Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 09:55, 01 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
waldek727 napisał(a)

Renatko.
Deszcz w niczym już nie przeszkodzi. Oprysk promanalem zawierającym w swoim składzie olej parafinowy wykonuje się wtedy gdy całodobowo temperatura powietrza przekracza 10-12*C. Poniżej tych wartości oleje znajdują się w tzw temperaturze mętnienia, tracą płynność kosztem zwiększenia swojej lepkości. Dalszy spadek temperatur przyczynia się do trwałego oddzielenia oleju parafinowego od cieczy roboczej. Jest to wynikiem krystalizacji parafiny. W tej chwili w Łodzi jest 0*C i przypuszczam, że nawet kropelka promanalu nie dotarła do miejsc w których złożone zostały przed zimą jaja owadów, które to niebawem zaczną się z nich wylęgać.


Dziękuję, że czuwasz
Wychodzi na to, że trudno będzie zrobić oprysk w najbliższym czasie bo przewidywane temperatury w ciągu dnia to najwyżej 6*C. A jak to jest z deszczem? Ile musi upłynąć od oprysku żeby nie zaszkodził?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 10:07, 01 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
A mam jeszcze pytanie odnoście moich tui. Czy nie myślicie, że za dużo trochę tego suszu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
MirellaB 19:15, 01 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zaglądałam dzisiaj w środek moich. Też mają suche, trochę mniej, ale mam jeszcze je małe.
Mam takie same rękawiczki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ren133 19:39, 01 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
MirellaB napisał(a)
Zaglądałam dzisiaj w środek moich. Też mają suche, trochę mniej, ale mam jeszcze je małe.
Mam takie same rękawiczki


Mam też takie tuje, które mają tego suszu mniej. Ale mimo wszystko dużo z tym roboty!Jak się przez tyle lat nic z tym nie robiło, to teraz nie ma się co dziwić. Żeby tylko tego słoneczka więcej było to można pracować
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mysza 12:31, 02 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj Reniu.
Już niedługo będzie się działo u Ciebie
Będę kibicowała.
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
ren133 12:42, 02 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mysza napisał(a)
Witaj Reniu.
Już niedługo będzie się działo u Ciebie
Będę kibicowała.
Pozdrawiam.



Dziękuję!
Zanim jednak rozpocznę rewolucję, czeka mnie ,mam nadzieję, niedługi, epizod szpitalny
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 12:49, 02 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Te suche, obumarłe środki w tujach trzeba chyba oberwać, żeby więcej powietrza dochodziło do środka. Ja też takie mam
____________________
Ogródek Iwony II
ren133 14:04, 02 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)
Te suche, obumarłe środki w tujach trzeba chyba oberwać, żeby więcej powietrza dochodziło do środka. Ja też takie mam


Iwonko
Ja właśnie je obrywam. Wstyd się przyznać, ale od kiedy posadziłam tuje nigdy jeszcze tego nie robiłam. Myślę, że teraz będzie im lepiej bo od środka są wyczyszczone i korzenie będą miały łatwiej bez włókniny. Pozostaje tylko je odżywić - ale to chyba dopiero gdzieś pod koniec marca?
Pytam o te zasuszone środki, bo wydaje mi się, że może te moje tuje mają po prostu za sucho?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
polinka 14:43, 02 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
U mnie smaragdy podobnie wyglądały. Trzeba je czyścić min. 2razy do roku. Można sobie uprościć jeśli mamy odkurzacz przemysłowy albo ogrodowy i wtedy ładnie je odkurzyć. Jeśli nie posiadamy takiego sprzętu, polecam rozłożyć jakąś folię, szmatę naokoło rośliny i gałązka po gałązce ręcznie czyścić. To wszystko suche, brązowe ładnie zlatuje
Z każdym kolejnym czyszczeniem jest coraz mniej tych uschniętych gałązek. Czyszczę od 3 lat trzy razy w roku i wiem jaka to przykra robota.

Co do nawozu to polecam pinivit w płynie do prysków
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ren133 15:02, 02 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
polinka napisał(a)
U mnie smaragdy podobnie wyglądały. Trzeba je czyścić min. 2razy do roku. Można sobie uprościć jeśli mamy odkurzacz przemysłowy albo ogrodowy i wtedy ładnie je odkurzyć. Jeśli nie posiadamy takiego sprzętu, polecam rozłożyć jakąś folię, szmatę naokoło rośliny i gałązka po gałązce ręcznie czyścić. To wszystko suche, brązowe ładnie zlatuje
Z każdym kolejnym czyszczeniem jest coraz mniej tych uschniętych gałązek. Czyszczę od 3 lat trzy razy w roku i wiem jaka to przykra robota.

Co do nawozu to polecam pinivit w płynie do prysków


Dziękuję za rady
O takim odkurzaczu myślałam. Możesz polecić sprawdzoną markę? Szczerze, to myślałam, że wystarczy raz w roku takie czyszczenie zrobić a tu masz...
A Pinivit kiedy najwcześniej?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies