Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie w Pęchcinie u Szmitów 11 lipca 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie w Pęchcinie u Szmitów 11 lipca 2015

ana_art 19:43, 12 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
gaby3003 napisał(a)
To Ania z córką z Płocka ale wątku swojego nie ma. Ogrodowisko śledzi od dawna. Było mi niezmiernie miło ją poznać, usłyszałam od niej tyle komplementów, że nie wiem czym sobie na nie zasłużyłam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
monteverde 20:10, 12 lip 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Iwk4 napisał(a)
Te mi się podobały. Ilość robi swoje




Ja w kwestii tego irisa na zdjęciu bo Iwonka namierzyła na tabliczkęto jest Iris laevigata 'Variegata' który ma kwiaty niebieskie wys.40 cm.,a Iris pseudacorus 'Variegata' ma kwiat żółty a liście zielono żółtawe a jest jeszcze Iris pallida 'Argentea Variegata'który ma kwiaty niebieskie wys.70 cm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kuklik 20:36, 12 lip 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Dziękuję wszystkim za cudowną atmosferę na spotkaniu
Jesteście cudowni
Moja córka stwierdziła, że już się nie dziwi, że tak się cieszę gdy jadę się spotkać "ogrodowiskowo" i że mam naprawdę świetnych znajomych

Danusiu, dziękuję, że tworząc ogrodowisko stworzyłaś przestrzeń do takich spotkań, wirtualną i realną. To jest naprawdę wyjątkowe, dzięki Tobie poznałam masę równie zakręconych na zielono ludzi jak ja i już mam z kim się dzielić swoją pasją

Niestety nie mogę na razie wstawić zdjęć ze spotkania, tu na wsi, gdzie spędzam urlop, internet działa jak za króla ćwieczka i nie mogę nawet obejrzeć zdjęć, które wstawili inni, nie otwierają się
Wstawię po urlopie.
Buziaki dla wszystkich
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
malgocha1960 20:49, 12 lip 2015


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Osoba,o którą pytałyście to Bożenka Babopielka,specjalistka i miłośniczka hortensji.Maja będzie u niej na początku sierpnia.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Agnieszka_B 21:51, 12 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Oglądam z zachwytem
____________________
zapach-ziemi
Madzenka 22:14, 12 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)
Potem zakupy.
Ale jeszcze mnie zachwycił przedogródek gospodarzy.




Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować to wielkie drzewo kształtowane w stozek? Czy to grab?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kapibara 22:16, 12 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Moje pierwsze spotkanie z Danusią i rodziną ogrodowiskową Bardzo się cieszę, że mogłam Was poznać, w tylu ogrodach jeszcze nie byłam, do nadrobienia do kolejnej rocznicy
Szkoda, że trochę pobłądziliśmy i nie miałam okazji zobaczyć szkółki od zaplecza.

Żeby nie powtarzać fotek, bo urzekło mnie absolutnie każde miejsce, tylko kilka wybranych:

Upadły dzban


Żródełko piękności


Takie tam dwa kamyczki


Jeden z wielu detali tego pięknego miejsca
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Anusia 22:37, 12 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Wspaniale spędziliście czas. Jestem pod wrażeniem ilością roślin i całej szkółki. Przyjemnie się ogląda.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Luki 22:40, 12 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Madzenka napisał(a)

Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować to wielkie drzewo kształtowane w stozek? Czy to grab?


Marzenko jestem na 90% pewien, że to był grab bo się przyglądałem, ale byłem bardziej zachwycony wielkością i idealnym uformowaniem.

Teraz żałuję, że nie zrobiłem dla Ciebie zdjęcia pewnego buka purpurowego, ale tak się nim zachwycałem, że nie pomyślałem nawet o zdjęciu. Wielki ekran tak 2,5x2,5metra i na dodatek można było go chyba nabyć
Może ktoś ma zdjęcie wielkiego ekranu z buka, który stał w ogromnej donicy po drodze do ogrodu?
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
barbara_kraj... 22:47, 12 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bogdzia napisał(a)


I róża . Kto ją zna? Spójrzcie na jej owocniki. Obok rósł kasztan i śmialysmy sie ze to skrzyżowanie róży z kasztanem.


Nie znam róży, ale ta narośl z pierzastymi wyrostkami to efekt żerowania larw szypszyńca różanego. W tej wielokomorowej narośli- galasie znajdują się larwy, które po przezimowaniu i przepoczwarzeniu wiosną wydostają się na zewnątrz.

Porażone pędy należy wycinać i niszczyć.
Szypszyniec różany najczęściej atakuje róże dzikie i ich odmiany.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies