Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 16:43, 06 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Filemon24 napisał(a)
wrzosowisko wyszło super bardzo mi przypadło do gustu

Dziękuję A Ty masz wrzosowisko? Szkoda, że nie chcesz założyć wątku
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:44, 06 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Agatek napisał(a)

Ja cierpliwie poczekam może ją przesadzę w inne miejsce, dam lepszej świeżej ziemi i będzie zadowolona i odwdzięczy się kwiatami

One lubią kwaśną ziemię to pewnie wiesz
Waldek pisał, że każde przesadzenie rośliny opóźnia jej rozwój o rok
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:47, 06 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dominika11 napisał(a)
oj to faktycznie do zmian

Problem w tym, że mojemu eM-owi się podoba i nie pozwala ruszyć przedogródka - wyobrażasz sobie

Najprościej by było wszystko wywalić i zrobić na nowo, ale ja będę musiała umiejętnie upiększyć to co tam jest. Pewnie kilka roślin wysadzę, ale nie wszystkie bo będzie dym
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dominika11 16:54, 06 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
MirellaB napisał(a)

Problem w tym, że mojemu eM-owi się podoba i nie pozwala ruszyć przedogródka - wyobrażasz sobie
to współczuję, dobrze, że mój się nie wtrąca jak na razie mu się podoba - to może i dlatego zostawia ogród w moich rękach
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Edit 17:13, 06 paź 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
MirellaB napisał(a)


Edytko dziękuję za zdjęcie z opisem - zostawiamy ku pamięci

Nie znam tego berberysu i nawet w ogrodniczych nie widziałam. To jest berberys kolumnowy więc między trawy The Beatles to raczej nie, ale faktycznie tak jak piszesz, bym go wykorzystała do przedogródka, bo bym chciała dwie tujki Aurea Nana podsadzić obwódką kwadratową z berberysa.
Muszę je podsadzić, bo od dołu są wycięte gałązki, bo psy podsikują,a ja brązowych spalonych nie znoszę.

A Ty właśnie z tego berberysa masz żywopłot?

I jeszcze mam pytanie odnośnie ceny tych berberysów, ile kosztuje ?


Możesz nie znać bo to nie jest raczej znana odmiana.
Przy nazwie ma PBR czyli Plant Breeder's Right, co stanowi wyłączne prawo do odmiany.
Tak jak w opisie....odmiana została wyhodowana w szkółce Kurowskich.
Ten rośnie raczej kolumnowo.
Mój jest bordowy z zieloną obwódką. Bardzo lubię te odmiany z obwódką
Na cenę nie spojrzałam ale jak sprawdzę to dam znać
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Filemon24 18:24, 06 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
ja mam mini wrzosowisko z którym nie wiem co począć bo w tym miejscu co jest tera nie może zostać.
może w przyszłym sezonie założę wątek zobaczymy
____________________
olga80 19:38, 06 paź 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
o to widze , że nie tylko ja mam w planach zrobić przedogródek, tylko, że u mnie to tylko 2 róże tam rosną i konika i M się nie wtrąca, ale z twoim zdolnościami komponowania roślin to pewnie stworzysz małe dzieło sztuki ogrodowej
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Jadwiszka 12:23, 07 paź 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
MirellaB napisał(a)

Brawo, brawo Gratuluję wiedzy
Tak to Barbula. A skąd wiedziałaś? Tak mało tych krzaków na O. Znam tylko jeden ogród w którym rośnie Barbula


A u Ewy Pszczelarni jest w ogrodzie - znam z widzenia forumowego i przeglądania allegro w poszukiwaniu rośinek

sama się rozglądałam żeby kupić już kolejny rok, ale w tym roku już stop zakupom
Gosiniak 12:36, 07 paź 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
MirellaB napisał(a)

Problem w tym, że mojemu eM-owi się podoba i nie pozwala ruszyć przedogródka - wyobrażasz sobie

Najprościej by było wszystko wywalić i zrobić na nowo, ale ja będę musiała umiejętnie upiększyć to co tam jest. Pewnie kilka roślin wysadzę, ale nie wszystkie bo będzie dym


Skąd ja to znam Mojemu też się zawsze wszystko podobało, według niego nic nie trzeba nigdy poprawiać, ale my ogrodniczki wiemy, że trzeba wciąż dążyć do doskonałości
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
MirellaB 20:02, 07 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dominika11 napisał(a)
to współczuję, dobrze, że mój się nie wtrąca jak na razie mu się podoba - to może i dlatego zostawia ogród w moich rękach

To Ty masz dobrze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies