Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

szemusia 21:15, 27 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
O widzisz, sama fotkę znalazłaś
Coś takiego właśnie mam...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
polinka 21:30, 27 lut 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Witam wieczorową porą Zaznaczam do poczytania w wolnym czasie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ren133 22:42, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
O widzisz, sama fotkę znalazłaś
Coś takiego właśnie mam...


No no ... ale jesteś pewna, że ma taki kolor brudnego różu bo na takim mi właśnie zależy ... i jakaś bordowa nie będzie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:44, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
polinka napisał(a)
Witam wieczorową porą Zaznaczam do poczytania w wolnym czasie


Miło mi i zapraszam częściej
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
szemusia 10:54, 28 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
ren133 napisał(a)


No no ... ale jesteś pewna, że ma taki kolor brudnego różu bo na takim mi właśnie zależy ... i jakaś bordowa nie będzie?


Kupiłam ten rozchodnik w zeszłym roku, kwitnął, ale co do odcienia to głowy nie dam... Mnie zależało na ciemnym, wpadającym w fiolet bardziej... I myślę, że taki był. Bordowy raczej nie, bo nie chciałam takiego koloru.
Ale pomogłam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ren133 12:56, 28 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)


Kupiłam ten rozchodnik w zeszłym roku, kwitnął, ale co do odcienia to głowy nie dam... Mnie zależało na ciemnym, wpadającym w fiolet bardziej... I myślę, że taki był. Bordowy raczej nie, bo nie chciałam takiego koloru.
Ale pomogłam


Jeszcze będę drążyć temat, ale i tak dziękuję Muszę sobie to wszystko zapisywać. Stworzyłam nawet folder "inspiracje" gdzie zapisuję zdjęcia ciekawych kompozycji, przydałby się jeszcze taki z nazwami ulubionych roślin, bo jak nadejdzie w końcu taki dzień, że trzeba będzie zrobić konkretne zakupy to będę się zastanawiać i od nowa szukać albo kupować na łapu capu. a tego drugiego to wolałabym uniknąć.
Zakup bukszpanów przesunęłam na początek kwietnia. Dziś oczyszczam moje tuje. Trochę tego jest! I mam dylemat ... muszę zrobić oprysk Pramanolem ale jest pochmurno i nie wiem czy ryzykować?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ewakatowice 13:44, 28 lut 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Twój ogród już ma piękną oprawę teraz troszkę koloru, liści o ciekawej fakturze i będzie perełka!
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ren133 19:07, 28 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ewakatowice napisał(a)
Twój ogród już ma piękną oprawę teraz troszkę koloru, liści o ciekawej fakturze i będzie perełka!


Dziękuję za odwiedziny To miłe, że we mnie wierzysz
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 19:17, 28 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Oj napracowałam się dziś niemało... Wyczyściłam prawie sto tui i opryskałam je Promanalem. Oby tylko jutro nie padało
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
waldek727 03:21, 01 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ren133 napisał(a)
Oj napracowałam się dziś niemało... Wyczyściłam prawie sto tui i opryskałam je Promanalem. Oby tylko jutro nie padało

Renatko.
Deszcz w niczym już nie przeszkodzi. Oprysk promanalem zawierającym w swoim składzie olej parafinowy wykonuje się wtedy gdy całodobowo temperatura powietrza przekracza 10-12*C. Poniżej tych wartości oleje znajdują się w tzw temperaturze mętnienia, tracą płynność kosztem zwiększenia swojej lepkości. Dalszy spadek temperatur przyczynia się do trwałego oddzielenia oleju parafinowego od cieczy roboczej. Jest to wynikiem krystalizacji parafiny. W tej chwili w Łodzi jest 0*C i przypuszczam, że nawet kropelka promanalu nie dotarła do miejsc w których złożone zostały przed zimą jaja owadów, które to niebawem zaczną się z nich wylęgać.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies