Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 21:44, 03 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)


perfekcja!
sprawdzimy w praniu
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:45, 03 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)
Kiełbaski usmażone?

oczywiście pogoda nie zawiodła.
bylo super. goscią wgłebnik bardzo odpowidał lece do Ciebie bo cos tam duzo się działo jak ja popijalam kiełbaskę winkiem
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:48, 03 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)
Asia wy te słupy na żagiel macie wyjmowane?bo mam wrażenie ze wcześniej ich nie widziałam..
jak napinacie żagiel?jakie macie mocowania?
maszty są wyjmowane. to ocynkowane rury, które wkladamy w krótkie rury o większej średnicy, które na stały przymocowane są do murków i prawie ich nie widać.
żagiel łatwo się napina bo ma odpowiedni - wcięty na bokach kształt. ale zanim uda sie to zrobic za pierwszym razem i odpowiednio wyznaczyc miejsce masztów trzeba sie trochę nabiegac. teraz zajmuje nam to 5 minut.
mocowanie żagla pokazywałam tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=147
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 21:51, 03 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
maszty są wyjmowane. to ocynkowane rury, które wkladamy w krótkie rury o większej średnicy, które na stały przymocowane są do murków i prawie ich nie widać.
żagiel łatwo się napina bo ma odpowiedni - wcięty na bokach kształt. ale zanim uda sie to zrobic za pierwszym razem i odpowiednio wyznaczyc miejsce masztów trzeba sie trochę nabiegac. teraz zajmuje nam to 5 minut.
mocowanie żagla pokazywałam tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=147

o dzięki u mnie w tym roku pierwszy raz zakładamy i generalnie M już mi ufa i wie ze będzie dobrze ale teść wciąż nie wierzy że taka płachta nam dachu nie uszkodzi
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lindsay80 21:54, 03 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a u mnie całe popoludnie lało, grilla nie było, a i pracy mniej wykonane niż zaplanowane, ale deszcz potrzebny, bo za chwilę jakieś upały mają już być.
____________________
Tu ma być ogród :)
inag 22:00, 03 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)

a na wgłebnik znajdziesz gdzieś miejsce

Jak sobie działkę dokupię
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nawigatorka 22:03, 03 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)

o dzięki u mnie w tym roku pierwszy raz zakładamy i generalnie M już mi ufa i wie ze będzie dobrze ale teść wciąż nie wierzy że taka płachta nam dachu nie uszkodzi

pamietaj, ze dobrze napiety zagiel w trakcie silnego wiatru nie powinien prawie się ruszać. a jesli go załozycie i będzie miał gdzies zmarszczki, to znaczy, ze nie jest dobrze wybrany - naciągnięty w którymś narozniku. ja navigatorka Ci to mówie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:04, 03 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)
a u mnie całe popoludnie lało, grilla nie było, a i pracy mniej wykonane niż zaplanowane, ale deszcz potrzebny, bo za chwilę jakieś upały mają już być.
chcielismy, by ognisko się udało ale ja już deszczu nie pamiętam...masakra jakaś u nas, wszystkie deszcze nas omijają.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:04, 03 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
inag napisał(a)

Jak sobie działkę dokupię
a planujesz?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 22:11, 03 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)

pamietaj, ze dobrze napiety zagiel w trakcie silnego wiatru nie powinien prawie się ruszać. a jesli go załozycie i będzie miał gdzies zmarszczki, to znaczy, ze nie jest dobrze wybrany - naciągnięty w którymś narozniku. ja navigatorka Ci to mówie

słucham Cię uważnie nawigatorko
kupiliśmy takie pasy transportowe,które będą przewiercone do slupów i nimi będzie ściągany żagiel. mam nadzieję ze da radę się porządnie napiąć..
nigdy podczas nawet mega wichury nic się z żaglem nie stało?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies