Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 20:09, 09 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Madzenka napisał(a)
Muszę sobie coś znależć do czyszczenia chyba kosodrzewiny odkurzę


Niczego poza smaragdami już nie czyścimy
Zbieramy siły na bardziej twórcze prace w ogrodzie
A ja jeszcze nie zdecydowałam w kwestii donic - im więcej się zastanawiam tym bardziej jestem niezdecydowana
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 20:28, 09 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ren133 napisał(a)


We dwie zawsze raźniej

PS Asiu a Ty nie planujesz czasem donic we wgłębniku? czy donicy przy domu? bo mogłabyś oszczędzić sobie takiego porządnego otrząsania i sporą część tej darni wrzucić na spód donic?

We wglebniku donic jako takich nie bedzie.murki beda stykaly sie bezposrenio z rabatami lub trawnikiem.a za mury orzy domu wrzucic nie moge bo tam musze dac przepuszczalny piach. Poza tym gdybym te darn z ziemia wywioala to bym zroba dół a nie rabate bo bym cale taczki ziemi z trawa wywiozla.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
frezja 20:46, 09 lut 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Renia, pisałas kiedyś u mnie, że stosujesz siarczan amonu na trawnik...kiedy??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
nawigatorka 21:26, 09 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Reniu u Edzi cos Ci o doniczkach naskrobalam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 21:56, 09 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
nawigatorka napisał(a)

We wglebniku donic jako takich nie bedzie.murki beda stykaly sie bezposrenio z rabatami lub trawnikiem.a za mury orzy domu wrzucic nie moge bo tam musze dac przepuszczalny piach. Poza tym gdybym te darn z ziemia wywioala to bym zroba dół a nie rabate bo bym cale taczki ziemi z trawa wywiozla.


Czyli "skrótów" nie będzie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:57, 09 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
To idę poczytać o doniczkach ... bo ciągle o nich myślę i muszę w końcu coś zdecydować
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:04, 09 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
frezja napisał(a)
Renia, pisałas kiedyś u mnie, że stosujesz siarczan amonu na trawnik...kiedy??


Ja zaczęłam go stosować po wykonaniu badania gleby ... to było jakoś w lipcu. W sumie zadałaś dobre pytanie ... należałoby zaplanować jakoś nawożenie trawnika ... powiem szczerze nie bardzo wiem jak się do tego zabrać w tym sezonie
Szkoda, że Waldek ostatnio nie zagląda ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 22:08, 09 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ren133 napisał(a)


Czyli "skrótów" nie będzie?

Damy rade jyz tyle przyczep tego wyjechali...co tam te kolejne 150m 2 darni damy rade
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
beata_m 22:12, 09 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
a ja prześledziłam wątek Renia i tylko się mi zawstydzić pozostaje kawał roboty, zakupów było a zakupów i wszystko prezentuje się, że ho ho
miło było sobie u Ciebie polatać
a o jakich donicach myślałaś?! Jakichś dużych?!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
polinka 22:39, 09 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ren133 napisał(a)


To prawda po czyszczeniu jest więcej młodych przyrostów od środka i tuje ogólnie wyglądają lepiej ... są takie "przeczesane" A czy u Ciebie też są tak bardzo zakurzone? ... przydałoby się zrobić im prysznic ... po oprysku promanalem wyglądają ślicznie zieloniutko


Promanalem czy innym olejowym nigdy nie pryskałam bo nie było potrzeby, odpukać zdrowo rosną U mnie jeszcze nie są zakurzone ale nie wiem czy wiesz, że na wiosnę smaragdy pylą. Nie wiem jak to fachowo się nazywa ale przy mocniejszym dotknięciu unosi się taki biały pył/kurz. Ja staram się wczesną wiosną oczyścić wszystkie smaragdy aby uniknąć właśnie tego pylenia.
A latem w czasie upałów robię im prysznic
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies