Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Psiamama 22:07, 06 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
A i jeszcze masz go wysoko szczepiony to super mój jest niższy i będzie kiedyś leżał na ziemi. A co to za klon?? Jak sadziłam cisy to mój Em stwierdził, że muszę jeszcze klona posadzić żeby było: cis i klon tak po śląsku
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Toszka 22:09, 06 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak ja was Kobietki kocham - cudownie jest czytać jak w minusach znajdujecie plusy i cieszycie się jak małe dzieci SUPER!

Miro, czy ta środkowa trzmielina tylko na focie jest biało-zielona?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
roma2 22:09, 06 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Jakiś czas temu pisałam u siebie, że nie lubię roślin o pstrokatych liściach. O trzmielinach zdania nie zmieniłam, ale klon mnie zachwycił. Cudny.
____________________
Komendówka
anbu 22:09, 06 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aga ale możesz przecież podnieść mu przewodnik, Toszka pisała kiedyś. Każdą pendulę można podnieść
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mira104 22:10, 06 lip 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Może to coś wyjaśni, a jutro zdjęcia liści obowiązkowo

Grujecznik wspaniały ma liście większe (szersze), nieco pomarszczone, na krótkopędach niemal okrągłe, na wierzchołku zaokrąglone, na pędach jednorocznych jajowate, tępo zakończone, a u nasady wyraźnie, chociaż płytko sercowate (ryc.). U C. japonicum są one mniejsze, na pędach jednorocznych na wierzchołku krótko zaostrzone, u nasady zaokrąglone lub klinowate. Karbowanie brzegu liści u grujecznika wspaniałego jest wyraźniejsze, a odstępy między poszczególnymi ząbkami są większe. Na liściach grujecznika japońskiego karbowanie jest słabo zaznaczone, co sprawia niekiedy wrażenie liścia całobrzegowego
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 22:13, 06 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira104 napisał(a)
Aga judaszowiec ma bardziej sercowate liście, ale niektóre grujeczniki mają liście takie ząbkowane w sumie judaszowiec tez może być, bo ładnie kwitnie, a ceny jego są zawrotne


Judaszowca są piękne Ruby Falls strasznie mi się podoba Aj tyle drzew mi się podoba... ostatnio widziałam za 190 i to była b. dobra cena
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:13, 06 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira104 napisał(a)
Aga judaszowiec ma bardziej sercowate liście, ale niektóre grujeczniki mają liście takie ząbkowane w sumie judaszowiec tez może być, bo ładnie kwitnie, a ceny jego są zawrotne


Judaszowca są piękne Ruby Falls strasznie mi się podoba Aj tyle drzew mi się podoba... ostatnio widziałam za 190 i to była b. dobra cena
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 22:16, 06 lip 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Toszka trzmieliny mają katą samą nazwę i w środku wyglądają tak samo może od słońca się te 2 bardziej wybarwiły, bo 3 była schowana, a ja zwracałam uwagę na proste kijki i jednakową wysokość. Są dość wysoko szczepione jutro pomierzę, bo dziś taki wiatr i późno do domu wróciłam. Ze szkółek jechałam do mamy, bo dziś ma urodziny.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 22:17, 06 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
anbu napisał(a)
Aga ale możesz przecież podnieść mu przewodnik, Toszka pisała kiedyś. Każdą pendulę można podnieść


Myslalam o tym ale on już jest wygięty jak stara babka nie wiem jak by to wyszło. Toooooszkooo jesteś tu?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
anbu 22:19, 06 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aga ja podnoszę buka, który też jest wygięty jak stara babka. Jakoś to będzie wyglądać Drugiego też podniosę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies