Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Drzewulcowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewulcowo

Kapibara 22:34, 26 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Witam serdecznie
Po wielokrotnym anonimowym podglądaniu Państwa ogrodów postanowiłam dołączyć do Ogrodowiska.
Mam nadzieję, że przyjmniecie mnie z bukietem dobrych rad i wybaczycie wpadki przedszkolaka


Od dziecka marzyłam o małym, białym domku na wsi „ w malwy malowanym”. Marzenie spełnilo się w 1995 roku, kiedy to stałam się posiadaczką 2 ha ziemi rolnej klasy 5 i 6, w połowie zarośniętej lasem samosiejką, a w połowie zielskiem niekiedy sięgającym pasa / teraz już znam większość tego zielska po imieniu /. Do walki o swój wymarzony ogród przystąpiłam z wielkim entuzjazmem w 2006 roku z dużą pomocą rodziny, zwłaszcza mamy i brata. Za dnia radośnie ryliśmy w ziemi, a wieczorami w literaturze branżowej …. i w tym zakresie nic się nie zmieniło do dnia dzisiejszego


Poniżej kilka fotek z trudnych początków: lata 2006 - 2008





____________________
Agnieszka Drzewulcowo
GorAna 22:58, 26 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Witam
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie........... drzewulcowo i kwiatowo
Życzę powodzenia w pracach , już znacznie przyjemniejszych jak karczowanie teraz to już tylko nieustające nasadzienia i plewienie chwastów
Pozdrawiam
Drzewa już są, a to pdstawa pięknego ogrodu
Czekam na kolejne zdjęcia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ania_wesola 07:45, 27 cze 2013


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Witaj Zapowiada sie ciekawie
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Gardenarium 08:06, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam prawie sąsiadkę, ale bazę to ja mam w okolicach Tarczyna, więc na pewno wpadnę z wizytą i wtedy najlepiej podpowiem co i jak Się nie bój się - nie wpadnę nie zaproszona )

Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy sami tworzą swój zakątek, bo wiem że to ciężka i trudna praca, a rad i inspiracji Ci tutaj nie zabraknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:08, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oj, wkleiłaś zdjęcia z 2006 więc spodziewam się zaraz eksplozji kolorów ukończonego ogrodu, bo przecież on już pewnie jest. Ale nas zaskoczysz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ola54 08:33, 27 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Lubię takie opowieści
Kapibara 19:46, 27 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Oj jak mi się zielono na duszy zrobiło Dziękuję za miłe słowa i oczywiście obiecuję więcej zdięć i ciąg dalszy opowieści.

Ogród jest cały czas w fazie powstawania, chociaż jak wczoraj przeglądałam zdięcia, to sama się zdziwiłam jak to wszystko porosło Obecnie to samo mogę powiedzieć o chwaściorach, które z racji wyjątkowo mokrej wiosny rozpleniły się jak dzikie. Szkoda, że u nas nie ma białych nocy, miałabym czas na plewienie

Rok 2010 upłynął na tworzeniu przedskalniaka i budowie skalniaka.







Z kamieniami na skalniak to była niezła katorga. Wraz z małżem czuliśmy się niczym para Syzyfów.
W przeciągu jednego dnia własnoręcznie załadowaliśmy całą naczepę kamieni, które podarował nam sąsiad zza płota. Następnie cały majdan został przywieziony ciągnikiem przed dom, bo za dom nie dało się wjechać / za mokro / i ręcznie rozładowany. A potem cały ten stos, kamyk po kamyczku, głaz za gółazem targaliśmy wózkiem i taczką na skalniak. Żałuję, że nie mam zdięcia tej kamiennej góry

A na skalniaku najpierw zasadziliśmy kota

____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Kapibara 20:31, 27 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Gardenarium oczywiście serdecznie zapraszam Kawa i wafelek dla gościa zawsze się znajdzie

A poniżej widoczek z pobliskich mokradeł



____________________
Agnieszka Drzewulcowo
GorAna 21:40, 27 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Już słyszę to kumkanie żab!!!!
Kamienie i ja targam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Mirka 21:47, 27 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witam po sąsiedzku i pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies