Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Joasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Joasi

Iwk4 12:57, 31 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Joasiu. Pierwsze rady już są. Miłego czytania
Danusia się zna najlepiej, ale radzących będzie więcej. Powodzenia.
Zacznij od tego, co cie tu inspiruje. I zadawaj mnóstwo pytań.
____________________
Ogródek Iwony II
jomak 15:24, 31 sty 2015


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 12
Dziękuje wszystkim za odzew Ja dokładnie wiem ze w moim ogródku sa rośliny "od sasa do lasa' Tylko czy da sie cokolwiek skomponować z tego co juz jest, poprzesadzac rośliny w jakieś grupy. Widze wasze ogrody, urządzone w sposób przemyślany . Sama koncepcji nie mam, chce tylko aby w ogrodzie;
1) było wydzielone miejsce na relaks, osłonięcie od sąsiadów z bocznej strony, jakies osłonięcie tarasu, bo wiatry mam niemiłosierne, do jest na wzgórzu, więc wieje.........Ta kompozycja która juz sama stworzyłam od strony tarasu tez nie jest najlepsza moim zdaniem, nie wiem czy nie wsadzić tam w tym kręgu jakichś większych iglaków ..poradźcie ....no i co zrobić od strony wejściowej domu który jest na wxchodzie i praktycznie od 12 nie ma tam słońca.
____________________
joanna - ogródek joasi
jomak 16:05, 31 sty 2015


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 12
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Joasiu, po nasadzeniach widzę w Tobie typową "kokoszkę", a więc "wszstko bym chciała, najlepiej każdą roślinkę inną" Chociaż ładne z natury, to jednak tworzą pewien chaos nasadzeniowy. Nie martw się tym jednak, wiele osób tak zaczynało, tu nauczysz się wiele i za rok twój ogród będzie na pewno bardziej uporządkowany, a nasadzenia będą bardziej przemyślane. Zacznij od ogólnych porad Danusi, potem pooglądaj ogrody, a dopiero potem planuj Będzie dobrze, zobaczysz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow

Aga, trafiłaś celnie, fakt że nie miałam wcześniej ogrodu,jako ze mieszkałam w bloku i rośliny podziwiałam tylko w ogrodach botanicznych, jak tylko stałam sie właścicielką działki za miastem, zaczęłam odwiedzać sklepy ogrodnicze z z żadnego nie wyszłam z pustymi rękami. Teraz widze że zrobiłam jeden wielki zamęt w swoim ogródku, tylko jak to doprowadzić do ładu??? nie mam 'dobrego oka' w zakresie kompozycji, jak widze cos gotowego to albo mi sie podoba albo nie, ale sama nie mam koncepcji jak uporządkowac te rośliny aby stanowiły zgrabna całośc
____________________
joanna - ogródek joasi
jomak 16:08, 31 sty 2015


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 12
to jest sosna koreańska, dośc łądny nabytek chorowała mi w tamtym roku ale teraz jest ok obok posadziłam jodłe procera w towarzystwie borówek amerykanskich
____________________
joanna - ogródek joasi
jomak 16:13, 31 sty 2015


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 12
____________________
joanna - ogródek joasi
AgnieszkaW 16:25, 31 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Podobają mi się na fotce funkie posadzone pod brzozą, a wiesz, dlaczego? Bo jest ich tam kilka jednakowych kęp tworzących "dywan". O to właśnie chodzi w nasadzeniach niższego piętra, idź tym tropem Brzozie trzeba podcinać gałązki, bo będą płożyły się po ziemi i po...funkiach. Najlepiej zrobić to na początku sierpnia (sprawdzone u mnie), ale teraz chyba też jeszcze można. W marcu będzie za późno, bo wczesną wiosną brzozy po cięciu "płaczą", czyli puszczają soki i mogą zostać bardzo osłabione, a nawet uschnąć...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
jomak 16:39, 31 sty 2015


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 12
AgnieszkaW napisał(a)
Podobają mi się na fotce funkie posadzone pod brzozą, a wiesz, dlaczego? Bo jest ich tam kilka jednakowych kęp tworzących "dywan". O to właśnie chodzi w nasadzeniach niższego piętra, idź tym tropem Brzozie trzeba podcinać gałązki, bo będą płożyły się po ziemi i po...funkiach. Najlepiej zrobić to na początku sierpnia (sprawdzone u mnie), ale teraz chyba też jeszcze można. W marcu będzie za późno, bo wczesną wiosną brzozy po cięciu "płaczą", czyli puszczają soki i mogą zostać bardzo osłabione, a nawet uschnąć...

hej Aga, ta brzoza wymaga cięcia , tak żeby stworzyła ładny parasol , ale ja nie wiem jak ciąc żeby byl taki efekt parasola. poza tym u mnie nie ma prawie żadnyc hpieter a rośliny w zasadzie to pojedyncze nasadzenia, jest parę tawuł w rządku. Zarejestrowałam sie tu m.in po to aby uzyskać porady jak te ogród przerobić na wiosnę.

A co zrobić z tą przestrzenią koło tarasu, nasadzilam jak leci, no i koniecznie kwiatki jednoroczne, te musza byc, tylko czy aby w tym miejscu???
____________________
joanna - ogródek joasi
dorciabe 16:52, 31 sty 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Witaj Joasiu
Kolejna ogrodomaniaczka z okolic Lublina Bądż spokojna, nie taki chaos jak Twój udało sie tutaj uporządkować Będę Ci kibicować
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
deszczowymaj 19:29, 31 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam gorąco moją imienniczkę
Joasiu... a mi już podoba się Twój ogród i wcale nie widzę w nim chaosu.
Będę kibicować w dalszych poczynaniach
Pozdrawiam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Karol99 19:43, 31 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To ja się wypowiem odnośnie brzozy. Mam u siebie dwie w ogrodzie. Wiosną faktycznie nie tnij bo będą płakać. Ja u siebie zaczynam ciąć tak od połowy czerwca, bez obaw o wyciek soków. Potem jeszcze na początku sierpnia. Cięta tworzy piekny parasol i bardzo szeroki. Utnij gdzieś tak pół lub 1/3 gałązek. A no i nie ucinaj na równo postrzępiona tworzy bardziej naturalny pokrój.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies