja mam je w pełnym słońcu i są intensywnie czerwone, ale niestety to słońce latem przypala im liście, wtedy opadają i zostają suche badyle.

Też jestem ciekawa jak będą się wybarwiały Myślę, że to dobre miejsce dla nich
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:34, 21 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Prezenty od Marty dalie i żurawki z własnego chowu

Martuś dziękuję za roślinki i zaproszenie. Ogród masz bardzo ładny

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies