Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 18:06, 25 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Tym razem na tapetę wzięłam kolejne róże inspirowane Twoim wątkiem, czyli Bouquet Parfait, Mrs Francois Graindorge.. William Shakespeare 2000 na to miejsce obok Cinderelli. A do tego 2x Pomponella, James Galway, Mini Eden Rose, Soul (najgorsze, że nie pamiętam gdzie ją planowałam )

Czytałam, że zamiast Soul w końcu wzięłaś Minervę. Jej akurat nie mam, tak samo jak Mini Eden i James Galway, ale ten był u Madżenki i chyba wieeelki i sztywny rośnie... Chociaż kwiaty ma piękne, trzeba przyznać.

Kasiolaaa napisał(a)
cudowna kompozycja

Dzięki Dynie fajnie wygladają też z chryzantemami, chyba muszę dodać tam jś takiego akcentu.

Balea napisał(a)
Przepiekna kolorowa jesien u ciebie.

O ile sie nie myle, to to jest rabata z aspirin i artemis.

Pomoz mi Janeczko, co i powinnam sadzic aspirynki, zyby sie zrosly i nie bylo widac pzerw miedzy nimi? Chce je posadzic na 5 metrach dlugosci i nie jestem pewna ile zamowic i jak je posadzic.

Tak, to jest ta rabata - rosną tam 4 bałe róże: Artemis, Aspirin, William and Catherine oraz Alabaster.
Moja Aspiryna w 4 roku ma 1,6 m na szerokość. Śmiało możesz je sadzić co 1-1,2 m, wtedy na pewno się zrosną. Na 5 metrach dałabym z 5 sztuk.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 18:54, 25 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Czytałam, że zamiast Soul w końcu wzięłaś Minervę. Jej akurat nie mam, tak samo jak Mini Eden i James Galway, ale ten był u Madżenki i chyba wieeelki i sztywny rośnie... Chociaż kwiaty ma piękne, trzeba przyznać.



Minerva mi się niezmiennie u innych podobała, więc spróbuję i sprawdzę, czy się polubimy

Mini Eden Rose poleciła mi Łucja, James Galway z kolei podobał mi się od początku jak tylko zaczęłam poznawać różne odmiany róż i mnie zawsze zachwycał. Będzie rósł za hortką Phantom i Annabelle, posadzony centralnie między nimi (tylko bliżej ogrodzenia), ale jednocześnie nimi zasłonięty, póki nie wyrośnie ponad ich krzewu. Zobaczymy co z tego wyjdzie


Alinka ustala sobie kiedy jest noc i dzień ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 21:54, 25 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
U mnie małż "dostał" w prezencie syna w swoje imieniny. Trzymam kciuki.
Piękne jesienne widoki ogrodowe. Frontowa fajnie się rozrosła. A chmura zawilcowa zachwyca. Ile sadzonek tam jest?

Na szczęście się udało jednak urodzić trochę przed wszystkimi rodzinnymi świętami tak że Młoda ma swoją własną wielką datę.

Co do zawilców - a są to Honorine Jobert i wsadzałąm dwa razy po dwie kępki. Ponieważ on bardzo fajnie się rozsiewa, to teraz mam pewnie ich o wiele więcej Będę na wiosnę cześć przesadzać pod Kiku Shidare, by chmurki zawilców były również tam.

Kasia_CS napisał(a)
Janeczko, zerknij w wolnej chwili na to, co wymodzilam z układem róż. Zaznaczę, że Bouquet Parfait celowo trochę w ścisku przy Artemis, żeby nad nią poprowadzić pędy BP.

Plan doskonały
Nie wiem tylko, czy James G. kolorystycznie nie jest bardziej chłodny niż Giardina i Mini Eden, ale najwyżej wymienisz kiedyś na coś innego.

ElzbietaFranka napisał(a)
Janka cudownie masz, rozplenice zolkna.

Moja od wiosny munsted..... Kwitnie non stop jeszcze mala, ale tak daje czadu z kwiatami a zapach posadzona na tle krolowej szwecji. Mysle, ze bedzie wspolgrac.
Marysie Tereske tez mam z tego roku piekne kwiaty ma.
Jeszcze krolowa szwecka ma piekne kwiaty zeby nie przesadzenie w lipcu z donicy do gleby urosla duzo dzielnie sie sprawuje.

Zgadzam się - wszystkie te różyczki są przepiękne i bardzo je lubię.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:17, 25 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)
Janko, niezmiennie zachwycasz ogrodem
Nie moge sie napatrzec!

dzięki

adkawi napisał(a)
Witaj Janeczko jak tam zdróweczko? Chciałam Cie zapytać o różyczkę Moonstone i Prince Jardiner .Wielokwiatowe moje ulubione.

Moonstone jest ładniejsza na zdjeciach niż w rzeczywistości. Ma dosyć wyprostowany pokrój, jakoś tam kwitnie, ale jakoś mnie nie porywa. łapie plamki i często stoi mocno łysawa od dołu. Wysokością sięga moze z 110-120 cm.

Prince Jardinier miałam i była to fajna róża, ślicznie pachniała i miała piękne kwiaty. Niestety wyrosła u mnie na przodzie rabaty za wysoka - ponad 180 cm, a po przesadzaniu nie doszła do siebie i ją wydałam. Była dosyć zdrowa i mogłabym ją polecić.

Rench napisał(a)
Cześć Janeczko
Google mi pokazało,że masz Miss Dior
Napisz,jak się ona u Ciebie sprawuje,bo moja marnie.
Zastanawiam się,czy zmienić jej tylko miejscówkę,czy całkowicie wymienić.

Cześć, Reniu, dawno Cię u mnie nie było A no mam Miss Dior od 3 lat, sadzonka oryginalna od Harknessa. Dwa pierwsze sezony były marne, w tym, o dziwo, kwitła trochę lepiej i mniej jakby łapała plamki. Krzaczek niewysoki, może z 60 cm. Nie porywa mnie, ale na razie zostanie, bo mało u mnie niewysokich róż.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:45, 25 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiolaaa napisał(a)
munsted wood ma piekny kolor a ja ciagle kupuje w odcieniu rozu hehe

Kasiu, pewnie trzeba czasu by dojrzeć do innych kolorów
Ja też zaczynałam od bieli i bladego różu. Potem dodałam purpury. PO jakimś czasie utworzyłam rabatę żółtą i na zapłociu posadziłam jaskrawe róże historyczne. Tej wiosny pojawiła się u mnie nawet pasiasta Variegata di Bologna...
Nie mogę się na razie przekonać tylko do ognistych kolorów - czerwieni, pomarańczy... Ale może do tego też potrzeba czasu?

MalgosiaW napisał(a)
Witaj. Gorąco pozdrawiam. Powodzenia

kasja83 napisał(a)
Zaglądam i pozdrawiam jesiennie.

I my was pozdrawiamy, dziewczyny

nawigatorka napisał(a)
nie czesto zaglądam na forum, u Ciebie mnie tez dawno nie było a tu proszę jak trafiłam. Gratulacje. dobra pora dla ogrodnika-mamy no i waga - to wrażliwe i twórcze osóbki co o tym wiem

Dzięki. Już jednego wrażliwca mam, chociaż z pod Bliźniąt Niech chociaż twórcza będzie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:51, 25 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Alinka ustala sobie kiedy jest noc i dzień ?

Na razie nie odróżnia czy to dzień, czy noc, ale miewa lepsze i gorsze momenty o każdej porze
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 09:05, 26 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)


Plan doskonały
Nie wiem tylko, czy James G. kolorystycznie nie jest bardziej chłodny niż Giardina i Mini Eden, ale najwyżej wymienisz kiedyś na coś innego.


Och jak to dobrze brzmi Dzięki! a reszta wyjdzie w praniu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka52 10:10, 26 paź 2018


Dołączył: 02 mar 2012
Posty: 30
Janeczko gratuluję i zdrówka dla małej różyczki iTobie życzę
asiak 11:04, 26 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Moje gratulacje Janeczko Niech Alinka zdrowo rośnie i daje dużo radości
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Wendy79 22:30, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, gratulujemy z całego serca! Witam Alinkę w naszej damsko-wagowej społeczności
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies