Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

iwka 09:28, 11 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ale numer, pierwsze widzę na tyle bukszpanów co mam, nigdy mi nie kwitły, może to jakaś odmiana kwitnie, nie wiem
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ren133 09:29, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
inag napisał(a)
Nie wiem jak to jest z tymi szyszkami na pewno ale kiedyś pewien ogrodnik powiedział mi, że jest to wynikim ubogiej w składniki pokarmowe gleby. Czy to prawda to nie wiem. Ja mam też po obwodzie smaragdy, które pomimo przeklinania ich przez wiele osób bardzo lubię i na razie nie zauważyłam by jakoś pokryły się szyszkami a jednak rosną w bardzo ubogim podłożu...


Moje jeszcze ze dwa lata temu nie miały tych szyszek. Może faktycznie dzieje się tak z powodu niedoboru składników? Przyznam się, że nie dbałam za bardzo o nie czyli nie podlewałam i nie zasilałam. Dopiero od roku mają lepiej bo założyliśmy nawadnianie i były raz dokarmiane nawozem ... Może w tym sezonie będzie lepiej?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:31, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Anusia napisał(a)


Będę wdzięczna, w podanym linku, który sobie póżniej pozwolisz, że skopjuję piszą cyt: 'mogą stanowić m. in. upalne i gorące lata'. Tuje są młode a dwa ostatnie lata gorące, wiosną zasilam osmokotą do żywotników. Jest to nawóz całoroczny a jak mają za sucho podlewam.


No widzisz a Ty od początku zasilasz i podlewasz a i tak szyszkują Może to jednak wysokie temperatury wpływają tak na tuje?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
siakowa 09:32, 11 lut 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
iwka napisał(a)
ale numer, pierwsze widzę na tyle bukszpanów co mam, nigdy mi nie kwitły, może to jakaś odmiana kwitnie, nie wiem

mi kilka sztuk kwitło, a wszystkie są od pana który robi własne sadzonki, wiec wszystkie takie same
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ren133 09:33, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Dominika11 napisał(a)
a jeżeli chodzi o oszyszkowanie sie tui to temat był ruszany w zeszłym roku na O. i mówiono, ze jest to spowodowane bardzo duzymi upałami i poprostu tuje sie bronia w ten sposób - moje tez są mocno oszyszkowane - podobnież to nic takiego, normalny objaw na gorączkę

ja mam u siebie trzy odmiany tukej i wydaje mi sie, że Smaragdowe mniej sie oszyszkowały, Reigold praktycznie wcale, ale może dlatego, że sa w półcieniu, z kolei mam kilka sztuk Holmstrup i te były praktycznie całe w szyszkach


Jeśli więc w tym roku będzie też tak upalne lato to, mimo podlewania i nawozu, znowu będą szyszkować?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:35, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
moim zdaniem szyszki na tujkach to objaw suszy bardziej - bronią sie i chcą rozmnażać w razie gdyby padły


To co mam je co roku zrywać żeby ładnie wyglądały? Przecież tego są tysiące!!!
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:35, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Dominika11 napisał(a)
o doczytałam artykuł i u mnie by sie to szyszkowanie sprawdziło w zaleznosci od odmiany - nie wiedziałam tylko, zeby je obrywać, więc wiosną trzeba będzie to zrobić - dobrze, ze Holmstrump mam tylko chyba 10 szt


Ja przy 180szt nie dam rady
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:36, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)

potwierdzam, Danusia nawet o tym mówiła, że to susza i trzeba podlewać


A ja miałam w tym roku włączone nawadnianie i nie pomogło
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:37, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
siakowa napisał(a)

a czy jak bukszpany na wiosnę kwitną to tez objaw suszy? gdzies cos takiego do mnie doleciało..


A jak wygląda kwitnący bukszpan?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:40, 11 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)
a bukszpany kwitną?
moje w ubiegłym roku wyglądały jakby kwitły, młode listki zwijały się w takie rózyczki i faktycznie wyglądały jak kwiatki, ale to była miodówka bukszpanowa


Moje bukszpany tez to przechodziły - radzi sobie z tym skutecznie Mospilan
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies