Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Mira104 19:15, 16 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dzień dobry, nazywam się Mira i bardzo proszę o pomoc.
Chyba jak każdy im więcej oglądam wizytówek ogrodów to, tym mniej już wiem. Oczywiście mam pewien pomysł, ale nie wiem co i jak sadzić, czy zestawienie jest ok, czy może lepiej zmienić.
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak: podzieliłam działkę na 3 części, bo wiem że i tak nie jestem w stanie zrobić całości. Teren został wyrównany częściowo (cała działka jest ze spadkiem), i tak powstały skarpy- 1 wokół domu, 2 - koło płotu ( tu posadziłam co 60 cm tuje, aby uzyskać żywopłot). Teraz chcę się zająć ścianą wzdłuż ogrodzenia ok 22 m długości oraz skarpą pod tarasem. Pozwolę sobie na wstawienie zdjęć z prośbą o pomoc.

to jest pomysł zagospodarowania wzdłuż ogrodzenia






a tak to wygląda w realu



i skarpa chciałabym ją robić w stylu śródziemnomorskim, posadziłam już lawendy, szałwie, trawę kostrzewę siną




teren chcę jeszcze przekopać glebogryzarką, aby posiać trawę już tak porządnie

wizja- no cóż



I - a)-klon palmowy czerwonolistny,b) pęcherzyca kalinolistna Leteus, c)tawuła szara, d)bukszpan Faulkner

II- a) migdałek, b) zastanawiam się nad bukszpanem wyprostowany, a berberys Powwou, c) tawuła princes, d) berberys kobold

III- a) brzoza na pniu, b) różanecznik Schneekone, c)........ ( nie wiem co dać)
d) bluszcz wyprostowany ???




a) świerk srebrny, pęcherzyca kalinolistna Luteus, pęcherzyca kalinolistna diablo, różanecznik Schneekrone, jałowiec płożący princes of wales, i hughes
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
yolka 19:20, 16 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ja skarpę podparłabym murem oporowymnp z piaskowca lub inny i byłaby wielka podłuzna donica, a na murku pnacza i fajne tło dla roślin rosnących pod murem
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kaminak 13:33, 17 mar 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Witaj Mirko! Widzę, że tak jak ja jesteś tutaj nowa. Ja wprawdzie nie pomogę Ci, bo sama jestem zielona w tych sprawach i potrzebuję pomocy. Ale będę Cię odwiedzać i kibicować. Razem będzie nam raźniej. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
____________________
Mira104 07:55, 18 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Witam, muszę się trochę zaznajomić z forum, bo wszystko jest dla mnie nowe
Tu każdy zakłada wątki. Co do skarpy to myślałam żeby zrobić murek z podkładów kolejowych - ja bardzo lubię drewno, ale to zależy od ceny i tego czy znajdę podkłady niedaleko mojego miasta, bo transport też kosztuje. Pomału obrabiam działkę, wczoraj na mojej tymczasowej grządce posadziłam już rzodkiewkę, również przygotowałam do wiosny skarpę wokół domu- opieliłam, podsypałam obornikiem, ładnie wschodzą kwiaty, a drzewa puszczają pąki Trzymam kciuki za wszystkich, pozdrawiam
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
MAD 10:16, 18 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Podkłądy kolejowe pewnie Ci część osób z forum będzie odradzało. One są nasączone czymś co jest toksyczne (nie zgłębiałam tematu). Byłam kiedyś też w ogrodzie w sezonie w którym podkłady takie właściciele monotali i dało się wyczuć wyraźny zapach charakterystyczny dla takich podkładów... Ale ich wygląd też lubię.
Pozdrawiam i powodzenia życzę!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
yolka 12:17, 18 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
też odradzam Ci podkłady, śmierdza poprostu w upalne dni, jesli juz to daleko od domu. A może jakiś kamień polny - jest tańszy od piaskowca
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kaminak 13:33, 18 mar 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Witaj Mirka! Sprawdz wiadomość. Pa
____________________
kaminak 14:38, 18 mar 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Mirka, udało mi się zrobić. Teraz możesz przyjść w odwiedzinki. Ale sprawdz czy otrzymałaś ode mnie wiadomość, bo nie wiem czy dobrze robię.
____________________
kaminak 17:48, 21 mar 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Witaj. Co tam mirka u Ciebie tak cicho?
____________________
Mira104 22:43, 21 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Wiesz nie bardzo wiem jak to działa, bo na e-maila dostaje wiadomości i nie wiem czy za pośrednictwem e-maila mogę odpowiedzieć, czy muszę wejść na forum. Obecnie szukam, gdzie co jest najtaniej z roślin i coś mnie trafia, bo mało szkółek ogrodniczych podaje ceny na swojej stronie licząc na to, że klient przyjedzie i kupi, a różnice czasem są duże nawet ok 100 zł. Pomału też biorę się za porządki świąteczne na pierwszy ogień poszła kuchnia, a co u Ciebie?

____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies