Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 23:21, 10 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AnnaCh napisał(a)
Ja dwa, otumaniam zapachem współpracowników


____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
inag 00:16, 11 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nie wiem jak to jest z tymi szyszkami na pewno ale kiedyś pewien ogrodnik powiedział mi, że jest to wynikim ubogiej w składniki pokarmowe gleby. Czy to prawda to nie wiem. Ja mam też po obwodzie smaragdy, które pomimo przeklinania ich przez wiele osób bardzo lubię i na razie nie zauważyłam by jakoś pokryły się szyszkami a jednak rosną w bardzo ubogim podłożu...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Anusia 07:41, 11 lut 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ren133 napisał(a)


Nie mogę znaleźć zdjęcia tej tujki ... jutro zrobię fotkę
Ana a czy Ty tez zaobserwowałaś coś takiego u swoich?
Znalazłam coś takiego na temat szyszkowania żywotników: http://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/ogrod/iglaki/289557,Dlaczego-tuje-nadmiernie-szyszkuja.html


Będę wdzięczna, w podanym linku, który sobie póżniej pozwolisz, że skopjuję piszą cyt: 'mogą stanowić m. in. upalne i gorące lata'. Tuje są młode a dwa ostatnie lata gorące, wiosną zasilam osmokotą do żywotników. Jest to nawóz całoroczny a jak mają za sucho podlewam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Dominika11 07:59, 11 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a jeżeli chodzi o oszyszkowanie sie tui to temat był ruszany w zeszłym roku na O. i mówiono, ze jest to spowodowane bardzo duzymi upałami i poprostu tuje sie bronia w ten sposób - moje tez są mocno oszyszkowane - podobnież to nic takiego, normalny objaw na gorączkę

ja mam u siebie trzy odmiany tukej i wydaje mi sie, że Smaragdowe mniej sie oszyszkowały, Reigold praktycznie wcale, ale może dlatego, że sa w półcieniu, z kolei mam kilka sztuk Holmstrup i te były praktycznie całe w szyszkach
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
popcorn 08:02, 11 lut 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
inag napisał(a)
Nie wiem jak to jest z tymi szyszkami na pewno ale kiedyś pewien ogrodnik powiedział mi, że jest to wynikim ubogiej w składniki pokarmowe gleby. Czy to prawda to nie wiem. Ja mam też po obwodzie smaragdy, które pomimo przeklinania ich przez wiele osób bardzo lubię i na razie nie zauważyłam by jakoś pokryły się szyszkami a jednak rosną w bardzo ubogim podłożu...
moim zdaniem szyszki na tujkach to objaw suszy bardziej - bronią sie i chcą rozmnażać w razie gdyby padły
____________________
Mój nowy ogródek
Dominika11 08:05, 11 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ren133 napisał(a)
Znalazłam coś takiego na temat szyszkowania żywotników: http://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/ogrod/iglaki/289557,Dlaczego-tuje-nadmiernie-szyszkuja.html
o doczytałam artykuł i u mnie by sie to szyszkowanie sprawdziło w zaleznosci od odmiany - nie wiedziałam tylko, zeby je obrywać, więc wiosną trzeba będzie to zrobić - dobrze, ze Holmstrump mam tylko chyba 10 szt
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
iwka 08:26, 11 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
popcorn napisał(a)
moim zdaniem szyszki na tujkach to objaw suszy bardziej - bronią sie i chcą rozmnażać w razie gdyby padły

potwierdzam, Danusia nawet o tym mówiła, że to susza i trzeba podlewać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
siakowa 09:11, 11 lut 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
iwka napisał(a)

potwierdzam, Danusia nawet o tym mówiła, że to susza i trzeba podlewać

a czy jak bukszpany na wiosnę kwitną to tez objaw suszy? gdzies cos takiego do mnie doleciało..
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
iwka 09:20, 11 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a bukszpany kwitną?
moje w ubiegłym roku wyglądały jakby kwitły, młode listki zwijały się w takie rózyczki i faktycznie wyglądały jak kwiatki, ale to była miodówka bukszpanowa
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
siakowa 09:22, 11 lut 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
iwka napisał(a)
a bukszpany kwitną?
moje w ubiegłym roku wyglądały jakby kwitły, młode listki zwijały się w takie rózyczki i faktycznie wyglądały jak kwiatki, ale to była miodówka bukszpanowa
kwitną zaraz poszukam zdjęcia.
o tak
http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/001/478/1478418_800.0.jpg/kwitnacy-bukszpan.jpg
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies